wtorek 16.08.2022

Imieniny: Stefana Rocha

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Nie był to jednak trzeźwy poranek...
Jak pokazują wyniki cyklicznie realizowanej przez policjantów akcji pn. "Trzeźwy poranek", po drogach naszego powiatu wciąż poruszają się nieodpowiedzialni kierowcy, których należy eliminować z ruchu, aby nie spowodowali zdarzeń drogowych. Podczas ostatnich działań policjanci ze średzkiej drogówki przebadali 107 kierujących.

Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl


- Już o godzinie 6.40 w Środzie Śląskiej patrol Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki Opel. Policjanci przebadali 51-letnią kobietę, która jak się okazało była w stanie po użyciu alkoholu. Niedługo potem mundurowi zatrzymali 31-letniego kierującego  motorowerem oraz kolejnego kierowcę samochodu w wieku 22 lat, którzy prowadzili swoje pojazdy również znajdując w stanie po użyciu alkoholu - informuje asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci sporządzili przeciwko całej trójce wnioski o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali też prawa jazdy, a pojazdy przekazali osobom wskazanym.

- Podczas działań mundurowi zatrzymali też dwóch rowerzystów, którzy kierowali jednośladami w stanie nietrzeźwości. 38-letni mieszkaniec powiatu średzkiego podczas badania miał w organizmie blisko promil, a 55-latek blisko 1,5 promila alkoholu. Obaj rowerzyści zostali ukarani mandatami karnymi - podkreśla policjantka.

Policjanci apelują!

Średzcy policjanci apelują do wszystkich kierujących, aby wsiadając za kierownicę samochodu motoroweru, czy na rower byli trzeźwi. Nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, co wydarzy się na drodze. Alkohol spowalnia reakcje, zaburza zdolność postrzegania rzeczywistości, może zaburzać prawidłową ocenę sytuacji. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.

(rol/kpp)

 • Karina powiedział(a) Więcej
  A gdzie pobrać wniosek?
  38 minut temu.
 • Ania powiedział(a) Więcej
  Najwspanialsza jest nasza Orkiestra ? 43 minut temu
 • Asia powiedział(a) Więcej
  Zgadzam się . Takie dwie imprezy w lecie by się przydały. Tylko uwzględnić zakaz wstępu do lat 16. Dzieci tam są niepotrzebne. 48 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…