niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

Najlepsze placki ziemniaczane robią w Wilkszynie

Najlepsze placki ziemniaczane robią w Wilkszynie

Pn, 09.09.2019 20:15

W kolejnej odsłonie tegorocznej edycji konkursu kulinarnego „Najlepsze w powiecie średzkim” organizowanego przez powiat średzki, tym razem przygotowywano dania z ziemniaków.Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Środzie Śląskiej o godzinie 10:00 dziewięć drużyn przystąpiło do rywalizacji. Pracę rozpoczęto od tarcia ziemniaków, z których następnie smażono placki. Niby zwykłe dania, jednak dobór dodatków sprawił, że już nie były całkiem zwyczajne.

I tak na stole znalazły się placki ziemniaczane z mięsem, rozmaitymi dodatkami, sosami oraz łososiem. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnego placka węgierskiego.

O godzinie 12:00 rozpoczęto degustację. Jury w składzie przedstawicieli Starostwa Powiatowego, dyrektora specjalnego ośrodka, lokalnych kucharzy i fundatorów nagród specjalnych, przystąpiło do oceny. 

Po podliczeniu głosów rozpoczęto wręczanie nagród. Właściciel restauracji Al Lago, bon o  wartości 500 zł, który będzie można wydać na serwowane w lokalu specjały przekazał według niego najlepszym: Ciechowiankom oraz Stowarzyszeniu Mój Szczepanów. Z kolei Stowarzyszenie Łęgów Odrzański przekazało lokalne produkty drużynie Proszków Gotuje oraz KGW Rachów. Centrum Targowa AGD Dyszewski RTV nagrodziło Jastrzębianki. Panie otrzymały grilla, który kto wie, być może przyda się im w przyszłym roku podczas konkursu dań grillowanych. Sklep Merkury z kolei przekazał komplet garnków kuchennych dla drużyny z Proszkowa.

Jednak to właśnie na wyniki głównego Jury czekali wszyscy z niecierpliwością. Ostatecznie zdecydowano, że na bon o wartości 300 złotych oraz wyróżnienie zasłużyły Jastrzębianki oraz Stowarzyszenie Mój Szczepanów, natomiast na nagrodę główną oraz bon o wartości 1000 złotych - Wilkszyn.

Gratulujemy wszystkim drużynom, które przystąpiły do rywalizacji, w szczególności nagrodzonym oraz zapraszamy do kolejnej odsłony 2. edycji gotowania z powiatem.

(kb) / fot. kb
powrót na górę
 • Joanna powiedział(a) Więcej
  W czasie pandemi PEWNIE spowiedz jest najważniesza chyba dla moherów jak by nie było innych waznych spraw godzinę temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Tu NAPRADWĘ nie ma litości nad POJEBEM. Będzie miał ciężko w resztkach swojego życia. Jeżeli Nasze... godzinę temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Jeszcze nie wiadomo. Wczoraj próbowałem się dowiedzieć o datę pogrzebu ale nie została jeszcze ustalona.... godzinę temu.
 • Malczyce powiedział(a) Więcej
  Czy już wiadomo kiedy pogrzeb Edwarda 2 godziny temu.
 • do mieszkańca powiedział(a) Więcej
  A konkretnie to gdzie nie świecą szanowny MIESZKAŃCU ? 4 godziny temu.
 • fakt powiedział(a) Więcej
  najgorsze to noszenie pod brodą albo wystawny nos 4 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM