niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 
Mrozowowski Piknik Dożynkowy

Mrozowowski Piknik Dożynkowy

03.09. 2018

W miniony weekend, pomimo kapryśnej pogody mieszkańcy Mrozowa mieli okazję uświetnić tegorocznie żniwa i zakończyć wakacje dobrą zabawą. 

Na sobotnim Mrozowowskim Pikniku Dożynkowym, nie zabrakło atrakcji, smakołyków oraz występów artystycznych. 

IV Miękiński Szczep Harcerski Ha2o zorganizował Ekstremalny Bieg z Przeszkodami, deszcz który ochładzał uczestników, jednocześnie utrudniał trasę, jednak nie zniechęcił uczestników. 

Gospodynie z Mrozowa przygotowały wiele smakołyków, pyszne ciasta, ciasteczka. Była też  pajda chleba z smalcem oraz produkty lokalne, które nie narzekały na brak zainteresowania. Miłośnicy dań grillowanych, również mogli być zadowoleni, natomiast dzieci ustawiały się w kolejce po prażoną kukurydzę. 

Dużą popularnością cieszył się konkurs dojenia krowy. Zawodnicy w ciągu minuty musieli wydoić jak najwięcej litrów "mleka". Na zwycięzcę czekała nagroda - puchar VI Gminnych Mistrzostw Dojenia Krowy. Z tego miejsca musimy przyznać, że w dzisiejszych czas nie każdy potrafi sobie poradzić w tej konkurencji. 

Dla upamiętnienia chwil, dla wszystkich dostępna była fotobudka, przebierankom do pozowania nie było końca, później pojawiły się własnoręcznie malowane ścianki do robienia zdjęć. Dzieci z kolei chętnie puszczały ogromne bańki mydlane.

Całą imprezę podkreślił występ miejscowego zespołu "Niepierzynki", który wykonał m.on. utwory "Lipka zielona" oraz "Wyszła bym za dziada". Panie z Mrozowa ćwiczyły przez całe wakacje, same opracowały całą choreografię taneczną, za którą otrzymały gromkie brawa. Po występie nie zbrakło "bisu". Wielu widzów zaczęło bujać się wspólnie z pięknymi paniami.

"Niepierzynki" rozdały autografy i serdecznie dziękowały za przybycie. My gratujemy Paniom pomysłu i życzymy kolejnych udanych występów. 

(kb) fot. kb

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Jak jest dobra zabawa to i kaprysy pogody niestraszne gościom. A sama idea pikniku bardzo fajna i oby w przyszłym roku było jeszcze lepiej.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację