poniedziałek 25.05.2020

Imieniny: Borysława Grzegorza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Malczyce rozpoczną własną produkcję maseczek!

Malczyce rozpoczną własną produkcję maseczek!

27.03. 2020

Dzięki inicjatywie pracowników i dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Magdaleny Kożuszko, podjęto próbę utworzenia własnej "wytwórni" maseczek ochronnych z "oddziałem" w Malczycach.

- Kiedy kilka dni temu na portalu społecznościowym poznaliśmy grupę średzianek szyjących maseczki. Wpadliśmy na pomysł utworzenia malczyckiej grupy szwaczek, które pragną pomóc. I tak oto do dzisiaj zgłosiło się 9 kobiet, które chcą podjąć wyzwanie – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Malczycach Magdalena Kożuszko.

- Umówiliśmy się na instruktażową wizytę w powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej, gdzie spotkaliśmy się z Karoliną Eleną Sapieją, liderką akcji „Średzkianki szyją maseczki”, która udostępniła nam wykrojnik oraz udzieliła niezbędnych porad - wyjaśnia p. Magdalena.

Zamówiono pierwsze materiały, a pomoc zadeklarował Urząd Gminy w Malczycach. - Jednak jak się przekonaliśmy w tym trudnym dla wszystkich czasie, jest to "towar na wagę złota" - mówi dyr. GOK.

Zapas materiałów wystarczy na uszycie około 500 maseczek. Dlatego serdecznie prosimy potencjalnych darczyńców o przekazywanie nowych materiałów; bawełny, cennej obecnie flizeliny, troczków, nici oraz sprawnych maszyn do szycia.- Chętnie wypożyczmy je krawcowym, które zechcą wesprzeć akcję. Zapraszamy do kontaktu z nami pod nr tel. 71 317 91 70 w godzinach 08:00-16:00 lub w wiadomości prywatnej na fanpage GOK Malczyce - zachęca p. Magdalena.

Pracownicy ośrodka zajmą się dostarczaniem materiałów, które zakupił urząd gminy oraz odbiorem i dostarczeniem gotowych maseczek.

Uszyte maseczki przekazywane będą głównie lokalnym instytucjom oraz mieszkańcom gminy Malczyce.

Przyłączycie się? Zachęcamy!

(kb) / fot. gok

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Tak tak dowożi temu z Ruska i temu do Malczyc chłopak pracuje cza z czegoś Życ nie stety to jest to ...
Z niekłamaną zazdrością patrze jak nasza sąsiednia Gmina się rozwija. Viva Miękinia. A w Środzie od ...
Bravo - Gratulacje. Tyle co Boguś dobrego zrobił z naszą młodzieżą - toż to medal jemu się należy i ...
Jerry-pisz waść po polsku ,bo my dopiero co wstapilim do Unii...:) ps.zamienię 2 kukabury na 1 szpak...

Lokalne ogłoszenia drobne

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…

09.05.2020 07:52 wrote:

Interesują mnie do kupienia starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelana, Ceramika, Figurki, Szkło, kolorowe Szkło z PRL-u, Krysz…