niedziela 07.03.2021

Imieniny: Tomasza Felicyty

Wieniec sołectwa Chomiąża po raz trzeci na dożynkach wojewódzkich!

Wieniec sołectwa Chomiąża po raz trzeci na dożynkach wojewódzkich!

Cz, 05.09.2019 14:17

Trzeci rok z rzędu wieniec sołectwa Chomiąża będzie reprezentował powiat średzki na dożynkach wojewódzkich. Tegoroczne święto plonów województwa dolnośląskiego odbędzie się 8 września w Niemczy.24 sierpnia 2019 r. podczas dożynek gminnych w Wilczkowie wieniec sołectwa Chomiąża został uznany za najpiękniejszy zajmując I miejsce w konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. Dzieło sołectwa Chomiąża zostało zgłoszone przez Gminę Malczyce do konkursu powiatu średzkiego.

Powołana komisja konkursowa oceniała wieńce 4 września w Środzie Śląskiej w czterech kategoriach: zgodność z tradycją w zakresie kompozycji, różnorodność wykorzystanych materiałów, wykonanie oraz ogólny wyraz artystyczny. Wieniec Chomiąży zajął I miejsce zdobywając 93 pkt na 100 możliwych. Bez dwóch zdań to prawdziwe arcydzieło wykonane z wielką starannością i precyzją.

- Udział w dożynkach wojewódzkich jest zwieńczeniem długotrwałej i ciężkiej pracy mieszkańców Chomiąży przy wieńcu. Cieszę się, że możemy poszczycić się tak zaangażowanymi w życie wsi mieszkańcami. Jest to ogromne wyróżnienie dla sołectwa Chomiąża jak i dla Gminy Malczyce. –  podsumował wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

(gmal)
powrót na górę
 • kibic v2 powiedział(a) Więcej
  Transmisja zrealizowana dzięki wsparciu gminy => 237 000,00 PLN to 75,95% wartości całego projektu =>... 17 minut temu.
 • Kibic powiedział(a) Więcej
  Proszę, przestań komentować ? 27 minut temu.
 • Ho Ho powiedział(a) Więcej
  Bardzo mnie to boli , że ten amator Woytek pisze o historii Środy Ślaskiej i Polski. A historycy z... 3 godziny temu.
 • Mordo powiedział(a) Więcej
  Ależ bardzo wyraźnie mówi Pan, który z nich według Pana ma rację. Przykre, że w tych czasach obywatele... 3 godziny temu.
 • Jojo powiedział(a) Więcej
  Mimo to sugerujesz, że "maseczka bez filtra noszona dłużej niż 1 godzinę szkodzi",  mówisz też "po co... 3 godziny temu.
 • Grzegorz powiedział(a) Więcej
  Dokładnie dwóch dr opiera swoje wypowiedzi na podstawie badań naukowych i ja nie wypowiadam się który ma... 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Malczyce

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …