wtorek 03.10.2023

Imieniny: Teresy Heliodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Miękinia wtorek, 15 luty 2022 09:31


Koniec z przystankiem na żądanie w Czernej Małej?

SkomentujJak deklarują wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn i poseł Paweł Hreniak sprawa przystanku kolejowego w Czernej Małej może zakończyć się pozytywnie i już wkrótce na stację powróci dotychczasowy sposób obsługi pasażerów. 


Fot. Gazeta Roland Fot. Gazeta Roland


Od 12 grudnia decyzją spółki Polregio, obsługującej transport osobowy na linii 273 relacji Wrocław Główny - Szczecin Główny, przystanek kolejowy w Czernej Małej funkcjonuje w rozkładzie jazdy jako „postój na żądanie". Razem z informacją o zmianie przewoźnik opublikował "instrukcję" zachowania się na nowym przystanku: Podróżny (...) zobowiązany jest oczekiwać na przyjazd pociągu w miejscu widocznym dla maszynisty. Podróżny (...) zobowiązany jest zgłosić ten fakt pracownikowi drużyny konduktorskiej, najpóźniej na stacji poprzedzającej przystanek oznaczony jako „postój na żądanie”.

Zmiany statusu przystanków podyktowane są m.in. badaniami frekwencji czy też  koniecznością oszczędzania. Wprowadzona zmiana nie spodobała się mieszkańcom Czernej. Ich zdaniem rozwiązanie to utrudnia dojazd do pracy oraz szkół, a o zmierzchu i podczas trudnych warunków atmosferycznych wyklucza bezpieczne podróżowanie. Również władze Gminy sprzeciwiły się temu pomysłowi i wystosowały pismo do spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z wnioskiem o przywrócenie dotychczasowego sposobu funkcjonowania obsługi pasażerów na przystanku Czerna Mała. 

O pomoc w rozwiązaniu problemu wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn zwrócił się do posła Pawła Hreniaka. Spotkanie, które odbyło się pod koniec stycznia, okazało się bardzo owocne i już 11 lutego spółka Polregio wystosowała odpowiednie pismo do Tymoteusza Myrdy, członka zarządu województwa dolnośląskiego. - Dolnośląski Zakład Polregio S.A. we Wrocławiu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności Gminy Miękinia, zwraca się z wnioskiem o zmianę statusu przystanku na żądanie dla przystanki Czerna Mała. Wyrażam nadzieję, że pozytywna decyzja Pana Marszałka w powyższej sprawie wpłynie pozytywnie na postrzeganie przez podróżnych wizerunków kolejowych przewozów pasażerskich w regionie - napisano w dokumencie.

Choć samo pismo nie oznacza jeszcze zmiany statusu przystanku, to z dużym prawdopodobieństwem stanie się tak w najbliższym czasie. 

OLO

przechwytywanie w trybie pelnoekranowym 2022 02 15 093450

czerna 1

czerna 2
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

A może pan Burdzy i inna elita w końcu pomyślała by nad budową i pomocą szkole ...
no wreszcie ktos uruchomil szare komorki
Specjalnie się zalogowałam, bo nie wytrzymam, a do tej pory tylko czytałam. Wyjechałam stąd kilka dobrych ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

plakat centrum 2.08. 1

handlo

eko006groszek

Nie przegap tych artykułów.