niedziela 17.10.2021

Imieniny: Małgorzaty Wiktora

Fot. siepomaga.pl Fot. siepomaga.pl

Piknik, który pomoże uratować wzrok i przyszłość Krzysia

Śr, 22.09.2021 16:08
 •  

W niedzielę 26 września w Miękini odbędzie się piknik charytatywny, podczas którego będą zbierane pieniądze na leczenie małego mieszkańca wioski, Krzysia Żulewskiego. 


Krzyś urodził się z ptozą, czyli wrodzonym zaburzeniem opadającej powieki. Często schorzenie to traktowane jest jedynie jako defekt o charakterze kosmetycznym, jednak w przypadku chłopca problem jest znacznie poważniejszy. Ptoza może zaburzyć procesy poznawcze, zdolność widzenia i orientację przestrzenną. A co najgorsze, stale zamknięte oko może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku! Jedyną szansą dla chłopca jest kosztowna operacja. 

– Walka o zdrowie i życie naszego maleństwa zaczęła się bardzo szybko. Lekarze już w pierwszych dniach poinformowali nas, że ciąża jest zagrożona. Nie dawali naszemu dziecku żadnych szans. My jednak nie chcieliśmy w to wierzyć. Każdy dzień ciąży był przepełniony strachem i lękiem. 17 czerwca powitaliśmy na świecie Krzysia - pięknego chłopca, który z zaciekawieniem obserwował świat tylko jednym okiem. Drugie było całkowicie zamknięte. Byliśmy jednak spokojni - lekarze zapewnili nas, że to często zjawisko i lada moment minie. 

Wróciliśmy do domu. Niestety, dni mijały, a powieka wciąż się nie podnosiła. Zaczęliśmy się niepokoić. Postanowiliśmy niezwłocznie szukać pomocy.  Szybko trafiliśmy na specjalistę, który postawił diagnozę - ptoza, czyli wrodzone opadanie powieki oka lewego – czytamy na stronie www.siepomaga.pl w opisie zbiórki na rzecz Krzysia. 

Kiedy rodzice poznali diagnozę, niezwłocznie rozpoczęli intensywną rehabilitację. Niestety to wciąż za mało. Ostatnia kontrola okulistyczna wykazała, że z każdym dniem wzrok w chorym oku się pogarsza. Konieczne jest jak najszybsze leczenie chirurgiczne. Nadzieją dla chłopca jest operacja w specjalistycznym ośrodku w Hiszpanii. Niestety jej koszt jest ogromny. 

Aby pomóc chłopcu mieszkańcy Miękini postawili zorganizować festyn, z którego dochód zostanie w całości przeznaczony na jego leczenie. Piknik rozpocznie się w niedzielę 26 września o godz. 15.00 na terenie przy Samorządowym Ośrodku Kultury. Za datek do puszki będzie można skorzystać z dmuchańców lub zjeść domowe ciasto i kiełbaski z grilla.  

Leczenie chłopca można też wesprzeć biorąc udział w aukcjach prowadzonych przez ośrodek kultury - https://www.facebook.com/groups/aukcjesok. Wśród licytowanych przedmiotów są m.in. zegarek, komplet talerzy, usługa fryzjerska, przejażdżka ciężarówką. 

Wpłat na rzecz Krzysia cały czas można dokonywać za pośrednictwem portalu Siepomaga.

Liczy się każda złotówka! 

OLO

242039909 914468446165858 7674664434732337547 n

 • 3
 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Michał powiedział(a) Więcej
  Widać że wojt nietutejszy skoro największego komucha wstrętnego mianuje rektorem. Brak słów!  5 minut temu.
 • Ols powiedział(a) Więcej
  Pierwszy malczycki komuch  godzinę temu.
 • Emerytka powiedział(a) Więcej
  Brawo i tak trzymać. Dziękuję za normalność. godzinę temu.
 • Klient powiedział(a) Więcej
  Super Mariusz - jesteś mega wyjątkowy BRAWO! godzinę temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…