poniedziałek 03.10.2022

Imieniny: Teresy Heliodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia wtorek, 15 luty 2022 09:31


Koniec z przystankiem na żądanie w Czernej Małej?Jak deklarują wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn i poseł Paweł Hreniak sprawa przystanku kolejowego w Czernej Małej może zakończyć się pozytywnie i już wkrótce na stację powróci dotychczasowy sposób obsługi pasażerów. 


Fot. Gazeta Roland Fot. Gazeta Roland


Od 12 grudnia decyzją spółki Polregio, obsługującej transport osobowy na linii 273 relacji Wrocław Główny - Szczecin Główny, przystanek kolejowy w Czernej Małej funkcjonuje w rozkładzie jazdy jako „postój na żądanie". Razem z informacją o zmianie przewoźnik opublikował "instrukcję" zachowania się na nowym przystanku: Podróżny (...) zobowiązany jest oczekiwać na przyjazd pociągu w miejscu widocznym dla maszynisty. Podróżny (...) zobowiązany jest zgłosić ten fakt pracownikowi drużyny konduktorskiej, najpóźniej na stacji poprzedzającej przystanek oznaczony jako „postój na żądanie”.

Zmiany statusu przystanków podyktowane są m.in. badaniami frekwencji czy też  koniecznością oszczędzania. Wprowadzona zmiana nie spodobała się mieszkańcom Czernej. Ich zdaniem rozwiązanie to utrudnia dojazd do pracy oraz szkół, a o zmierzchu i podczas trudnych warunków atmosferycznych wyklucza bezpieczne podróżowanie. Również władze Gminy sprzeciwiły się temu pomysłowi i wystosowały pismo do spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z wnioskiem o przywrócenie dotychczasowego sposobu funkcjonowania obsługi pasażerów na przystanku Czerna Mała. 

O pomoc w rozwiązaniu problemu wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn zwrócił się do posła Pawła Hreniaka. Spotkanie, które odbyło się pod koniec stycznia, okazało się bardzo owocne i już 11 lutego spółka Polregio wystosowała odpowiednie pismo do Tymoteusza Myrdy, członka zarządu województwa dolnośląskiego. - Dolnośląski Zakład Polregio S.A. we Wrocławiu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności Gminy Miękinia, zwraca się z wnioskiem o zmianę statusu przystanku na żądanie dla przystanki Czerna Mała. Wyrażam nadzieję, że pozytywna decyzja Pana Marszałka w powyższej sprawie wpłynie pozytywnie na postrzeganie przez podróżnych wizerunków kolejowych przewozów pasażerskich w regionie - napisano w dokumencie.

Choć samo pismo nie oznacza jeszcze zmiany statusu przystanku, to z dużym prawdopodobieństwem stanie się tak w najbliższym czasie. 

OLO

przechwytywanie w trybie pelnoekranowym 2022 02 15 093450

czerna 1

czerna 2
 • Żałosne powiedział(a) Więcej
  Słabo chłopie, słabo. Na Twoje "napisz" już odpowiedziałam. Natomiast widzę, że się nie doczekam wyjaśnień, w czym według Ciebie nie mam... 18 minut temu.
 • Trampek powiedział(a) Więcej
  TY "Bingo! Akurat z organizacją imprez mam wiele wspólnego."

  JA "Napisz list do organizatora, sponsorów... Pokaż im jak to się robi, bo kolejny... 26 minut temu.
 • Tutejszy powiedział(a) Więcej
  Tobie sprzedac na twarz? no mogę chciec jezeli tak bardzo tego pragniesz. Jakies sugestie co do miejsca i czasu? Jak Najman czekac nie będziesz... 28 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…