poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

Zdrowotno - kulturalny piątek w Malczycach

Zdrowotno - kulturalny piątek w Malczycach

Cz, 26.09.2019 12:36

W piątek, 20 września, w Malczycach dużo się działo. O godz. 17:00 na terenie Szkoły Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska rozpoczął się event zdrowotny „Pożegnanie lata 2019 – z sercem na Ty”.Przybyli goście mieli możliwość dowiedzieć się, jak dbać o serce, by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Oprócz wykładów znakomitych lekarzy, uczestnicy mieli możliwość by bezpłatnie przeprowadzić badania: EKG, zmierzyć poziom cukru we krwi, poziom cholesterolu we krwi, czy wykonać spirometrię. Po panelu wykładowym uczestnicy mogli zasięgnąć bezpłatnych porad kardiologicznych.

Tego dnia mieszkańcy mieli również okazję by posłuchać dźwięków lutni oraz organów podczas koncertu „Z klasyką przez Polskę – Barokowe odcienie lutni i organów”, organizowanego w partnerstwie przez Polski Impresariat Muzyczny oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncert rozpoczął się o godz. 19:00 w Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Malczycach. Artyści wykonywali utwory m.in. Bacha, Kapsbergera, Piccininiego, Sanza oraz Weissa na lutniach barokowych, organach i toerbie.

Po części artystycznej wójt Gminy Malczyce Piotr Frankowski wręczył kwiaty oraz upominki artystom oraz podziękował za wspaniały występ.

(gmal) / fot. ug

DSC 0938

DSC 0992
powrót na górę
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.Wojtka rownież czytam i osobiscie znam-dobrze jest miec szerokie spektrum zainteresowan. godzinę temu.
 • Kleks powiedział(a) Więcej
  Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze znajdzie argument :) Zakrywanie twarzy zmniejsza ryzyko... 9 godzin temu.
 • Peppers powiedział(a) Więcej
  Gdzieś się zgubiło "Miękinia, otwórz się na zdrowy klimat"....... 9 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? 11 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... 11 godzin temu.
 • szczerze i naprawdę powiedział(a) Więcej
  Bezsprzecznie  wolę naturalne,szczere, historyczne, wiarygodne i patriotyczne opowiadania Pana Wojtka Kopacza. 11 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Malczyce

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM