poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Wędkarze z Malczyc dla środowiska

Wędkarze z Malczyc dla środowiska

Wt, 02.03.2021 10:55

Wędkarze z Koła nr 12 w Malczycach nie próżnują i w minioną sobotę rozwiesili kilkadziesiąt budek lęgowych oraz posprzątali teren wokół zbiornika w Wilczkowie.


Współpraca Koła Wędkarskiego z Malczyc z Nadleśnictwem Miękinia trwa już od paru lat. Za zgodę na dojazd do łowiska w Wilczkowie wędkarze odwdzięczają się zachowując porządek w miękińskich lasach. 

W tamtym roku zorganizowaliśmy wielkie sprzątanie lasu. W tym sezonie powtórzyliśmy akcję, ale dodatkowo wspólnie zdecydowaliśmy, aby na terenie nadleśnictwa rozwiesić budki lęgowe dla ptaków, bardzo potrzebne o tej porze roku - mówi prezes Koła nr 12 Wojciech Amroży.

Budki lęgowe dla ptaków to zastępcze miejsca rozrodcze, które zastępują im naturalne miejsce gniazdowe. W takich budkach ptaki mogą bezpiecznie wychowywać swoje pisklęta. To najprostszy i najskuteczniejszy sposób ich aktywnej ochrony. 

– Zależało nam, żeby dać dobry przykład oraz pokazać mieszkańcom gminy Malczyce, że to ważne i potrzebne działanie i warto angażować się w takie akcje, czy to sprzątając las czy zawieszając budki dla ptaków. My na pewno będziemy powtarzać to co roku – informuje Wojciech Amroży – Chcielibyśmy także podziękować panu wójtowi Frankowskiemu oraz pani sołtys z Wilczkowa, na których pomoc zawsze możemy liczyć.

OLO / fot. wędkarze

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 6 godzin temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 7 godzin temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 7 godzin temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 7 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…