poniedziałek 06.04.2020

Imieniny: Izoldy Ireneusza

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Licznik w aucie był "przekręcony" o kilkaset tysięcy kilometrów

Licznik w aucie był "przekręcony" o kilkaset tysięcy kilometrów

02.03. 2020

Patrol Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej ujawnił przypadek rozbieżności we wskazaniach drogomierza.

W trakcie kontroli jednego z pojazdów na terenie gminy Miękinia policjanci stwierdzili rozbieżność wskazań licznika z ostatnim zapisem wprowadzonym w czasie badania technicznego. Licznik wskazywał o ponad 200 tysięcy kilometrów mniejszy przebieg.

- W trakcie prowadzonego dochodzenia będą ustalać, w jakich okolicznościach powstała różnica we wskazaniach urządzenia w zatrzymanym do kontroli pojeździe, którym poruszał się 62-letni mieszkaniec powiatu średzkiego - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej i przypomina, że od 1 stycznia 2020 roku funkcjonariusze w trakcie każdej kontroli sprawdzają stan licznika pojazdu, porównując go z danymi znajdującymi się w centralnej bazie. Odpowiedzialność ponosi zarówno osoba, która fizycznie cofa licznik, jak i zlecający taką “usługę”.

Czyn polegający na zmianie wskazania drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru, stanowi przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) / fot. zdj. ilustracyjne

 
 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ukaraja jednego na 5 lat, drugi sie zastanowi

This comment was minimized by the moderator on the site

Co drugie sprowadzane auto ma o tyle lub więcej cofniety licznik a tu wielkie halo robią z tego. Większość z was nawet nie wie, że magiczne 190 tyś. w dniu zakupu waszych aut miało 3 razy tyle jak przekraczał granice na lawecie.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

no tak,fryzjer czyli "tempa" BRZYTWA.
Aga to nie wypada tak drwić z chrześcijan. Kulturą to ty nie "grzeszysz".
Co Ty pieprzysz człowieku!!!! Będziesz wył ze strachu, gdy się okaże, że jesteś dodatni i nie na kto się Tobą ...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…