sobota 16.01.2021

Imieniny: Marcelego Włodzimierza

Naraził swoje dzieci na poważne niebezpieczeństwo

Naraził swoje dzieci na poważne niebezpieczeństwo

Pn, 16.12.2019 15:15

Przyjechał samochodem na stację kolejową po dzieci. W drodze powrotnej do domu zignorował czerwone światło oraz opuszczające się rogatki na przejeździe kolejowym. Minął oczekujący przed zaporami radiowóz i pojechał dalej.- Dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych w Malczycach patrolując swój rejon służbowy zatrzymali się przed przejazdem kolejowym z uwagi na palące się czerwone światło oraz opuszczające się rogatki. Ku ich zaskoczeniu w tym samym momencie jadący z przeciwnego kierunku kierujący Oplem jak gdyby nigdy nic przejechał przez tory mijając radiowóz. Nie zważał przy tym na sygnalizację świetlną zwiastującą nadjeżdżający pociąg,

Widząc tak nieodpowiedzialne zachowanie funkcjonariusze zawrócili i ruszyli za kierującym Oplem. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymali pojazd. Ku zaskoczeniu mundurowych mężczyzna, który wysiadł z samochodu, nie mógł utrzymać równowagi, ani się wysłowić. Wyraźnie znajdował się pod wpływem alkoholu - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Przeprowadzone badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

To jednak nie wszystko. Jak się bowiem okazało,  w pojeździe oprócz kierowcy, znajdowało się dwoje jego małoletnich dzieci w wieku 13 i 15 lat.

- W związku z popełnionymi przez 41-letniego mieszkańca powiatu średzkiego czynami, policjanci przekazali bezpieczne już dzieci oraz pojazd innej osobie dorosłej. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Stracił też prawo jazdy.

41-latek, kiedy wytrzeźwiał policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu dwa zarzuty. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Musi liczyć się również z konsekwencjami karnymi w związku z narażeniem na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swoich małoletnich dzieci, nad którymi sprawował opiekę - dodaje rzeczniczka średzkiej policji.

Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby, co do opieki której jest się zobowiązanym, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) / fot. kpp

nietrzezwy przejazd2
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • JURI BOJKA powiedział(a) Więcej
  jak do lekarza trzeba było to chętnych zero żeby zawieźć bo lekarzy nie ma a po zastrzyk pierwsi!!! STOP... 2 godziny temu.
 • Jolanta powiedział(a) Więcej
  Dokładnie. Może ktoś to wyjaśni? Moja mama przez dwa dni dzwoniła bez skutku. Nie każdy senior jest w... 4 godziny temu.
 • Fack powiedział(a) Więcej
  Kolego nie oglądaj już tv to szkodzi zdrowiu... 5 godzin temu.
 • Heniek powiedział(a) Więcej
  Do Eelmedu nie idzie się dodzwonić. Cały dzień nikt  nie odbierał  telefonu,bo był odłożony. 7 godzin temu.
 • Janina powiedział(a) Więcej
  Będzie więcej Ukraińców?
  7 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM