czwartek, 26 wrzesień 2019 12:36

Zdrowotno - kulturalny piątek w Malczycach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W piątek, 20 września, w Malczycach dużo się działo. O godz. 17:00 na terenie Szkoły Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska rozpoczął się event zdrowotny „Pożegnanie lata 2019 – z sercem na Ty”.

Przybyli goście mieli możliwość dowiedzieć się, jak dbać o serce, by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Oprócz wykładów znakomitych lekarzy, uczestnicy mieli możliwość by bezpłatnie przeprowadzić badania: EKG, zmierzyć poziom cukru we krwi, poziom cholesterolu we krwi, czy wykonać spirometrię. Po panelu wykładowym uczestnicy mogli zasięgnąć bezpłatnych porad kardiologicznych.

Tego dnia mieszkańcy mieli również okazję by posłuchać dźwięków lutni oraz organów podczas koncertu „Z klasyką przez Polskę – Barokowe odcienie lutni i organów”, organizowanego w partnerstwie przez Polski Impresariat Muzyczny oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncert rozpoczął się o godz. 19:00 w Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Malczycach. Artyści wykonywali utwory m.in. Bacha, Kapsbergera, Piccininiego, Sanza oraz Weissa na lutniach barokowych, organach i toerbie.

Po części artystycznej wójt Gminy Malczyce Piotr Frankowski wręczył kwiaty oraz upominki artystom oraz podziękował za wspaniały występ.

(gmal) / fot. ug

DSC 0938

DSC 0992

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację