środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Malczycka podstawówka im. Skarbów Dolnego Śląska

Malczycka podstawówka im. Skarbów Dolnego Śląska

Cz, 04.10.2018 18:56

Szkoła Podstawowa w Malczycach  po wielu latach ponownie otrzymała imię. Od dziś budynek przy ulicy Szkolnej nosi nazwę im. Skarbów Dolnego Śląska.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

We wcześniejszych latach placówka nosiła imię Generała Karola Świerczewskiego. Dzisiaj na wystawie zorganizowanej przy okazji nadania jej imienia, udało nam się znaleźć herb z tą nazwą.

Uroczystość rozpoczęto przed budynkiem szkolnym, gdzie przecięto symboliczną wstęgę oraz poświęcono budynek, wraz z tablicą. 

- Nie bez przyczyny szkoła nosi nazwę Skarbów Dolnego Śląska. Nie mam tu namyśli otaczających nas wielu pięknych zamków oraz zabytków, a Was drodzy uczniowie. To właśnie Wy jesteście najważniejszym skarbem Szkoły Podstawowej w Malczycach  – podkreślił ks. dziekan Jarosław Witoszyński.

Po inauguracji szkolnego święta, goście udali się ozdobionymi w ciekawostki Sarbów Dolnego Śląska korytarzami szkoły do auli.

- Przez kilka miesięcy poprzedzających dzisiejszą uroczystość uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do niej. Począwszy od wyboru imienia dla szkoły wspólnie z gronem pedagogicznym oraz radą rodziców, poprzez wycieczki, przez tworzenie makiet, rysunków i plakatów, również poprzez słuchanie wierszy i opowiadań o Dolnym Śląsku, a także konkursów wiedzy oraz finału projektu uwiecznionego dzisiejszym spotkaniem  – przywitali gości przedstawiciele grona uczniowskiego.

Zgromadzonych przywitała także p. dyrektor szkoły, mgr. Marzena Łaziuk: - Szanowni Państwo, miło mi Was dzisiaj powitać w tak ważnym dniu dla naszej szkoły. Do nadania imienia przygotowywaliśmy się dosyć długo. Wszyscy Państwo jako przedstawiciele różnych instytucji będzie mieli okazję się wypowiedzieć w tej kwestii. No i wypadło na Skarby Dolnego Śląska. Rada rodziców i rada pedagogiczna, prawie w 100 % poparła ten wybór. Jest mi niezmiernie miło w tym ważnym, szczególnym dniu dla naszej szkoły powitać naszych gości.

Po przemówieniach zaproszonych gości odbyło się przekazanie sztandaru dla szkoły.

Uroczystość podkreśliły występy uczniów, którzy m.in. zaśpiewali: "Tu jest moje miejsce, tu jest mój ciasny, ale własny dom..." Na zakończenie, uczniowie wraz z nauczycielem, przygotowali krótkie  przedstawienie.

(kb) fot. kb

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... godzinę temu.
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... 2 godziny temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 8 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…