wtorek 14.07.2020

Imieniny: Bonawentury Stelii

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami

30.05. 2020

33- latek jechał z nadmierną prędkością popełniając liczne wykroczenia. Narażał tym samym na niebezpieczeństwo nie tylko siebie i innych uczestników ruchu, ale i żonę, która siedziała na miejscu pasażera...

Średzcy policjanci patrolując teren powiatu średzkiego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Seat. Jednak pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie pojazdu, kierujący zignorował ten fakt i podjął próbę ucieczki.

Mężczyzna poruszał się z dużą prędkością, jechał środkiem drogi, zjeżdżał też na przeciwległy pas ruchu zajeżdżając policjantom drogę oraz zmuszając jadących z przeciwka kierowców do gwałtownego hamowania. W pewnym momencie kierujący Seatem nie zwalniając przejechał przez skrzyżowanie z drogą wojewódzką nie upewniwszy się, czy może wykonać ten manewr w sposób bezpieczny.

Swoją niebezpieczną jazdę mężczyzna zakończył na terenie powiatu jaworskiego, wjeżdżając na jedną z posesji. Tam też opuścił pojazd i próbował uciekać pieszo. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze średzkiej drogówki. Policjanci ustalili, iż kierującym jest 33-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. Ku ich zaskoczeniu mężczyzna nie był sam. W pojeździe na miejscu pasażera siedziała jego żona.

Jak się okazało mężczyzna nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami oraz usiadł za kierownicę samochodu pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W wyniku dalszych czynności policjanci ujawnili kolejne nieprawidłowości. Mundurowi ustalili, że pojazd, którym jechał 33-latek, nie został zarejestrowany w ustawowym terminie, nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz nie był ubezpieczony.

W związku z licznymi wykroczeniami policjanci odstąpili od nałożenia na kierującego grzywny w postaci mandatu karnego i skierowali przeciwko niemu do sądu wniosek o ukaranie.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Policjanci przedstawili mu zarzut. Odpowie za nie zatrzymanie się do kontroli pomimo wydania takiego polecenia przez osobę uprawnioną przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna musi liczyć się również z konsekwencjami karnymi nie stosowania się do sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Przestępstwa, które popełnił zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Ślaskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Tam gdzie wygrał pan prezydent Andrzej Duda to tereny od tysiąca lat polskie. Serce Polski.. Na ścia...
Pan Andrzej to się tam nie napracował za ciężko , całe życie na fali i nierobienie prawie nic albo u...
zapomniałeś już jak Twoi wybrańcy robili to samo? nic w tym dziwnego...
Nie twierdze że tylko wykształcenie czyni mądrzejszym (znam wiele osób, które z niskim wykształcenie...

Lokalne ogłoszenia drobne

09.07.2020 14:49 wrote:

Kupię praktycznie wszystko z Antyków, w każdym stanie, bez specyfikacji : Obrazy, Ikony, Porcelanę, Ceramikę, stare Szkło, przedwojenne Kry…

09.07.2020 09:24 Sprzedam umeblowane mieszkanie wrote:

Sprzedam umeblowane mieszkanie 48,8 m2, I piętro, pełna własność, 2 pokoje, piwnica, ul. Warzyńska, po generalnym remoncie w 2018 r.&nb…

01.07.2020 14:37 wrote:

Jeśli remontujesz, zmieniasz wystrój, sprzedajesz albo kupiłeś mieszkanie, dom, wille, w której są Antyki, różne Poniemieckie przeróżne gra…

29.06.2020 13:32 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…