We wcześniejszych latach placówka nosiła imię Generała Karola Świerczewskiego. Dzisiaj na wystawie zorganizowanej przy okazji nadania jej imienia, udało nam się znaleźć herb z tą nazwą.
Uroczystość rozpoczęto przed budynkiem szkolnym, gdzie przecięto symboliczną wstęgę oraz poświęcono budynek, wraz z tablicą.
- Nie bez przyczyny szkoła nosi nazwę Skarbów Dolnego Śląska. Nie mam tu namyśli otaczających nas wielu pięknych zamków oraz zabytków, a Was drodzy uczniowie. To właśnie Wy jesteście najważniejszym skarbem Szkoły Podstawowej w Malczycach – podkreślił ks. dziekan Jarosław Witoszyński.
Po inauguracji szkolnego święta, goście udali się ozdobionymi w ciekawostki Sarbów Dolnego Śląska korytarzami szkoły do auli.
- Przez kilka miesięcy poprzedzających dzisiejszą uroczystość uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do niej. Począwszy od wyboru imienia dla szkoły wspólnie z gronem pedagogicznym oraz radą rodziców, poprzez wycieczki, przez tworzenie makiet, rysunków i plakatów, również poprzez słuchanie wierszy i opowiadań o Dolnym Śląsku, a także konkursów wiedzy oraz finału projektu uwiecznionego dzisiejszym spotkaniem – przywitali gości przedstawiciele grona uczniowskiego.
Zgromadzonych przywitała także p. dyrektor szkoły, mgr. Marzena Łaziuk: - Szanowni Państwo, miło mi Was dzisiaj powitać w tak ważnym dniu dla naszej szkoły. Do nadania imienia przygotowywaliśmy się dosyć długo. Wszyscy Państwo jako przedstawiciele różnych instytucji będzie mieli okazję się wypowiedzieć w tej kwestii. No i wypadło na Skarby Dolnego Śląska. Rada rodziców i rada pedagogiczna, prawie w 100 % poparła ten wybór. Jest mi niezmiernie miło w tym ważnym, szczególnym dniu dla naszej szkoły powitać naszych gości.
Po przemówieniach zaproszonych gości odbyło się przekazanie sztandaru dla szkoły.
Uroczystość podkreśliły występy uczniów, którzy m.in. zaśpiewali: "Tu jest moje miejsce, tu jest mój ciasny, ale własny dom..." Na zakończenie, uczniowie wraz z nauczycielem, przygotowali krótkie przedstawienie.
(kb) fot. kb
1. <Lepszy dobór kadry....< To teoria, a praktyka jest taka, że UM zmienił się ...