Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Najlepsze w wegetariańskim grillowaniu KGW Szczepanów

Najlepsze w wegetariańskim grillowaniu KGW Szczepanów

27.05. 2019

W sobotę odbył się drugi etap wspólnego gotowania kucharzy - amatorów z powiatu średzkiego w konkursie „Najlepsze w powiecie średzkim”. 

W związku ze zbliżającym się sezonem letnim, podczas kolejnej odsłony konkursu odbyło się wegetariańskie grillowanie.

Konkurs odbył się 25 maja na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Środzie Śląskiej. Udział zgłosiło 11 zespołów. Swoimi pomysłami oraz umiejętnością grillowania pochwaliły się: Klub Nowoczesnej Gospodyni z Brzezinki Średzkiej, Koło Gospodyń Średzkich, KGW Szczepanów, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Konarach, KGW Piersno, KGW Rachów, „Jastrzębianki”, „Ciechowianki”, Sołectwo Chomiąża, KGW Wilkszyn, „Proszków Gotuje”.

Uczestnicy wystartowali o godzinie 14:00. Na stołach królowały warzywa, owoce, ryby oraz owoce morza. Kucharze z uśmiechami na twarzy i w miłej atmosferze przyrządzali potrawy, które następnie wstawiono na ruszt. Jak grill to i napoje, większość przygotowała lemoniadę, ale znalazło się koło, które stawiało na nieco mocniejsze trunki. 

Kiedy o godzinie 16: 00 dania zebrano w jednym miejscu, rozpoczęto prezentację potraw. Jednak o wygranej zadecydowały kubki smakowe. Jury, jak podkreśla podczas każdej edycji ma ciężki wybór, aby spośród najlepszych wybrać jeszcze lepsze. Po konsumpcji ogłoszono wyniki. Najlepszym nagrody wręczali - starosta średzki Krzysztof Szałankiewicz, wicestarosta Sebastian Burdzy, członek Zarządu Powiatu Grzegorz Pierzchalski oraz przewodniczący Rady Powiatu Artur Bogucki.

Nagradzanie rozpoczęto od gości specjalnych. Kraina Łęgów Odrzańskich swoją nagrodę przyznała  KGW Szczepanów, które otrzymało rękodzielniczy upominek oraz lokalne produkty. - W związku z przygotowaniem potrawy rybnej, chciałam również nagrodzić „Ciechowianki” oraz KGW Wilkszyn - podkreślił przedstawiciel KŁO. Natomiast Mrówka Składbud Środa Śląska, nagrodę w postaci grilla, wręczyła zespołowi „Proszków Gotuje”. Voucher o wartości 1000 zł i jednocześnie tytuł „Najlepsze w powiecie średzkim” otrzymało KGW Szczepanów, natomiast wyróżnienia zdobyły KGW Rachów i  KGW Wilkszyn.

Jak zapewniają organizatorzy było miło i bardzo pysznie. Następne gotowanie w ramach tegorocznego konkursu odbędzie się prawdopodobnie w sierpniu. Jakie wyzwania kulinarne mają w zanadrzu organizatorzy? Dowiemy się zapewne wkrótce.

(kb) / fot. kb

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Najwidoczniej średzkim burakiem brakuje następnego supermarketu. Taki poziom . Tępe główki. Zero myś...
A co ma burmistrz do prywantego terenu i prywatnego inwestora? To jego pieniądze i jego decyzje. Bur...
sklep jak sklep jedno wielkie dziadostwo pod innym logiem i tyle w temacie
W tym miejscu istniał miejski browar gdzie warzono świetne piwo . Niestety brak wiedzy u obecnych sr...

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…