niedziela 14.07.2024

Imieniny: Bonawentury Stelii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami

Skomentuj33- latek jechał z nadmierną prędkością popełniając liczne wykroczenia. Narażał tym samym na niebezpieczeństwo nie tylko siebie i innych uczestników ruchu, ale i żonę, która siedziała na miejscu pasażera...Średzcy policjanci patrolując teren powiatu średzkiego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Seat. Jednak pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie pojazdu, kierujący zignorował ten fakt i podjął próbę ucieczki.

Mężczyzna poruszał się z dużą prędkością, jechał środkiem drogi, zjeżdżał też na przeciwległy pas ruchu zajeżdżając policjantom drogę oraz zmuszając jadących z przeciwka kierowców do gwałtownego hamowania. W pewnym momencie kierujący Seatem nie zwalniając przejechał przez skrzyżowanie z drogą wojewódzką nie upewniwszy się, czy może wykonać ten manewr w sposób bezpieczny.

Swoją niebezpieczną jazdę mężczyzna zakończył na terenie powiatu jaworskiego, wjeżdżając na jedną z posesji. Tam też opuścił pojazd i próbował uciekać pieszo. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze średzkiej drogówki. Policjanci ustalili, iż kierującym jest 33-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. Ku ich zaskoczeniu mężczyzna nie był sam. W pojeździe na miejscu pasażera siedziała jego żona.

Jak się okazało mężczyzna nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami oraz usiadł za kierownicę samochodu pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W wyniku dalszych czynności policjanci ujawnili kolejne nieprawidłowości. Mundurowi ustalili, że pojazd, którym jechał 33-latek, nie został zarejestrowany w ustawowym terminie, nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz nie był ubezpieczony.

W związku z licznymi wykroczeniami policjanci odstąpili od nałożenia na kierującego grzywny w postaci mandatu karnego i skierowali przeciwko niemu do sądu wniosek o ukaranie.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Policjanci przedstawili mu zarzut. Odpowie za nie zatrzymanie się do kontroli pomimo wydania takiego polecenia przez osobę uprawnioną przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna musi liczyć się również z konsekwencjami karnymi nie stosowania się do sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Przestępstwa, które popełnił zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Ślaskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


To proste jak zdobywali swiadectwa i dyplomy studiow wyzszych. Przykladem sa Kaczynscy. Jaroslaw Kaczynski jest dobrym ...
ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

ekogroszek baner

ogrody pawlowski trawniki www


Nie przegap tych artykułów.