sobota 06.06.2020

Imieniny: Norberta Laurentego

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Na ratunek papudze, alarm w żłobku i pożary (z raportu strażaków)

Na ratunek papudze, alarm w żłobku i pożary (z raportu strażaków)

05.07. 2019

W jakich akcjach od początku miesiąca brali udział nasi strażacy? Oto niektóre z nich.

1 lipca, po godzinie 20:00, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał prośbę o pomoc "w ściągnięciu" z drzewa papugi.

Ptak uciekł z klatki i kilka godzin spędził w średzkim parku przy ul. Wrocławskiej. Papugę zauważono na jednym z drzew, na wysokości około 8 metrów. Dzięki pomocy strażaków właściciel odzyskał swojego pupila.

Pożary zbóż

2 lipca, około godziny 13:00, dyżurny zadysponował strażaków do pożaru w rowie pomiędzy miejscowościami Mrozów – Krępice.

- Pożarem objęty był przydrożny rów o szerokości około 10 m i długości 300 m oraz zboże na pniu. - Zniszczone zostało około 0,5 ha zboża oraz nieużytków – informuje rzecznik prasowy KP PSP Dariusz Domaradzki.

Plama oleju

3 lipca, przed godziną 08:00, dyżurny odebrał zgłoszenie dotyczące rozlanej plamy oleju na drodze 366 w miejscowości Rakoszyce.

- Jak twierdził zgłaszający, plama powstała wskutek wylania się oleju hydraulicznego z kombajnu.  Wysłani na miejsce strażacy zabezpieczyli plamę o długości 500 m i szerokości 0,5 m  oraz zablokowali odcinek drogi - wyjaśnia D. Domaradzki.

Fałszywy alarm

3 lipca, około godziny 08:30, w żłobku przy ul. Wierzbowej w Środzie Śl. włączyły się czujki alarmujące o pożarze.

- Jak się okazało był to fałszywy alarm, który włączył się podczas wykonywania prac remontowym w placówce, a pracujące na miejscu osoby nie potrafiły go wyłączyć  – informuje rzecznik KP PSP.

Pożar podczas żniw

3 lipca, około 13:30, dyżurny otrzymał zgłoszenie o pożarze na polu w miejscowości Jarosław. Zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej.

- Na miejscu znajdował się rolnik, który rozpoczął żniwa. Pożarem objęte było ściernisko oraz jęczmień i zboże na pniu  – wyjaśnia D. Domaradzki.

Paliły się śmieci

3 lipca, w godzinach popołudniowych,  strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze na prywatnej posesji przy ul. Legnickiej w Środzie Śląskiej.

- Pod schodami prowadzącymi do mieszkania paliły się śmieci, a do budynku przedostały się kłęby dymu. Strażacy podali 1- prąd wody celem ugaszania pożaru oraz zalecili przewietrzenie pomieszczenia. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie – informuje rzecznik.

Tego samego dnia, około godziny 11:30, dyżury zadysponował strażaków do palącego się śmietnika przy chodniku na pl. Wolności w Środzie Śląskiej. Podobne zgłoszenie przyjęto o godzinie 18:00 z Malczyc, gdzie pożarem były objęte śmieci znajdujące się w metalowym kontenerze.

(kb) / fot. OSP Pichorowice

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

A poziom twojego intelektu o tobie,załóż maseczkę,przyłbice i będziesz zdrowa:-)
Bo w przeciwieństwie do ciebie zainteresowałem się tym tematem i co więcej używam mózgu a ty dalej s...
Słynne to było baty jakie butni Niemcy dostali pod Stalingradem . I o tym pamiętaj Artur. Potem dost...
Co tu za hołota i chamstwo się wypowiada i politykuje?

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…