Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Mieszkańcy pytają: Co z połączeniami na trasie Udanin – Kostomłoty – Wrocław?

Mieszkańcy pytają: Co z połączeniami na trasie Udanin – Kostomłoty – Wrocław?

02.07. 2019

14 czerwca br. firma transportowa "Kruk" poinformowała o likwidacji linii regularnej na trasie Udanin – Kostomłoty – Wrocław z dniem 01-07-2019 r.  z powodu nierentowności.

Informacja ta pojawiła się na stronie gminy Udanin, co zaniepokoiło mieszkańców.

kruk

- Bardzo proszę o zajęcie się sprawą, mieszkańcy nie mogą pozostać bez połączeń - poprosiła mieszkanka.

Pracownicy Urzędu Gminy Udanin twierdzą, że robią wszystko żeby zapewnić mieszkańcom transport na wspomnianej trasie.

- W imieniu Pana Wójta chciałbym poinformować, że obecnie trwają rozmowy z przewoźnikiem na temat uruchomienia przewozów na tej linii. Ich wynik będzie znany prawdopodobnie do końca tego tygodnia - poinformował nas sekretarz Gminy Udanin Andrzej Bielski.

A w gminie Kostomłoty?

- Zwracam się z prośbą o ponowne zainteresowanie tematem braku komunikacji na trasie Kostomłoty - Wrocław. Z dniem 1  lipca, jedyny już przewoźnik na tej trasie, a mianowicie firma Just Car ogłosiła likwidację linii. Problem pojawił się pod koniec wakacji ubiegłego roku, kiedy linię 527 zlikwidowała firma Trako i nadal nie został rozwiązany. Okazuje się, że wyborcze obietnice pozostały tylko obietnicami. Gmina wycofała się z projektu gminnej komunikacji zbiorowej. Obecnie trwają wakacje, jednak transport potrzebny jest osobom, które pracują we Wrocławiu, a także ludziom starszym, którzy muszą udać się do lekarza czy urzędu. Aktualnie w najgorszej sytuacji znaleźli się mieszkańcy Piotrowic, którzy nie mają żadnego połączenia, również w kierunku Środy Śląskiej. Za dwa miesiące w szkołach średnich rozpocznie naukę podwójny rocznik uczniów, a miesiąc później studenci. Gmina, pomimo wciąż głoszonych haseł rozwoju, nie zapewnia go najmłodszym mieszkańcom. Pozbawieni dojazdu do Wrocławia zostają jednocześnie pozbawieni perspektyw na zdobycie wykształcenia czy pracy. Obecnie gmina Kostomłoty w kwestii komunikacji jest najbardziej zacofaną gminą w powiecie – uważa nasz czytelnik.

- W związku z licznymi pytaniami odnośnie przewozu na trasie Kostomłoty - Wrocław informujemy, że trwają prace nad wydaniem decyzji zezwalającej na przejazd przez nowego przewoźnika na trasie Kostomłoty - Kąty Wrocławskie (stacja PKP). Decyzję powyższą wydaje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Przewoźnik, który do tej pory obsługiwał trasę Kostomłoty - Wrocław zrezygnował ze świadczenia przedmiotowej usługi ze względu na jej niską rentowność - informuje Urząd Gminy Kostomłoty.

 

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne

 

 
Komentarzy (6)

This comment was minimized by the moderator on the site

Jedynym dobrym rozwiązaniem w Gminie Kostomłoty wydaje się być komunikacja gminna analogicznie jak w Środzie Śląskiej i innych gminach. Szanowni Państwo, sam dowóz do stacji PKP przez ,,nowego przewoźnika" nie rozwiąże problemu, co z innymi miejscowościami przynależnymi do gminy? Pani wójt winna rozważyć ewentualne koszty podróży na trasie Kostomłoty - Wrocław. Przecież to kompletna paranoja. Problem bez komunikacji gminnej będzie się...

Jedynym dobrym rozwiązaniem w Gminie Kostomłoty wydaje się być komunikacja gminna analogicznie jak w Środzie Śląskiej i innych gminach. Szanowni Państwo, sam dowóz do stacji PKP przez ,,nowego przewoźnika" nie rozwiąże problemu, co z innymi miejscowościami przynależnymi do gminy? Pani wójt winna rozważyć ewentualne koszty podróży na trasie Kostomłoty - Wrocław. Przecież to kompletna paranoja. Problem bez komunikacji gminnej będzie się jedynie nawarstwiał, a kolejni przewoźnicy de facto po pewnym czasie i tak będą rezygnować. Władze gminy nie powinny tego analizować na zasadzie czy coś się opłaca czy nie, lecz winny zrozumieć, ze komunikacja w każdej gminie jest obecnie standardem. Jak nasza gmina ma się w takim razie rozwijać? Czym Państwo chcecie zachęcać ludzi do zamieszkania w tej gminie skoro nawet podstawowej kwestii nie potraficie zorganizować? Przecież to połączenia zgodnie z prowadzoną kampanią wyborczą przez Panią Wójt miały być sprawą priorytetową!!!!!!

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

SZANOWNY PANIE SEKRETARZU GMINY UDANIN W KTÓRYM ROKU TO NASTĄPI .CY JA ABY DOŻYJĘ . W PAŻDZIERNIKU MAM SIĘ ZGŁOSIĆ WE WROCŁAWIU NA KARDIOLOGIĘ.I NA RAZIE NIKOGO NIE OBCHODZI JAK PRZEPRACOWAŁEM 41 LAT W WARUNKACH SZKODLIWYCH PŁACĘ PODWÓJNE PODATKI I COŚ MI SIĘ NALEŻY.

This comment was minimized by the moderator on the site

PRACOWNICY GMINY UDANIN ROBIĄ WSZYSTKO CZYLI NIC.ZA CO DOSTAJĄ PIENIĄDZE Z PŁACONYCH PODATKÓW.GDZIE OBIECANY P.K.S.

This comment was minimized by the moderator on the site

Jak sie firmie nie opłacało,to znaczy ze mało ludzi jeździło. Kazdy ma auto wiec autobus nie jjest potrzebny. A jak ktos nie ma to niech sobie kupi zamiast wyciagac reke po cudze pieniądze. Czasy dotowanego pks minęły.

This comment was minimized by the moderator on the site

I bardzo dobrze , oby tak dalej rządów Gawlikowej, na przyszłą kadencję napewno się nie załapie

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie tylko mieszkańcy Piotrowic są w takiej sytuacji.Do Wrocławia, Kątów czy Środy Śląskiej nie majączym się dostać mieszkańcy Jakubkowic,Siemidrożyc, Szymanowic .Piotrowice mają rodzimego wójta i nic? W głowie się nie mieści!!! Kasa na pierdoły , a tak ważna sprawa jak komunikacja leży całkowicie!!!! Sredniowieczna gmina!!!!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Ta kładka na Działkowej już raz w tym roku była naprawiana przez zaprzyjaźniona firmę pana burmistrz...
Trzaśniety bel " 20 groszy" czwarty z lewej.
VD Trzaskowski- Po.co metro w Warszawie?Przecież jest w Berlinie !!!!!.

Lokalne ogłoszenia drobne

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…