Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Na poczcie z pierwszeństwem obsługi. Zmiany weszły w życie

Na poczcie z pierwszeństwem obsługi. Zmiany weszły w życie

12.06. 2019

W czerwcu br. w punktach Poczty Polskiej pojawią się nowe oznaczenia. Będą informować o pierwszeństwie obsługi osób z niepełnosprawnością, a także kobiet w ciąży oraz osób z dziećmi do drugiego roku życia.

Zmiany są wynikiem współpracy Poczty Polskiej z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Nowe regulacje obejmą wszystkie placówki w kraju. Wzrasta również liczba osób z niepełnosprawnościami, które podejmują pracę u pocztowego operatora.

Kwestia priorytetowej obsługi klientów uprzywilejowanych nie jest obecnie uregulowana w przepisach prawa. Wprowadzenie tego rodzaju zasad zależy od usługodawcy. Z tego przywileju można korzystać w wielu miejscach na mocy wewnętrznych regulaminów. Również w placówkach Poczty Polskiej obowiązywały standardy obsługi osób uprzywilejowanych, ale ze względu na to, że były interpretowane w sposób niejednoznaczny, wprowadzono wewnętrzny akt prawny normujący tę kwestię. – Myślę, że warto pozytywnie ocenić wszelkie inicjatywy przypominające o dobrych standardach obsługi klientów z niepełnosprawnością. W wielu sklepach, marketach są kasy pierwszeństwa, ale także w  instytucjach osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności mogą być obsłużone bez kolejki. Pracujemy nad tym, by możliwie szeroko wprowadzać zmiany w tym obszarze – zapowiada Marlena Maląg, Prezes Zarządu PFRON. Oznaczenia w placówkach Poczty Polskiej będą zwracały uwagę na udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością, kobiet w ciąży oraz osób z dziećmi do drugiego roku życia.

Podejmowanie działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami w sferze społecznej i zawodowej jest jednym z głównych elementów działalności PFRON. Instytucja tworzy warunki sprzyjające pełnemu uczestnictwu osób z niepełnosprawnościami w życiu zawodowym i społecznym poprzez realizowane programy, m.in. „Aktywni Plus”, na które zostało przeznaczonych ponad 35 mln zł. W rezultacie osoby z niepełnosprawnością mogą podejmować zatrudnienie na otwartym rynku pracy w dużych przedsiębiorstwach realizujących misję społecznej odpowiedzialności biznesu. – Dotychczas nawiązaliśmy współpracę Pocztą Polską, Grupą Enea oraz PKN Orlen, przygotujemy odpowiednie stanowiska pracy. Już teraz możemy się pochwalić zwiększeniem zatrudnienia osób niepełnosprawnych na Poczcie Polskiej. Następnie nowe stanowiska pracy powstaną także w Grupie Enea oraz PKN Orlen – tłumaczy Marlena Maląg. Według Prezes PFRON pocztowy operator zatrudnia obecnie ponad 1650 osób z niepełnosprawnościami, z czego 283 osoby zostały zatrudnione we współpracy z Fundacją Aktywizacja w ramach programu Praca-Integracja. Do końca 2019 roku liczba ta ma wzrosnąć do 400 osób.

Porozumienia takie jak z Grupą Enea, Pocztą Polską SA i PKN Orlen mają na celu upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie. Zakończone sukcesem działania zwiększające zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami w gronie dużych i znaczących podmiotów są istotnym instrumentem upowszechniania otwartych postaw wśród pracodawców.

(mpr)

 

 
Komentarzy (12)

This comment was minimized by the moderator on the site

Przyjazdy niepełnosprawnym?, jak się ma dostać na pocztę ? Bardziej stromych schodów nie ma.
Z małym dzieckiem z wózkiem jak wejść, nie ma rampy.
Wstyd. Kobiety w ciązy czekają ... i czekają .... starsze osoby tez godzine i dłużej.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ale co tu dużo pisać, na poczcie w Środzie można doczekać starości, wejść w 7-miesiacu ciąży, wyjść z dzieckiem. Sama natura.

This comment was minimized by the moderator on the site

Dobrze, że niepełnosprawni mają taki łatwy dostęp do średzkiej poczty.. pierwszenstwo obsługi na pewno przyda się szczególnie tym poruszającym się na wózkach inwalidzkich! Jak już dotrą do okienka

This comment was minimized by the moderator on the site

Problem jest w tym, że jest tylko jedno, może czasem dwa okienka. Panie w okienkach powinny wywoływać uprzywilejowanych, bo inaczej to ich reszta kolejki "zje".

This comment was minimized by the moderator on the site

A niby dlaczego baba w ciąży(tym bardziej,że nie zemną),albo z bachorem na ręku ma być obsłużona poza kolejnością??też jestem klientem i za wysłanie paczki czy listu poleconego płacę niemałą kasę,Komuna wróciła??/jak równouprawnienie to we wszystkim

This comment was minimized by the moderator on the site

Jeżeli tak twierdzisz jesteś debilem, tak w skrócie, jak bym więcej napisał, starał ci się to wytłumaczyć, i tak byś nie zrozumiał jak każdy DEBIL.

This comment was minimized by the moderator on the site

A weź sobie takiego "bachora" na ręce i poczekaj w kolejce wtedy poczujesz co to znaczy już nie mówiąc o ciąży.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ale prostak z ciebie no szkoda gadać, ile ty masz lat człowieku? Pewnie grubo po 50. I dla twojej informacji Twoja matka urodziła Ciebie czyli BACHORA w dodatku roszczeniowego ! Współczuje jej, że taką żmije wyhodowała na własnej piersi !

A jak nie rozumiesz dlaczego kobieta w ciąży powinna być poza kolejnością obsłużona to najwyższa pora się WSIOKU skończony doedukować jak czuje się człowiek w takim stanie.

Jesteś kpiną a nie mężczyzną.

This comment was minimized by the moderator on the site

To po co rodzić dzieci skoro się źle je trzyma na poczcie. To jest jakiś obowiązek życiowy czy brak innych pomysłów na siebie?

This comment was minimized by the moderator on the site

Od razu widać że ciebie dziecko nikt nie przytulał. Szkoda mi ciebie.

This comment was minimized by the moderator on the site

Treść i sposób napisania komentarza świadczy o wysokiej kulturze osobistej i wykształceniu,stawiam na KAJAKI w Środzie Śląskiej

This comment was minimized by the moderator on the site

A ja stawiam właśnie że to jakiś młody jełop, co komune zna internetu

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

A co ma burmistrz do prywantego terenu i prywatnego inwestora? To jego pieniądze i jego decyzje. Bur...
sklep jak sklep jedno wielkie dziadostwo pod innym logiem i tyle w temacie
W tym miejscu istniał miejski browar gdzie warzono świetne piwo . Niestety brak wiedzy u obecnych sr...
Lokalni tak ceny sobie podbijają, że masakra. Żeby to samo mleko, śmietana albo banany miało 20-30 %...

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…