środa 29.01.2020

Imieniny: Franciszka Jozefa

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Gmina Malczyce z dofinansowaniem na rozbudowę bazy turystycznej

Gmina Malczyce z dofinansowaniem na rozbudowę bazy turystycznej

16.01. 2020
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Gmina Malczyce otrzymała dofinansowanie w wysokości 197 506, 00 zł w ramach operacji pn. „Rozbudowa bazy turystycznej w Malczycach w Krainie Łęgów Odrzańskich”.

W ramach inwestycji zaplanowano remont nieużytkowanych pomieszczeń (nad aulą w Szkole Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska w Malczycach), które zostaną zaadaptowane na bazę turystyczną z miejscami noclegowymi dla osób odwiedzających gminę Malczyce. Przygotowane zostaną 3 pomieszczenia z ok. 30 miejscami do spania. 2 pomieszczenia dla opiekunów grupy w przypadku wymian młodzieży oraz sanitariaty z natryskami.

Wzdłuż rzeki Odry wytyczona zostanie ścieżka spacerowa, przy której gmina Malczyce zamontuje tablice informacyjno-edukacyjne z zakresu przyrody, wiedzy o regionie i promocji działań Krainy Łęgów Odrzańskich pełniące rolę edukacyjną. Ścieżka połączy teren rekreacyjny przy ul. Sienkiewicza z bazą kulturalno-turystyczną przy Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Reymonta w Malczycach i utworzonej tam w 2018 r. przystani kajakowej. Ponadto wykonane zostanie utwardzone dojście do pływającego pomostu na Odrze. Zakończenie prac planowane jest w połowie przyszłego roku.

– To nasz kolejny sukces. Zagospodarowanie terenu wzdłuż rzeki Odry pozwoli na zwiększenie estetyki wsi, jak i wyeksponowanie walorów tego miejsca. Będzie to kolejne miejsce, w którym Mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać wolny czas – podsumowuje wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

 

(gmal) / fot. ug

 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Wow! Znów coś nowego, dofinansowanie i błysk fleszy! Zobaczcie lepiej jak ta szumnie otwierana wcześniej przystań kajakowa wygląda... Zresztą projekt sam, też był żałosny, po taniości. Nawet nie odmulono miejsca po starej przystani

This comment was minimized by the moderator on the site

bardzo mi się podoba że myśli się o zagospodarowaniu terenów przy Odrze -to jest nasz potencjał

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację