sobota 08.08.2020

Imieniny: Cypriana Dominika

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Najlepsze placki ziemniaczane robią w Wilkszynie

Najlepsze placki ziemniaczane robią w Wilkszynie

09.09. 2019

W kolejnej odsłonie tegorocznej edycji konkursu kulinarnego „Najlepsze w powiecie średzkim” organizowanego przez powiat średzki, tym razem przygotowywano dania z ziemniaków.

Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Środzie Śląskiej o godzinie 10:00 dziewięć drużyn przystąpiło do rywalizacji. Pracę rozpoczęto od tarcia ziemniaków, z których następnie smażono placki. Niby zwykłe dania, jednak dobór dodatków sprawił, że już nie były całkiem zwyczajne.

I tak na stole znalazły się placki ziemniaczane z mięsem, rozmaitymi dodatkami, sosami oraz łososiem. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnego placka węgierskiego.

O godzinie 12:00 rozpoczęto degustację. Jury w składzie przedstawicieli Starostwa Powiatowego, dyrektora specjalnego ośrodka, lokalnych kucharzy i fundatorów nagród specjalnych, przystąpiło do oceny. 

Po podliczeniu głosów rozpoczęto wręczanie nagród. Właściciel restauracji Al Lago, bon o  wartości 500 zł, który będzie można wydać na serwowane w lokalu specjały przekazał według niego najlepszym: Ciechowiankom oraz Stowarzyszeniu Mój Szczepanów. Z kolei Stowarzyszenie Łęgów Odrzański przekazało lokalne produkty drużynie Proszków Gotuje oraz KGW Rachów. Centrum Targowa AGD Dyszewski RTV nagrodziło Jastrzębianki. Panie otrzymały grilla, który kto wie, być może przyda się im w przyszłym roku podczas konkursu dań grillowanych. Sklep Merkury z kolei przekazał komplet garnków kuchennych dla drużyny z Proszkowa.

Jednak to właśnie na wyniki głównego Jury czekali wszyscy z niecierpliwością. Ostatecznie zdecydowano, że na bon o wartości 300 złotych oraz wyróżnienie zasłużyły Jastrzębianki oraz Stowarzyszenie Mój Szczepanów, natomiast na nagrodę główną oraz bon o wartości 1000 złotych - Wilkszyn.

Gratulujemy wszystkim drużynom, które przystąpiły do rywalizacji, w szczególności nagrodzonym oraz zapraszamy do kolejnej odsłony 2. edycji gotowania z powiatem.

(kb) / fot. kb

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

jakby były przestrzsegane wytyczne to nie byłoby tyle zakażeń. wiele osób w sklepie nie ma maseczki ...
alina skomentował/a Złote gody Państwa Patarewiczów
Wszystkiego dobrego i dużo zdrówka.Tak miłych i dobrych ludzi nie spotyka się często,a ja ich spotka...
To dobrze, że samorządowcy z Udanina pamiętają o Polskich bohaterach. Na Polskę nie jesteśmy zdani,...
Pamięć. Honor. Godność. Uczciwość. Rodzina. Ojczyzna. Braterstwo. Jak się jest porządnym człow...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

27.07.2020 11:15 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! Interesują mnie do kupienia stare: Obrazy, Ik…

26.07.2020 12:46 wrote:

Zginął 3 letni kocurek- Edek. Bury pręgowany na bokach wzór kół. białe łapy, miauczy donośnie i upierdliwie. Proszę o pomoc.…