poniedziałek 03.10.2022

Imieniny: Teresy Heliodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia piątek, 06 maj 2022 14:03


Ogniwo Ruchu Drogowego przeniesione do Posterunku Policji w MiękiniDzisiaj w Miękini odbyło się uroczyste przeniesienie siedziby Ogniwa Ruchu Drogowego ze Środy Śląskiej do Posterunku Policji w Miękini. Zmiana miejsca stacjonowania 15 funkcjonariuszy tutejszej drogówki podyktowana była koniecznością modernizacji obecnych pomieszczeń zajmowanych przez Ruch Drogowy w budynku średzkiej komendy.


Fot. Gmina Miękinia Fot. Gmina Miękinia


W uroczystej zbiórce uczestniczył komendant powiatowy Policji w Środzie Śląskiej mł. insp. Dariusz Smoliński, naczelnik Wydziału Prewencji podkom. Sebastian Tkaczyszyn, Kierownik Posterunku Policji w Miękini asp. szt. Leopold Pichowicz, mł. asp. Tomasz Podolski mianowany w tym dniu na kierownika Ogniwa Ruchu Drogowego oraz funkcjonariusze pełniący służbę w Miękini. Obecni byli również przedstawiciele lokalnego samorządu na czele z wójtem Gminy Miękinia Janem Marianem Grzegorczynem, prezesem Zakładu Usług Komunalnych Waldemarem Reduchem oraz kierownikiem Samorządowego Ośrodka Kultury panią Małgorzatą Sujecką.

W trakcie uroczystości mł. insp. Dariusz Smoliński podkreślił, iż zmiana stacjonowania policjantów średzkiej drogówki nie zmieni dyspozycyjności oraz jakości pełnienia służby na drogach, z uwagi na dobrą lokalizację i połączenie z najważniejszymi arteriami komunikacyjnymi na terenie powiatu średzkiego. Dzięki prawidłowo przystosowanym i nowoczesnym pomieszczeniom, interesanci zyskają wyższy komfort obsługi. - Nie jest żadną tajemnicą, że w Środzie Śl. warunki lokalowe są trudne, dlatego w celu poprawy bezpieczeństwa, a także warunków pracy policjantów, postanowiłem przenieść siedzibę Ogniwa Ruchu Drogowego do Miękini. Na pewno będą tu mieli dużo lepsze warunki i zaplecze – podkreślał Komendant Powiatowy Policji, młodszy inspektor Dariusz Smoliński.

Następnie głos zabrał wójt Jan Marian Grzegorczyn, który podkreślił, że cieszy go fakt zwiększenia liczebności policjantów na terenie gminy Miękinia, a bezpieczeństwo mieszkańców jest jednym z priorytetów lokalnych władz. Oświadczył, że dzięki bardzo dobrej współpracy pomiędzy średzką komendą policji, a samorządem w Miękini jest gotów nadal wspierać inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa. - Myślę, że to jest pierwszy krok w kierunku zmiany posterunku policji na komisariat w Miękini – mówił wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn.

- Po przemówieniach wszyscy uczestnicy udali się do zmodernizowanego posterunku, aby zapoznać się z warunkami, w jakich przyjmowani będą interesanci oraz sami policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego - informuje mł. asp. Karol Dudziak z KPP w Środzie Śląskiej.

(rol/mpr)

 

 
 • Żałosne powiedział(a) Więcej
  Słabo chłopie, słabo. Na Twoje "napisz" już odpowiedziałam. Natomiast widzę, że się nie doczekam wyjaśnień, w czym według Ciebie nie mam... 2 minut temu
 • Trampek powiedział(a) Więcej
  TY "Bingo! Akurat z organizacją imprez mam wiele wspólnego."

  JA "Napisz list do organizatora, sponsorów... Pokaż im jak to się robi, bo kolejny... 10 minut temu.
 • Tutejszy powiedział(a) Więcej
  Tobie sprzedac na twarz? no mogę chciec jezeli tak bardzo tego pragniesz. Jakies sugestie co do miejsca i czasu? Jak Najman czekac nie będziesz... 11 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…