poniedziałek 14.06.2021

Imieniny: Bazylego Elizy

Fot. JF Fot. JF

Matura 2021 łatwiejsza, lecz w ścisłym reżimie

Pn, 26.04.2021 14:06
 •  

4 maja rozpoczną się egzaminy maturalne. W szkołach prowadzonych przez Powiat przystąpi do nich 123 maturzystów.


Pandemia koronawirusa w istotny sposób wpłynęła na organizację tego egzaminu. Tak jak rok temu maturzyści nie muszą zdawać egzaminów ustnych. Ponadto w tym roku uczniowie mogą zrezygnować z jedynego obowiązkowego egzaminu na poziomie rozszerzonym.

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Środzie Śląskiej chęć przystąpienia do matury zadeklarowało 31 uczniów, na 32 kończących szkołę. Większość maturzystów zadeklarowało przystąpienie do matury tylko z przedmiotów obowiązkowych, ale ośmiu  wybrało egzaminy na poziomie rozszerzonym z takich przedmiotów jak: matematyka, język angielski, informatyka i fizyka.

– W tak trudnej sytuacji uczniowie mimo braku nauczania stacjonarnego mogli przygotowywać się do egzaminów maturalnych poprzez lekcje na platformach internetowych lub, kiedy była taka możliwość, uczestnicząc w konsultacjach dla maturzystów na terenie szkoły. Na początku marca nasi uczniowie wzięli udział w próbnej maturze przygotowanej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Mamy nadzieję, że poradzą sobie z zadaniami egzaminacyjnymi i otrzymają świadectwa maturalne. Pewne obawy może budzić dojazd na maturę, gdyż większość przewoźników niestety wycofała kursy dowożące młodzież do szkół – mówi dyrektor zespołu szkół nr 2 Jolanta Bilińska

W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej  do egzaminu maturalnego przystąpi  92 uczniów: 51 z liceum ogólnokształcącego i 41 z technikum.

– Czy mamy obawy o wyniku matur? Tak, bo przecież ci uczniowie właściwie przez rok pracowali zdalnie. Mamy jednak nadzieję, że staną na wysokości zadania i wynik nie będzie gorszy niż w poprzednich latach – komentuje Małgorzata Przesławska, dyrektor PZS nr 1.

Egzamin maturalny w terminie głównym rozpocznie się 4 maja i potrwa do 20 maja. Termin dodatkowy to 1-16 czerwca, z kolei sesja poprawkowa przewidziana jest na 24 sierpnia. Wyniki egzaminów poznamy 5 lipca, a osoby, które pisały poprawkę 10 września.

Matura, podobnie jak w ubiegłym roku, przebiegać będzie w zaostrzonym rygorze sanitarnym. – Zarówno absolwenci, jak i członkowie Zespołów Nadzorujących będą przestrzegać wytycznych przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną – zapewniają nauczyciele.

Powiat Średzki - RFP

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • Policjant powiedział(a) Więcej
  Tylko sprawdzcie ile nietrzeźwych spowodowało wypadki a ile trzeźwych statystyki mówią... 4 minut temu
 • Maria powiedział(a) Więcej
  Ja proponuję portret Pana dyr Świerczynskiego lub Cetery. 4 minut temu
 • Maria powiedział(a) Więcej
  Julian Żygadło (bezpartyjny) wygrał niedzielne, przedterminowe wybory na burmistrza Kątów... 6 minut temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Ruskie wybory,  był z nadania to niech będzie dalej......
  Bo przecież spadochroniarz... 8 minut temu.

Najnowsze artykuły

niedziela / 13.06.2021 / 12:27 1

Wieczór ze stand-upem w Miękini

Stand-up staje się w Polsce coraz popularniejszy. W piątek fani tej formy rozrywki świetnie bawili się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini.

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…