niedziela 29.05.2022

Imieniny: Magdaleny Bogumiły

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia piątek, 06 maj 2022 14:03


Ogniwo Ruchu Drogowego przeniesione do Posterunku Policji w Miękini
Dzisiaj w Miękini odbyło się uroczyste przeniesienie siedziby Ogniwa Ruchu Drogowego ze Środy Śląskiej do Posterunku Policji w Miękini. Zmiana miejsca stacjonowania 15 funkcjonariuszy tutejszej drogówki podyktowana była koniecznością modernizacji obecnych pomieszczeń zajmowanych przez Ruch Drogowy w budynku średzkiej komendy.

Fot. Gmina Miękinia Fot. Gmina Miękinia

W uroczystej zbiórce uczestniczył komendant powiatowy Policji w Środzie Śląskiej mł. insp. Dariusz Smoliński, naczelnik Wydziału Prewencji podkom. Sebastian Tkaczyszyn, Kierownik Posterunku Policji w Miękini asp. szt. Leopold Pichowicz, mł. asp. Tomasz Podolski mianowany w tym dniu na kierownika Ogniwa Ruchu Drogowego oraz funkcjonariusze pełniący służbę w Miękini. Obecni byli również przedstawiciele lokalnego samorządu na czele z wójtem Gminy Miękinia Janem Marianem Grzegorczynem, prezesem Zakładu Usług Komunalnych Waldemarem Reduchem oraz kierownikiem Samorządowego Ośrodka Kultury panią Małgorzatą Sujecką.

W trakcie uroczystości mł. insp. Dariusz Smoliński podkreślił, iż zmiana stacjonowania policjantów średzkiej drogówki nie zmieni dyspozycyjności oraz jakości pełnienia służby na drogach, z uwagi na dobrą lokalizację i połączenie z najważniejszymi arteriami komunikacyjnymi na terenie powiatu średzkiego. Dzięki prawidłowo przystosowanym i nowoczesnym pomieszczeniom, interesanci zyskają wyższy komfort obsługi. - Nie jest żadną tajemnicą, że w Środzie Śl. warunki lokalowe są trudne, dlatego w celu poprawy bezpieczeństwa, a także warunków pracy policjantów, postanowiłem przenieść siedzibę Ogniwa Ruchu Drogowego do Miękini. Na pewno będą tu mieli dużo lepsze warunki i zaplecze – podkreślał Komendant Powiatowy Policji, młodszy inspektor Dariusz Smoliński.

Następnie głos zabrał wójt Jan Marian Grzegorczyn, który podkreślił, że cieszy go fakt zwiększenia liczebności policjantów na terenie gminy Miękinia, a bezpieczeństwo mieszkańców jest jednym z priorytetów lokalnych władz. Oświadczył, że dzięki bardzo dobrej współpracy pomiędzy średzką komendą policji, a samorządem w Miękini jest gotów nadal wspierać inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa. - Myślę, że to jest pierwszy krok w kierunku zmiany posterunku policji na komisariat w Miękini – mówił wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn.

- Po przemówieniach wszyscy uczestnicy udali się do zmodernizowanego posterunku, aby zapoznać się z warunkami, w jakich przyjmowani będą interesanci oraz sami policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego - informuje mł. asp. Karol Dudziak z KPP w Środzie Śląskiej.

(rol/mpr)

 

 

 • icek powiedział(a) Więcej
  Przecież u nas to normalne 4 godziny temu.
 • icek powiedział(a) Więcej
  Mi tez jeden z gminy krzyknął 12 koła , a z drugiego powiatu tylko połowe. Można ? można , ale widać w naszej gminie mają większe kieszenie 6 godzin temu.
 • Marecki powiedział(a) Więcej
  "Kruk krukowi oka nie wykole" 22 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …