Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami

30.05. 2020

33- latek jechał z nadmierną prędkością popełniając liczne wykroczenia. Narażał tym samym na niebezpieczeństwo nie tylko siebie i innych uczestników ruchu, ale i żonę, która siedziała na miejscu pasażera...

Średzcy policjanci patrolując teren powiatu średzkiego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Seat. Jednak pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie pojazdu, kierujący zignorował ten fakt i podjął próbę ucieczki.

Mężczyzna poruszał się z dużą prędkością, jechał środkiem drogi, zjeżdżał też na przeciwległy pas ruchu zajeżdżając policjantom drogę oraz zmuszając jadących z przeciwka kierowców do gwałtownego hamowania. W pewnym momencie kierujący Seatem nie zwalniając przejechał przez skrzyżowanie z drogą wojewódzką nie upewniwszy się, czy może wykonać ten manewr w sposób bezpieczny.

Swoją niebezpieczną jazdę mężczyzna zakończył na terenie powiatu jaworskiego, wjeżdżając na jedną z posesji. Tam też opuścił pojazd i próbował uciekać pieszo. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze średzkiej drogówki. Policjanci ustalili, iż kierującym jest 33-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. Ku ich zaskoczeniu mężczyzna nie był sam. W pojeździe na miejscu pasażera siedziała jego żona.

Jak się okazało mężczyzna nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami oraz usiadł za kierownicę samochodu pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W wyniku dalszych czynności policjanci ujawnili kolejne nieprawidłowości. Mundurowi ustalili, że pojazd, którym jechał 33-latek, nie został zarejestrowany w ustawowym terminie, nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz nie był ubezpieczony.

W związku z licznymi wykroczeniami policjanci odstąpili od nałożenia na kierującego grzywny w postaci mandatu karnego i skierowali przeciwko niemu do sądu wniosek o ukaranie.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Policjanci przedstawili mu zarzut. Odpowie za nie zatrzymanie się do kontroli pomimo wydania takiego polecenia przez osobę uprawnioną przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna musi liczyć się również z konsekwencjami karnymi nie stosowania się do sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Przestępstwa, które popełnił zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Ślaskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

hmmm skomentował/a Gminne stypendia dla najlepszych
Jest sposób na tych nietykalnych i bezkarnych wielkich trucicieli. Wystarczy zgłosić sprawę do Wojew...
Ekośroda skomentował/a Gminne stypendia dla najlepszych
Człowiek któremu nie przeszkadza, że jesteśmy truci przez fabrykę koło działek i który pozwala żeby ...
Piękno utracone. Strażnice Korpusu Ochrony Pogranicza. Warto zorganizować wystawę pt tytułem. ( w ma...
Olga skomentował/a Awanse średzkich nauczycieli
Coś w tym musi być bo tyle osób przez ratusz to nigdy się nie przewinęło. Pozwalniali się zastępcy b...

Lokalne ogłoszenia drobne

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

03.09.2020 09:18 wrote:

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje…

27.08.2020 15:24 wrote:

wynajmie busa z kierowcą  …

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.