wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Malczyce piątek, 19 luty 2021 15:50


Dworzec w Malczycach otwarty dłużej
10 grudnia zeszłego roku oddano do użytku po remoncie budynek dworca PKP w Malczycach. Na prośbę mieszkańców, w lutym wydłużono godziny jego otwarcia.


“W związku z wieloma głosami mieszkańców naszej gminy podróżujących koleją PKP (...) dotyczącymi wydłużenia otwarcia dworca w Malczycach, zwróciłem się do dyrekcji PKP Wrocław, o wzięcie pod uwagę trudnych warunków pogodowych obecnie panujących i trudności jakie wynikają z tego powodu dla podróżujących koleją” - napisał na facebooku wójt gminy, Piotr Frankowski.

Dyrekcja PKP we Wrocławiu przychyliła się częściowo do prośby włodarza, który wnioskował o całodobowe otwarcie i od 16 lutego - do odwołania, dworzec jest czynny w godzinach 5.00 - 20.00. Wójt zapewnia, że w przyszłości godziny otwarcia będą dostosowane zarówno do potrzeb mieszkańców, jak i możliwości PKP.

Przypominamy, że na parterze budynku znajdziemy hol pełniący funkcję poczekalni, pomieszczenie dla rodziców z dziećmi i toalety. Na piętrze budynku swoją siedzibę ma już Gminna Biblioteka Publiczna. Budynek dworca i jego otoczenie jest w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W najbliższym czasie na teren obiektu przeniesiony zostanie Rewir Dzielnicowych. Teraz mieści się on przy ul. Mickiewicza. Jak informuje wójt Frankowski, umowa obowiązuje już od stycznia, a pomieszczenia są gotowe do użytku. - Niestety nie mamy wiedzy, kiedy dokładnie nastąpi zmiana lokalizacji. Wciąż czekamy na informację. Nowy obiekt jest dostosowany do standardów posterunkowych, a jego przebudowa od początku konsultowana była z Wojewódzką Komendą Policji – mówi włodarz.

OLO / fot. gm

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Każdy by zagłosował na partie kotra chce dawać pieniążki obywatelom, tylko nikt nie zastanawiał się nad długofalowymi skutkami tego rozdawnictwa. 23 minut temu
 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Zosia ty chyba za dużo tvp oglądasz przed snem. Przejechałem ostatnio pół polski i nie mówię tu o dużych miastach tylko mniejszych niż Środa... 30 minut temu.
 • M powiedział(a) Więcej
  Najdziwniejsze jest to że kogo się nie spytam to nikt na PIS nie głosował a jakimś cudem wygrywają wybory...
  Przed każdymi wyborami powinien... 33 minut temu

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…