środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Dworzec w Malczycach otwarty dłużej

Dworzec w Malczycach otwarty dłużej

Pt, 19.02.2021 15:50
 •  

10 grudnia zeszłego roku oddano do użytku po remoncie budynek dworca PKP w Malczycach. Na prośbę mieszkańców, w lutym wydłużono godziny jego otwarcia.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

“W związku z wieloma głosami mieszkańców naszej gminy podróżujących koleją PKP (...) dotyczącymi wydłużenia otwarcia dworca w Malczycach, zwróciłem się do dyrekcji PKP Wrocław, o wzięcie pod uwagę trudnych warunków pogodowych obecnie panujących i trudności jakie wynikają z tego powodu dla podróżujących koleją” - napisał na facebooku wójt gminy, Piotr Frankowski.

Dyrekcja PKP we Wrocławiu przychyliła się częściowo do prośby włodarza, który wnioskował o całodobowe otwarcie i od 16 lutego - do odwołania, dworzec jest czynny w godzinach 5.00 - 20.00. Wójt zapewnia, że w przyszłości godziny otwarcia będą dostosowane zarówno do potrzeb mieszkańców, jak i możliwości PKP.

Przypominamy, że na parterze budynku znajdziemy hol pełniący funkcję poczekalni, pomieszczenie dla rodziców z dziećmi i toalety. Na piętrze budynku swoją siedzibę ma już Gminna Biblioteka Publiczna. Budynek dworca i jego otoczenie jest w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W najbliższym czasie na teren obiektu przeniesiony zostanie Rewir Dzielnicowych. Teraz mieści się on przy ul. Mickiewicza. Jak informuje wójt Frankowski, umowa obowiązuje już od stycznia, a pomieszczenia są gotowe do użytku. - Niestety nie mamy wiedzy, kiedy dokładnie nastąpi zmiana lokalizacji. Wciąż czekamy na informację. Nowy obiekt jest dostosowany do standardów posterunkowych, a jego przebudowa od początku konsultowana była z Wojewódzką Komendą Policji – mówi włodarz.

OLO / fot. gm

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... godzinę temu.
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... 2 godziny temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 9 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…