piątek 27.05.2022

Imieniny: Augustyna Juliana

  Dział: Miękinia wtorek, 15 luty 2022 14:01


Kierujący ciągnikiem spowodował kolizję z pojazdem firmy Tauron - był nietrzeźwy i poszukiwany
Bez uprawnień, niezarejestrowanym ciągnikiem rolniczym wraz z przyczepką uderzył w inny pojazd, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Jakby tego było mało mężczyzna okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Świebodzinie celem odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz skrajnie nieodpowiedzialny mieszkaniec powiatu średzkiego poniesie konsekwencje karne swoich czynów.

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

- Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Miękinia. Na miejscu funkcjonariusze zastali pracowników firmy Tauron, którzy ujęli kierującego ciągnikiem, który najechał na ich pojazd. Jak się okazało pojazdem kierował 63-letni mieszkaniec powiatu średzkiego - informuje mł. asp. Karol Dudziak z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Policjanci ustalili, że kierowca ciągnika z przyczepą nagle wykonał manewr skrętu, po czym uderzył w pojazd marki Isuzu. Na szczęście w wyniku zderzenia nikt nie ucierpiał.

- Podczas czynności na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wyczuli od kierującego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało 0.7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że wobec 63-latka Sąd Rejonowy w Świebodzinie orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. Z kolei pojazd, którym się poruszał, nie był zarejestrowany, nie posiadał aktualnego badania technicznego oraz polisy OC - podkreśla policjant.

Jednak to nie wszystko. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Pobytu w jednostce penitencjarnej uniknął wpłacając wskazaną grzywnę.

- Kierujący usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości będąc wcześniej karany za podobne przestępstwo. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Ponadto na 63-latka nałożono mandaty karne za spowodowanie kolizji będąc pod wpływem alkoholu, kierowanie pojazdem pomimo braku dopuszczenia do ruchu oraz odjechanie z miejsca zdarzenia na równowartość 4500zł. Czeka go również korespondencja z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za brak polisy OC ciągnika oraz przyczepy za co grozić mu może kara 1860 zł - wyjaśnia mł. asp. Karol Dudziak i dodaje, że przestępstwa, których dopuścił się mężczyzna, zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 5 lat.

(rol/kpp)

 • dsr powiedział(a) Więcej
  Autor ma rację! Sami śmiecą a później narzekają że syf w mieście - taka średzka rzeczywistość niestety... godzinę temu.
 • Putin powiedział(a) Więcej
  Znowu znikają komentarze. Władza czuwa. 6 godzin temu.
 • Banan powiedział(a) Więcej
  Owocowe Środy. 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …