piątek 24.09.2021

Imieniny: Gerarda Teodora

Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl

Nie był to jednak trzeźwy poranek...

Śr, 28.07.2021 16:27
 •  

Jak pokazują wyniki cyklicznie realizowanej przez policjantów akcji pn. "Trzeźwy poranek", po drogach naszego powiatu wciąż poruszają się nieodpowiedzialni kierowcy, których należy eliminować z ruchu, aby nie spowodowali zdarzeń drogowych. Podczas ostatnich działań policjanci ze średzkiej drogówki przebadali 107 kierujących.


- Już o godzinie 6.40 w Środzie Śląskiej patrol Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki Opel. Policjanci przebadali 51-letnią kobietę, która jak się okazało była w stanie po użyciu alkoholu. Niedługo potem mundurowi zatrzymali 31-letniego kierującego  motorowerem oraz kolejnego kierowcę samochodu w wieku 22 lat, którzy prowadzili swoje pojazdy również znajdując w stanie po użyciu alkoholu - informuje asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci sporządzili przeciwko całej trójce wnioski o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali też prawa jazdy, a pojazdy przekazali osobom wskazanym.

- Podczas działań mundurowi zatrzymali też dwóch rowerzystów, którzy kierowali jednośladami w stanie nietrzeźwości. 38-letni mieszkaniec powiatu średzkiego podczas badania miał w organizmie blisko promil, a 55-latek blisko 1,5 promila alkoholu. Obaj rowerzyści zostali ukarani mandatami karnymi - podkreśla policjantka.

Policjanci apelują!

Średzcy policjanci apelują do wszystkich kierujących, aby wsiadając za kierownicę samochodu motoroweru, czy na rower byli trzeźwi. Nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, co wydarzy się na drodze. Alkohol spowalnia reakcje, zaburza zdolność postrzegania rzeczywistości, może zaburzać prawidłową ocenę sytuacji. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.

(rol/kpp)

 • 4
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Jurex powiedział(a) Więcej
  Tak, kiedy nie przyjdziesz to nie ma albo na zwolnieniu.  4 godziny temu.
 • Jurex powiedział(a) Więcej
  Napisz to na krajowej mapie zagrożeń to może sobie któryś pan niebieski przypomni o twojej... 4 godziny temu.
 • Maniula powiedział(a) Więcej
  za publiczne pieniądze można się pobawić w dewelopera, a kto za to zapłaci?... 5 godzin temu.
 • Małgosia powiedział(a) Więcej
  Ten od komendy dostał teraz ciepłą posadkę we Wro! 5 godzin temu.

Najnowsze artykuły

piątek / 24.09.2021 / 10:07

W poszukiwaniu jesieni

"Liście się złocą w całym lesie,to znak właśnie, że już jesień.Lasem, łąką, polemchodzi ze złocistym parasolem"

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…