sobota 04.12.2021

Imieniny: Barbary Krystiana

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami

So, 30.05.2020 16:55
 •  

33- latek jechał z nadmierną prędkością popełniając liczne wykroczenia. Narażał tym samym na niebezpieczeństwo nie tylko siebie i innych uczestników ruchu, ale i żonę, która siedziała na miejscu pasażera...


Średzcy policjanci patrolując teren powiatu średzkiego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Seat. Jednak pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie pojazdu, kierujący zignorował ten fakt i podjął próbę ucieczki.

Mężczyzna poruszał się z dużą prędkością, jechał środkiem drogi, zjeżdżał też na przeciwległy pas ruchu zajeżdżając policjantom drogę oraz zmuszając jadących z przeciwka kierowców do gwałtownego hamowania. W pewnym momencie kierujący Seatem nie zwalniając przejechał przez skrzyżowanie z drogą wojewódzką nie upewniwszy się, czy może wykonać ten manewr w sposób bezpieczny.

Swoją niebezpieczną jazdę mężczyzna zakończył na terenie powiatu jaworskiego, wjeżdżając na jedną z posesji. Tam też opuścił pojazd i próbował uciekać pieszo. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze średzkiej drogówki. Policjanci ustalili, iż kierującym jest 33-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. Ku ich zaskoczeniu mężczyzna nie był sam. W pojeździe na miejscu pasażera siedziała jego żona.

Jak się okazało mężczyzna nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami oraz usiadł za kierownicę samochodu pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W wyniku dalszych czynności policjanci ujawnili kolejne nieprawidłowości. Mundurowi ustalili, że pojazd, którym jechał 33-latek, nie został zarejestrowany w ustawowym terminie, nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz nie był ubezpieczony.

W związku z licznymi wykroczeniami policjanci odstąpili od nałożenia na kierującego grzywny w postaci mandatu karnego i skierowali przeciwko niemu do sądu wniosek o ukaranie.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Policjanci przedstawili mu zarzut. Odpowie za nie zatrzymanie się do kontroli pomimo wydania takiego polecenia przez osobę uprawnioną przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna musi liczyć się również z konsekwencjami karnymi nie stosowania się do sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Przestępstwa, które popełnił zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Ślaskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Wiki powiedział(a) Więcej
  Przyjedź do Proszkowa zobaczysz jak wygląda "wizytówka" wsi 3 godziny temu.
 • SEBIX powiedział(a) Więcej
  TO SAMO DZIEJE SIĘ ZE SPERMĄ,TEŻ SĄ BRAKI 3 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  nie znam stawu w Proszkowie,ale jeśli chodzi o staw w Juszczynie, to nigdy nie wysychał i... 5 godzin temu.

Najnowsze artykuły

piątek / 03.12.2021 / 23:18

Dom Kultury zaprasza na grudniowe wydarzenia

Dom Kultury w Środzie Śląskiej przygotował na grudzień wiele kulturalnych nowości związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…