×

Ostrzeżenie

Joomla\CMS\Filesystem\Folder::create: Tworzenie folderu nie powiodło się.Path: /home/users
Wieniec sołectwa Chomiąża po raz trzeci na dożynkach wojewódzkich!

Wieniec sołectwa Chomiąża po raz trzeci na dożynkach wojewódzkich!

05.09. 2019

Trzeci rok z rzędu wieniec sołectwa Chomiąża będzie reprezentował powiat średzki na dożynkach wojewódzkich. Tegoroczne święto plonów województwa dolnośląskiego odbędzie się 8 września w Niemczy.

24 sierpnia 2019 r. podczas dożynek gminnych w Wilczkowie wieniec sołectwa Chomiąża został uznany za najpiękniejszy zajmując I miejsce w konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. Dzieło sołectwa Chomiąża zostało zgłoszone przez Gminę Malczyce do konkursu powiatu średzkiego.

Powołana komisja konkursowa oceniała wieńce 4 września w Środzie Śląskiej w czterech kategoriach: zgodność z tradycją w zakresie kompozycji, różnorodność wykorzystanych materiałów, wykonanie oraz ogólny wyraz artystyczny. Wieniec Chomiąży zajął I miejsce zdobywając 93 pkt na 100 możliwych. Bez dwóch zdań to prawdziwe arcydzieło wykonane z wielką starannością i precyzją.

- Udział w dożynkach wojewódzkich jest zwieńczeniem długotrwałej i ciężkiej pracy mieszkańców Chomiąży przy wieńcu. Cieszę się, że możemy poszczycić się tak zaangażowanymi w życie wsi mieszkańcami. Jest to ogromne wyróżnienie dla sołectwa Chomiąża jak i dla Gminy Malczyce. –  podsumował wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

(gmal)

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

To jest wieniec Rzeczycy ?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację