wtorek 26.01.2021

Imieniny: Tymoteusza Michala

Miał zakaz prowadzenia pojazdów oraz substancje psychotropowe – został zatrzymany

Miał zakaz prowadzenia pojazdów oraz substancje psychotropowe – został zatrzymany

Pn, 14.12.2020 15:01

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. Jak się okazało, posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz … kilkadziesiąt gram amfetaminy, ukrytych w podłokietniku w samochodzie.Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymali informację, że na teren prywatnej posesji wjechał nieznany samochód ciężarowy. Policjanci udali się we wskazane miejsce. Podjęli decyzję o zatrzymaniu kierującego do kontroli. Ten jednak, pomimo dawania przez mundurowych wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, zignorował ten fakt i kontynuował dalszą jazdę.

Policjanci zatrzymali „uciekiniera”. Jak się wkrótce okazało, 30-letni wrocławianin miał powody takiego zachowania. Mężczyzna posiadał bowiem sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2021 roku. Na tym jednak się nie skończyło. Podczas kontroli pojazdu mundurowi ujawnili ukryte w podłokietniku substancje psychotropowe. Kolejne znajdowały się w saszetce leżącej na siedzeniu pasażera. Po sprawdzeniu testerem okazało się, że to amfetamina. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 44 gramy substancji.

Ponadto uwagę funkcjonariuszy zwróciło dziwne zachowanie mężczyzny. Ponieważ 30-latek był trzeźwy została od niego pobrana krew do badań celem sprawdzenia, czy nie kierował on pojazdem pod wpływem substancji zabronionych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili mu dwa zarzuty. Odpowie za kierowanie pojazdem wbrew wydanemu przez sąd zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, obowiązujący do października 2021 roku. 30-latek musi liczyć się również z konsekwencjami nie zatrzymania się do kontroli drogowej.

W związku z ujawnionymi przez policjantów substancjami, mężczyzna odpowie za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a mianowicie za usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy.

Wobec 30-latka sąd na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo wprowadzania do obrotu substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za usiłowanie tego przestępstwa.

 Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

431 67741
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Pacjent powiedział(a) Więcej
  Należy zrobić wszystko, żeby w Środzie było dostępnych więcej punktów szczepień! godzinę temu.
 • Magda powiedział(a) Więcej
  Ludzie po co te komentarze, to nakręcanie jakiejś rywalizacji między sztabami, chęć likwidacji, przecież... 2 godziny temu.
 • Mandaryna powiedział(a) Więcej
  a jak - ale oczywiście disco polo nikt nie słucha ;-) 4 godziny temu.
 • MaciekBe powiedział(a) Więcej
  Pewnie jakby przyjechał Zenek Martyniuk to by była większa radość... 6 godzin temu.
 • Karol powiedział(a) Więcej
  Malczyce - całą gminę opętały ciemne moce... 7 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

22.01.2021 16:31 wrote:

Do wynajęcia lokal handlowo usługowy w Środzie Śląskiej przy głównej ulicy, Plac Wolności. Lokal świetnie nadaje się na działalność usługow…

20.01.2021 10:36 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - 603 567 304 - SKUP !   SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare :   S…

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM