niedziela 29.05.2022

Imieniny: Magdaleny Bogumiły

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia piątek, 06 maj 2022 13:29


Policjanci zakończyli cykl spotkań z uczniami Zespołu Szkół w Lutyni
Średzcy policjanci, dbając o szeroko rozumiane bezpieczeństwo najmłodszych, kolejny już raz zorganizowali spotkanie edukacyjne z dziećmi. Tym razem odwiedzili uczniów w Zespole Szkół w Lutyni. Była mowa o przechodzeniu po pasach, odblaskach, zachowaniu się wobec osoby nieznajomej, a także o… zbliżających się wakacjach i wypoczynku nad wodą.

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

- Realizując zadania w ramach profilaktyki społecznej oraz akcji edukacyjno-informacyjnych, policjanci spotykają się z dziećmi, by w przystępny, ciekawy ale też zabawny sposób przekazywać te informacje, które mogą wpłynąć na ich bezpieczeństwo. Wieńcząc cykl spotkań w szkole w Lutyni, funkcjonariusze odwiedzili dzieci w klasach od 2 do 5 - informuje mł. asp. Karol Dudziak z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Dzieci wysłuchały pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się pod drodze. Policjanci wykorzystali do tego prezentację multimedialną wyświetloną na terenie hali sportowej przedstawiającą różne aspekty bezpieczeństwa począwszy od wyjścia z domu, drogę do szkoły, pobyt w szkole po aspekty bezpiecznej zabawy w czasie wolnym.

Funkcjonariusze zwrócili najmłodszym uwagę na kwestię noszenia odblasków przez nich samych oraz ich rodziców aby i ten mały i ten duży był dobrze widoczny. Podczas spotkania była też mowa o bezpiecznym podróżowaniu samochodem – w fotelikach, podstawkach i z zapiętymi pasami bezpieczeństwa.

Policjanci przypomnieli też o właściwym zachowaniu w kontakcie z osobą obcą oraz w przypadku, gdy zaatakuje agresywny pies. Dzieci doskonale wiedziały, co należy w takiej sytuacji zrobić – przyjąć postawę żółwia. Wakacje już niedługo wobec czego przypomniano o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz kwestii wypoczynku na świeżym powietrzu.

- Spotkanie z najmłodszymi było też okazją do zaprezentowania zawodu policjanta. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda umundurowanie funkcjonariusza, jakie posiada wyposażenie do służby no i oczywiście jak wygląda praca w Policji - podsumowuje mł. asp. Karol Dudziak.

(rol/kpp)

 • icek powiedział(a) Więcej
  Przecież u nas to normalne 4 godziny temu.
 • icek powiedział(a) Więcej
  Mi tez jeden z gminy krzyknął 12 koła , a z drugiego powiatu tylko połowe. Można ? można , ale widać w naszej gminie mają większe kieszenie 7 godzin temu.
 • Marecki powiedział(a) Więcej
  "Kruk krukowi oka nie wykole" 23 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …