piątek 16.04.2021

Imieniny: Cecyliana Bernadety

Sprawca wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym trafił do aresztu

Sprawca wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym trafił do aresztu

Pn, 01.03.2021 17:26
 •  

Trzy najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 41-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Mężczyzna znajdując się pod wpływem alkoholu spowodował wypadek drogowy, w którym śmierć na miejscu poniósł drugi kierujący, a jego 15-letnia córka z obrażeniami została przetransportowana lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala. Sprawca twierdził, że to nie on kierował, tylko ktoś inny...Przypomnijmy, do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w ubiegłym tygodniu na drodze wojewódzkiej 345. Kierujący pojazdem marki VW w wieku lat 41 nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z kierującym pojazdem marki Alfa Romeo. W wyniku tego zdarzenia oba pojazdy wypadły z drogi. Na miejscu śmierć poniósł 48-letni kierujący Alfa Romeo, a pasażerka w wieku 15 lat została przetransportowana LPR do szpitala. Do szpitala trafił również pasażer VW.

W momencie przyjazdu na miejsce zdarzenia policjanci zastali 41-latka, gdy ten siedział w uszkodzonym pojeździe VW, ale na miejscu pasażera. Mężczyzna twierdził, że to nie on kierował, tylko ktoś inny, nie wskazując jednocześnie, kto. Mężczyzna odmawiał podania swoich danych oraz wprowadził w błąd funkcjonariuszy, twierdząc, że nie posiada dokumentu tożsamości, który to dokument mundurowi ujawnili w znalezionym podczas kontroli osobistej portfelu.

Mężczyzna oświadczył, że spożywał alkohol, jednak odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu. W związku z podejrzeniem, że to właśnie on jest sprawcą wypadku, została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu oraz narkotyków. Policjanci ustalili też, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami i był już wcześniej karany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali 41-latka i doprowadzili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

41-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo umyślnego naruszenia zasad w ruchu drogowym w postaci spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Ślaskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
fot. OSP Malczyce
powrót na górę
 • Głowa pełna pomysłów powiedział(a) Więcej
  Jak to zmieścisz na znakach wskazujących dojazd? Do "... 23 minut temu
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Drogi Gromie, patrząc na twój poziom wypowiedzi, to... 24 minut temu
 • sam sobie radż powiedział(a) Więcej
  Złodzieje czują się bezkarni, gdyż policja działa... godzinę temu.
 • Hieronim powiedział(a) Więcej
  Warto znać  Wyklętych - Niezłomnych z powiatu... 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Malczyce

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…