wtorek 29.09.2020

Imieniny: Michała Michaliny

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Z myślą o mieszkańcach Gminy Malczyce...

Z myślą o mieszkańcach Gminy Malczyce...

28.11. 2019

Czyniąc ukłon w stronę długoletnich użytkowników wieczystych, którym na kanwie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. umożliwiono przekształcenie prawa użytkowania wieczystego „gruntów wykorzystywanych na cele mieszkaniowe” w prawo własności w Gminie Malczyce ustalona została 95% bonifikata z tytułu wspomnianego wyżej przekształcenia.

Przed wejściem w życie ustawy właściciel mieszkania lub domu musiał co roku płacić podatek od nieruchomości oraz opłatę za użytkowanie wieczyste.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że to właśnie gminom przyznano uprawnienie do indywidualnego ustalania wysokości bonifikaty na swoim terenie. Dzięki takiej możliwości udało się dostrzec szansę na to, aby przy przekształceniu użytkowania wieczystego we własność, mieszkańcy Gminy Malczyce ponieśli maksymalnie niskie koszty związane z koniecznością uiszczenia opłaty przekształceniowej. Gmina Malczyce jako jedyna na terenie powiatu średzkiego zaproponowała tak wysoką bonifikatę od opłaty przekształceniowej dla osób fizycznych i spółdzielni mieszkaniowych, stanowiąca aż 95%.

W przypadku nieruchomości będących własnością Gminy Malczyce procedurę „przekształceniową” przeprowadził Urząd Gminy, który niezwłocznie zastosował naliczenie z zastosowaniem bonifikaty. Dla nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa właściwe do przeprowadzenia procedury było Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej. 

Z uwagi na złożoność całego procesu przekształcenia oraz liczne wymogi formalne m.in. podwyższenie przez Wojewodę Dolnośląskiego tychże stawek w drodze zarządzenia, użytkownicy, których nieruchomość należała do zasobu Skarbu Państwa otrzymali w początkowej fazie wynikającą z ustawy 60% bonifikatę. Jednakże niezwłocznie po wejściu w życie zapisu o 95% bonifikacie dla mieszkańców Gminy Malczyce nastąpiło ponowne przeliczenie wysokości opłaty oraz zwrot wynikającej z tego faktu nadpłaty.

- Bardzo się cieszę, że moje starania przyniosły oczekiwany rezultat i w efekcie końcowym, jako jedyna gmina w powiecie średzkim, możemy zaproponować naszym mieszkańcom maksymalny poziom bonifikaty, bo aż 95% z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego „gruntów wykorzystywanych na cele mieszkaniowe" –  mówi wójt Piotr Frankowski.

Gmina Malczyce

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

no i jest tu konkret a nie jak u nas w ***** -marynie

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

"Straż Miejska nie bierze udziału w pościgach, lecz patroluje teren w celu zapewnienia bezpieczeństw...
Moje wyrazy wspolczucia jest mi niezmirnie przykro.Pani Wladzia byla wyjatkowo dobrym i cieplym czlo...
dsr skomentował/a Gmina przyjazna ojcom!
akurat aż się zdziwisz
takich miejsc jest więcej w mieście :-)

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.