czwartek 22.04.2021

Imieniny: Kai Łukasza

Miał zakaz prowadzenia pojazdów oraz substancje psychotropowe – został zatrzymany

Miał zakaz prowadzenia pojazdów oraz substancje psychotropowe – został zatrzymany

Pn, 14.12.2020 15:01
 •  

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. Jak się okazało, posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz … kilkadziesiąt gram amfetaminy, ukrytych w podłokietniku w samochodzie.Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymali informację, że na teren prywatnej posesji wjechał nieznany samochód ciężarowy. Policjanci udali się we wskazane miejsce. Podjęli decyzję o zatrzymaniu kierującego do kontroli. Ten jednak, pomimo dawania przez mundurowych wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, zignorował ten fakt i kontynuował dalszą jazdę.

Policjanci zatrzymali „uciekiniera”. Jak się wkrótce okazało, 30-letni wrocławianin miał powody takiego zachowania. Mężczyzna posiadał bowiem sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2021 roku. Na tym jednak się nie skończyło. Podczas kontroli pojazdu mundurowi ujawnili ukryte w podłokietniku substancje psychotropowe. Kolejne znajdowały się w saszetce leżącej na siedzeniu pasażera. Po sprawdzeniu testerem okazało się, że to amfetamina. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 44 gramy substancji.

Ponadto uwagę funkcjonariuszy zwróciło dziwne zachowanie mężczyzny. Ponieważ 30-latek był trzeźwy została od niego pobrana krew do badań celem sprawdzenia, czy nie kierował on pojazdem pod wpływem substancji zabronionych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili mu dwa zarzuty. Odpowie za kierowanie pojazdem wbrew wydanemu przez sąd zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, obowiązujący do października 2021 roku. 30-latek musi liczyć się również z konsekwencjami nie zatrzymania się do kontroli drogowej.

W związku z ujawnionymi przez policjantów substancjami, mężczyzna odpowie za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a mianowicie za usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy.

Wobec 30-latka sąd na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo wprowadzania do obrotu substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za usiłowanie tego przestępstwa.

 Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

431 67741
powrót na górę
 • Miodek powiedział(a) Więcej
  No to będzie ciekawie - przykład zmiany operatora na... 16 minut temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  Niektórym c-19 okazał się zbawieniem, by móc... 17 minut temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  Świetna sprawa. 35 minut temu.
 • Borek powiedział(a) Więcej
  Śliczne  B) 47 minut temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…