środa 22.01.2020

Imieniny: Anastazego Wincentego

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Betlejemskie Światełko jest już w Miękini, a wkrótce zawita do Środy Śl.

Betlejemskie Światełko jest już w Miękini, a wkrótce zawita do Środy Śl.

16.12. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Wieczny ogień dotarł już do Gminy Miękinia. Harcerze ze środowiska miękińskiego, wraz z członkiem średzkiej komendy hufca ds. kontaktów z samorządami, przekazali dziś rano na ręce wójta Betlejemskie Światełko Pokoju.

Światło z Betlejem...
Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.
W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

,,Światło, które daje moc” jest hasłem przewodnim tegorocznej edycji Betlejemskiego Światła Pokoju.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą "zaprosić" na te święta Betlejemskie Światełko do swoich domów, w środę 18 grudnia br. o godzinie 16:15 na średzki rynek dolny. Pamiętajcie o tym, aby zabrać lampion, w którym przyniesiecie światło do swoich domów.

(mpr) / fot. UG Miękinia

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Robin Hood w rajtuzach.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację