poniedziałek 30.01.2023

Imieniny: Macieja Martyny

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Mikołajowie w ciężarówkach odwiedzili ośrodek specjalny

1 Comment
To był wyjątkowy dzień dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej. 17 grudnia odwiedzili ich Drogowi Mikołajowie i to nie z workiem prezentów, lecz z ciężarówkami pełnymi darów.


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Drogowi Mikołajowie to organizacja niosąca bezinteresowną pomoc dzieciom. W tym roku akcję pomocy zorganizowali po raz czwarty, a na jej adresata wybrali Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy na średzkich Kajakach.

Dzięki zbiórce na portalu zrzutka.pl oraz licytacjom, Mikołajom udało się zebrać rekordową kwotę 100 762 zł (!), to aż o 251% więcej niż planowali. Całą tę sumę przeznaczyli na zakupy najpotrzebniejszych rzeczy, a za takie kadra i dzieci uznały m.in. nowe meble, traktorek do koszenia trawy, rowery trójkołowe, tablice multimedialne, a także gry i zabawki. Wszystkie te wspaniałe rzeczy trafiły do Ośrodka 17 grudnia. Drogowi Mikołajowie przywieźli je swoimi wielkimi ciężarówkami.

- Takie akcje utwierdzają nas w przekonaniu, że ciągle jeszcze istnieją wśród nas Anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Gdyby człowiek każdego dnia rzucał kwiatek na drogę swojego bliźniego, ulice ziemi wypełniłyby się radością. Dziś droga do naszego Ośrodka mieni się dobrocią, miłością, serdecznością i właśnie wielką radością. Dziękujemy, że możemy to przeżywać dzięki Wam! - podkreślała ze wzruszeniem Lidia Walerych, dyrektor szkoły. Prawdziwą magią sobotni dzień nazwał wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy, który też dziękował Drogowym Mikołajom za wybór i wsparcie powiatowej placówki.   

Dla wyjątkowych gości uczniowie przygotowali przedstawienie “Dziewczynka z zapałkami”. Po ciepłych słowach, podziękowaniach i wspólnych fotografiach rozpoczęła się akcja rozpakowywania samochodów. Towarzyszyło jej mnóstwo emocji i wzruszenia. Bez wątpienia takich Mikołajów i ich wspaniałych prezentów dzieci z ośrodka nigdy nie zapomną.

(Powiat Średzki - RFP)

 
 


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
POWIAT ŚREDZKI pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

21.01.2023 16:00 wrote:

Witam  Dnia 21.01 ok. godz. 11.00 zgubiłem kluczyk do auta Opel na parkingu koło kościoła św. Andrzeja. Znalazcę proszę o kontakt nr tel. 78…

12.01.2023 16:31 wrote:

KUPIĘ STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - Olejne, Akwarele, Grafiki, Ikony, Ramy - SKUP OBRAZÓW --- 603 567 304 --- DOJADĘ / GOTÓWKA ! Kupi…

21.12.2022 12:13 wrote:

Do oddania szczeniaki; piesek i suczka, mają skończone 2 miesiące, będą średniej wielkości, kolor czarny, sa to szczenięta suki bezdomnego …

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

pralnia nowe godz

handlo trans

przyjeciapozegnalne postfb