Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Naraził swoje dzieci na poważne niebezpieczeństwo

Naraził swoje dzieci na poważne niebezpieczeństwo

16.12. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Przyjechał samochodem na stację kolejową po dzieci. W drodze powrotnej do domu zignorował czerwone światło oraz opuszczające się rogatki na przejeździe kolejowym. Minął oczekujący przed zaporami radiowóz i pojechał dalej.

- Dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych w Malczycach patrolując swój rejon służbowy zatrzymali się przed przejazdem kolejowym z uwagi na palące się czerwone światło oraz opuszczające się rogatki. Ku ich zaskoczeniu w tym samym momencie jadący z przeciwnego kierunku kierujący Oplem jak gdyby nigdy nic przejechał przez tory mijając radiowóz. Nie zważał przy tym na sygnalizację świetlną zwiastującą nadjeżdżający pociąg,

Widząc tak nieodpowiedzialne zachowanie funkcjonariusze zawrócili i ruszyli za kierującym Oplem. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymali pojazd. Ku zaskoczeniu mundurowych mężczyzna, który wysiadł z samochodu, nie mógł utrzymać równowagi, ani się wysłowić. Wyraźnie znajdował się pod wpływem alkoholu - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Przeprowadzone badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

To jednak nie wszystko. Jak się bowiem okazało,  w pojeździe oprócz kierowcy, znajdowało się dwoje jego małoletnich dzieci w wieku 13 i 15 lat.

- W związku z popełnionymi przez 41-letniego mieszkańca powiatu średzkiego czynami, policjanci przekazali bezpieczne już dzieci oraz pojazd innej osobie dorosłej. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Stracił też prawo jazdy.

41-latek, kiedy wytrzeźwiał policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu dwa zarzuty. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Musi liczyć się również z konsekwencjami karnymi w związku z narażeniem na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swoich małoletnich dzieci, nad którymi sprawował opiekę - dodaje rzeczniczka średzkiej policji.

Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby, co do opieki której jest się zobowiązanym, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) / fot. kpp

nietrzezwy przejazd2

 

 
Komentarzy (7)

This comment was minimized by the moderator on the site

Patole. I to na to właśnie jest przyzwolenie . Znajomy mówił, że u niego w pracy jeden gość dojeżdża z Malczyc właśnie codziennie. I codziennie (rano) jest na Bani. Nawalony jak stodoła. I tak jeździ - c o d z i e ń !!!

This comment was minimized by the moderator on the site

Czy przypadkiem, ten szalony kierowca to nie wójt? On to przecież potrafi łamać prawo! Nawalić się jak ruski sztucer, skopać kobietę a następnie w znany mu wulgarny sposób napaść na funkcjonariuszy policji. Przecież może, jest wójtem i może przy takich sądach nie ponieś żadnych konsekwencji...

This comment was minimized by the moderator on the site

Nawet w Muzycznym Radiu Jelenia Góra o tym herbatniku mówili. No to lufa, co by mu się

This comment was minimized by the moderator on the site

bzdura mógł jechać

This comment was minimized by the moderator on the site

I bardzo dobrze ukarać surowo do 5000 pijaczyna i jaki daje przykład

This comment was minimized by the moderator on the site

Jeb....jeba.....jeb......ta patologie za kółkiem mnóstwo jest takich w Malczycach którzy jeżdżą nachalni w rynsztok,to jest szok jak ludzie się zachowują z dziećmi Jeszcze w aucie do pierdla z nim.

This comment was minimized by the moderator on the site

mam nadzie ze to żart

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację