czwartek 24.09.2020

Imieniny: Gerarda Teodora

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Malczyce rozpoczną własną produkcję maseczek!

Malczyce rozpoczną własną produkcję maseczek!

27.03. 2020

Dzięki inicjatywie pracowników i dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Magdaleny Kożuszko, podjęto próbę utworzenia własnej "wytwórni" maseczek ochronnych z "oddziałem" w Malczycach.

- Kiedy kilka dni temu na portalu społecznościowym poznaliśmy grupę średzianek szyjących maseczki. Wpadliśmy na pomysł utworzenia malczyckiej grupy szwaczek, które pragną pomóc. I tak oto do dzisiaj zgłosiło się 9 kobiet, które chcą podjąć wyzwanie – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Malczycach Magdalena Kożuszko.

- Umówiliśmy się na instruktażową wizytę w powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej, gdzie spotkaliśmy się z Karoliną Eleną Sapieją, liderką akcji „Średzkianki szyją maseczki”, która udostępniła nam wykrojnik oraz udzieliła niezbędnych porad - wyjaśnia p. Magdalena.

Zamówiono pierwsze materiały, a pomoc zadeklarował Urząd Gminy w Malczycach. - Jednak jak się przekonaliśmy w tym trudnym dla wszystkich czasie, jest to "towar na wagę złota" - mówi dyr. GOK.

Zapas materiałów wystarczy na uszycie około 500 maseczek. Dlatego serdecznie prosimy potencjalnych darczyńców o przekazywanie nowych materiałów; bawełny, cennej obecnie flizeliny, troczków, nici oraz sprawnych maszyn do szycia.- Chętnie wypożyczmy je krawcowym, które zechcą wesprzeć akcję. Zapraszamy do kontaktu z nami pod nr tel. 71 317 91 70 w godzinach 08:00-16:00 lub w wiadomości prywatnej na fanpage GOK Malczyce - zachęca p. Magdalena.

Pracownicy ośrodka zajmą się dostarczaniem materiałów, które zakupił urząd gminy oraz odbiorem i dostarczeniem gotowych maseczek.

Uszyte maseczki przekazywane będą głównie lokalnym instytucjom oraz mieszkańcom gminy Malczyce.

Przyłączycie się? Zachęcamy!

(kb) / fot. gok

Udostępnij ten artykuł:

 





Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Charytatywny Wrak Race 2020

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

głowa boli o tych komentarzy skomentował/a Śniadanie Biznesowe w Centrum Kultury Alternatywnej
Boże, jakie te komentarz tępe i z brakiem jakiegokolwiek zrozumienia tematu sama zawiść, zazdrość ni...
No patrząc na twarze, to sami urzędnicy tam byli. A gdzie ci "biznesmeni"??? Widać jakie problemy ma...
No wlasnie pol roku robia placyk z betonu i skonczyc nie moga gdzie oni szpital uruchomia zapomnijci...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.