sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

„Niedziela z Kryminałem” - cykl dla miłośników tajemnic i zagadek

„Niedziela z Kryminałem” - cykl dla miłośników tajemnic i zagadek

Pt, 12.03.2021 16:04
 •  

„Niedziela z Kryminałem” to nowa inicjatywa Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 21 marca.


„Niedziela z Kryminałem” będzie cyklem spotkań mieszkańców powiatu z autorami polskich powieści kryminalnych, przedstawicielami dolnośląskiej policji, a także wykładowcami szkół wyższych. Jednak, jak zapewniają organizatorzy, formuła wydarzenia będzie odbiegała od typowego wieczoru autorskiego.

Premierowe spotkanie odbędzie się 21 marca w  siedzibie Centrum, przy ul. Przyszkolnej 3, o godzinie 17.00. Będzie ono składać się z trzech części. W pierwszej poznamy bliżej autora cyklu „Cienie Przeszłości", byłego mieszkańca Szczepanowa, Mieczysława Gorzkę. Następnie były policjant komendy wojewódzkiej i miejskiej we Wrocławiu, Norbert Czajkowski opowie o pracy w wydziale kryminalnym, trudnych przypadkach i zaskakujących rozwiązaniach. W trzeciej części poznamy lokalnego artystę - Krzysztofa Suszyckiego, tworzącego intrygujące i tajemnicze dzieła.

– Bohaterami naszego nowego cyklu będą osoby, które obracają się w kręgach zbrodni. W premierowej części skonfrontujemy fikcję z praktyką, czyli pisarza tworzącego wymyśloną fabułę, z osobą, która brała udział w wyjaśnianiu zbrodni. Co ciekawe, nasz policjant zna twórczość pana Gorzki, wiec będzie mógł się do niej odnieść – podkreśla wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy.

Warto dodać, że Mieczysław Gorzka, gość pierwszej „Niedzieli z Kryminałem”, będzie gospodarzem  kolejnych spotkań.

– Planujemy spotkania zarówno z początkującymi pisarzami, ale pojawią się także znane nazwiska. Cykl „Niedziela z Kryminałem” jest realizowany we współpracy z Powiatową Komendą Policji w Środzie Śląskiej. Oprócz rozmów z autorami książek i praktykami planujemy przerywniki muzyczne, quizy z udziałem publiczności i wiele innych niespodzianek – dodaje Anna Klimczuk-Malczewska, kierownik PCeKA.

Ze względu na obostrzenia, liczba miejsc jest ograniczona do 80. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą odbierać wejściówki (jedna osoba maksymalnie dwie) od poniedziałku 15 marca w biurze Centrum. Więcej informacji pod nr tel. 733 220 083.

(rfp)

5064 159467128 269107668019828 4151794704163882955 o

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Roman powiedział(a) Więcej
  Czyli jak zawsze *** te dzieci zeby niemialy mozliwisci wyboru fajnego kierunku wstyd i czym wy... 2 minut temu
 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 4 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 9 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…