niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia wtorek, 15 luty 2022 14:01


Kierujący ciągnikiem spowodował kolizję z pojazdem firmy Tauron - był nietrzeźwy i poszukiwanyBez uprawnień, niezarejestrowanym ciągnikiem rolniczym wraz z przyczepką uderzył w inny pojazd, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Jakby tego było mało mężczyzna okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Świebodzinie celem odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz skrajnie nieodpowiedzialny mieszkaniec powiatu średzkiego poniesie konsekwencje karne swoich czynów.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


- Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Miękinia. Na miejscu funkcjonariusze zastali pracowników firmy Tauron, którzy ujęli kierującego ciągnikiem, który najechał na ich pojazd. Jak się okazało pojazdem kierował 63-letni mieszkaniec powiatu średzkiego - informuje mł. asp. Karol Dudziak z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Policjanci ustalili, że kierowca ciągnika z przyczepą nagle wykonał manewr skrętu, po czym uderzył w pojazd marki Isuzu. Na szczęście w wyniku zderzenia nikt nie ucierpiał.

- Podczas czynności na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wyczuli od kierującego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało 0.7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że wobec 63-latka Sąd Rejonowy w Świebodzinie orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. Z kolei pojazd, którym się poruszał, nie był zarejestrowany, nie posiadał aktualnego badania technicznego oraz polisy OC - podkreśla policjant.

Jednak to nie wszystko. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Pobytu w jednostce penitencjarnej uniknął wpłacając wskazaną grzywnę.

- Kierujący usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości będąc wcześniej karany za podobne przestępstwo. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Ponadto na 63-latka nałożono mandaty karne za spowodowanie kolizji będąc pod wpływem alkoholu, kierowanie pojazdem pomimo braku dopuszczenia do ruchu oraz odjechanie z miejsca zdarzenia na równowartość 4500zł. Czeka go również korespondencja z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za brak polisy OC ciągnika oraz przyczepy za co grozić mu może kara 1860 zł - wyjaśnia mł. asp. Karol Dudziak i dodaje, że przestępstwa, których dopuścił się mężczyzna, zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 5 lat.

(rol/kpp)
 • Łojeny powiedział(a) Więcej
  Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy godzinę temu.
 • bch powiedział(a) Więcej
  To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... godzinę temu.
 • mati powiedział(a) Więcej
  Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…