wtorek 06.12.2022

Imieniny: Mikołaja Jaremy

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Nabierają tempa powiatowo-gminne inwestycje drogowe

Inwestycje drogowe to priorytetowy obszar działania władz Po​wiatu. W ostatnich tygodniach dzieje się w tym temacie szczególnie dużo.
 • Konary - Damianowo - Księżyce
  Zadanie pn. „Przebudowa dróg powiatowych nr 2088D i 20791D od miejscowości Konary do miejscowości Księżyce” zbliża się już ku finalizacji. Inwestycja, której wykonawcą jest firma Kobylarnia, obejmuje remont dróg o łącznej długości 3,6 km oraz budowę ponad 1,5 km chodnika w Damianowie. Całkowity koszt zadania to 5,3 mln zł. 2,5 mln zł wyniosło dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałą kwotę pokryją po połowie partnerzy, tj. Gmina Udanin i Powiat Średzki.
 • Pielaszkowice - Pichorowice
  W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace przy przebudowie dróg nr 2085D i 2942D na odcinku Pielaszkowice - Pichorowice o łącznej długości 3,2 km. Postępowanie przetargowe wygrała firma Eurovia Polska S.A. Całkowity koszt tej inwestycji to 6 mln zł, z czego blisko 4 mln zł pokryje dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.
 • Jastrzębce - Chomiąża
  Już od kilku dni firma Berger Bau realizuje zadanie pn. “Przebudowa drogi powiatowej nr 2066D: na odcinku Jastrzębce-Chomiąża w gminach Środa Śląska i Malczyce” o łącznej długości 3 km. Planowany termin zakończenia prac to III kwartał przyszłego roku, a ich wartość - blisko 7 mln zł. Inwestycję tę finansuje w partnerstwie Powiat i Gmina Malczyce przy wsparciu Rządowego Funduszu Polski Ład.
 • Cesarzowice - Michałów - Ujazd Górny (ścieżka rowerowa)
  W najbliższych dniach rozpocznie się budowa ścieżki rowerowej biegnącej przez miejscowości Cesarzowice - Michałów - Ujazd Górny o długości ponad 4 km. Inwestycję realizuje firma MABUD INVEST z Wrocławia. Zadanie będzie kosztować ponad 3,7 mln i zostanie sfinansowane przez partnerów, tj. Gminę Udanin i Powiat Średzki, a także Rządowy Fundusz Polski Ład.
 • Różana
  Trwa proces wyłonienia wykonawcy na zadanie pn. “Wykonanie nowej nawierzchni drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Różana”. W jego ramach remontowi poddane zostanie 990 m drogi. Przewidywany koszt tej inwestycji to około 300 tys. zł.

Jeszcze w tym miesiącu powinny rozpocząć się także prace w gminie Miękinia (przebudowa drogi nr 2052D, odcinek Brzezinka - Brzezina wraz z budową chodnika i ścieżki rowerowej o łącznej długości 2,4 km) i gminie Kostomłoty (przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Osiek).

(Powiat Średzki - RFP)

Najnowsze komentarze:
 • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  brawo ,pierwszy raz cos tekiego w Ciechowie na osiedlu ,Jaka frajda dla dzieci ,fajna muzyka i... 4 godziny temu.
 • Seniorka powiedział(a) Więcej
  Z Udanina do Środy?Powinno być odwrotnie! 17 godzin temu.
 • Sredzianin powiedział(a) Więcej
  Ludzie są do d..pytanie,ponieważ oni zawsze się czepiają policji i stawiają ich w złym... 19 godzin temu.
 • Ala powiedział(a) Więcej
  A czy autor lub może ktoś z czytelników zna historię domu sprzed pp. Duchnowiczów? W którym... 1 dzień temu
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Wypadałoby pisać prawdę a nie tak łgać. Od stycznia 2008 do listopada 2015 (PO prawie 8 lat...
 • Henryk powiedział(a) Więcej
  Misiu podziękuj tym pedałom z PO co kopalne pozamykali i polikwidowali i chcieli wiatraki i...
 • Daro powiedział(a) Więcej
  Heryk, Ty pisiorowa mendo. Za PO nigdy nie brakowało węgla i był w rozsądnej cenie.

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…