wtorek 04.10.2022

Imieniny: Rozalii Edwina

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Malczyce poniedziałek, 01 marzec 2021 17:26


Sprawca wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym trafił do aresztuTrzy najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 41-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Mężczyzna znajdując się pod wpływem alkoholu spowodował wypadek drogowy, w którym śmierć na miejscu poniósł drugi kierujący, a jego 15-letnia córka z obrażeniami została przetransportowana lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala. Sprawca twierdził, że to nie on kierował, tylko ktoś inny...Przypomnijmy, do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w ubiegłym tygodniu na drodze wojewódzkiej 345. Kierujący pojazdem marki VW w wieku lat 41 nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z kierującym pojazdem marki Alfa Romeo. W wyniku tego zdarzenia oba pojazdy wypadły z drogi. Na miejscu śmierć poniósł 48-letni kierujący Alfa Romeo, a pasażerka w wieku 15 lat została przetransportowana LPR do szpitala. Do szpitala trafił również pasażer VW.

W momencie przyjazdu na miejsce zdarzenia policjanci zastali 41-latka, gdy ten siedział w uszkodzonym pojeździe VW, ale na miejscu pasażera. Mężczyzna twierdził, że to nie on kierował, tylko ktoś inny, nie wskazując jednocześnie, kto. Mężczyzna odmawiał podania swoich danych oraz wprowadził w błąd funkcjonariuszy, twierdząc, że nie posiada dokumentu tożsamości, który to dokument mundurowi ujawnili w znalezionym podczas kontroli osobistej portfelu.

Mężczyzna oświadczył, że spożywał alkohol, jednak odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu. W związku z podejrzeniem, że to właśnie on jest sprawcą wypadku, została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu oraz narkotyków. Policjanci ustalili też, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami i był już wcześniej karany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali 41-latka i doprowadzili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

41-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo umyślnego naruszenia zasad w ruchu drogowym w postaci spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Ślaskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
fot. OSP Malczyce
 • Zdzichu powiedział(a) Więcej
  To nie ta działka pacanie niedoinformowany. za 150 tysi to była kiedyś droga do Dino i do Biedronki. Perony za blisko milion są po drugiej stronie... 2 godziny temu.
 • Wielbiciel taniej propagandy powiedział(a) Więcej
  Franek napisał:
  Mielibyście perony od PKS za milion chyba, ale za to zostalibyście bez pieniędzy na drogi w Szczepanowie i Ciechowie, to ci interes wiec uchowaj...
  3 godziny temu.
 • Joszuła powiedział(a) Więcej
  Mnie obchodzi. 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…