niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia piątek, 06 maj 2022 13:29


Policjanci zakończyli cykl spotkań z uczniami Zespołu Szkół w LutyniŚredzcy policjanci, dbając o szeroko rozumiane bezpieczeństwo najmłodszych, kolejny już raz zorganizowali spotkanie edukacyjne z dziećmi. Tym razem odwiedzili uczniów w Zespole Szkół w Lutyni. Była mowa o przechodzeniu po pasach, odblaskach, zachowaniu się wobec osoby nieznajomej, a także o… zbliżających się wakacjach i wypoczynku nad wodą.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


- Realizując zadania w ramach profilaktyki społecznej oraz akcji edukacyjno-informacyjnych, policjanci spotykają się z dziećmi, by w przystępny, ciekawy ale też zabawny sposób przekazywać te informacje, które mogą wpłynąć na ich bezpieczeństwo. Wieńcząc cykl spotkań w szkole w Lutyni, funkcjonariusze odwiedzili dzieci w klasach od 2 do 5 - informuje mł. asp. Karol Dudziak z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Dzieci wysłuchały pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się pod drodze. Policjanci wykorzystali do tego prezentację multimedialną wyświetloną na terenie hali sportowej przedstawiającą różne aspekty bezpieczeństwa począwszy od wyjścia z domu, drogę do szkoły, pobyt w szkole po aspekty bezpiecznej zabawy w czasie wolnym.

Funkcjonariusze zwrócili najmłodszym uwagę na kwestię noszenia odblasków przez nich samych oraz ich rodziców aby i ten mały i ten duży był dobrze widoczny. Podczas spotkania była też mowa o bezpiecznym podróżowaniu samochodem – w fotelikach, podstawkach i z zapiętymi pasami bezpieczeństwa.

Policjanci przypomnieli też o właściwym zachowaniu w kontakcie z osobą obcą oraz w przypadku, gdy zaatakuje agresywny pies. Dzieci doskonale wiedziały, co należy w takiej sytuacji zrobić – przyjąć postawę żółwia. Wakacje już niedługo wobec czego przypomniano o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz kwestii wypoczynku na świeżym powietrzu.

- Spotkanie z najmłodszymi było też okazją do zaprezentowania zawodu policjanta. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda umundurowanie funkcjonariusza, jakie posiada wyposażenie do służby no i oczywiście jak wygląda praca w Policji - podsumowuje mł. asp. Karol Dudziak.

(rol/kpp)
 • Łojeny powiedział(a) Więcej
  Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy godzinę temu.
 • bch powiedział(a) Więcej
  To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... 2 godziny temu.
 • mati powiedział(a) Więcej
  Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…