poniedziałek 02.08.2021

Imieniny: Kariny Gustawa

„Niedziela z kryminałem” w CeKA. Pierwsza i bardzo udana

„Niedziela z kryminałem” w CeKA. Pierwsza i bardzo udana

Wt, 15.06.2021 14:52

Po długim oczekiwaniu, spowodowanym pandemią, „Niedziela z kryminałem” doczekała się premiery. Kto wybrał to wydarzenie na niedzielne popołudnie na pewno się nie zawiódł.


„Niedziela z kryminałem” to inicjatywa Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej. Pod tą nazwą będzie krył się cykl spotkań z autorami polskich powieści kryminalnych, przedstawicielami dolnośląskiej policji, a także wykładowcami szkół wyższych.

Premierowe spotkanie odbyło się w niedzielę 13 czerwca w sali widowiskowej CeKA i składało się z trzech części. W pierwszej poznaliśmy bliżej osobę i twórczość Mieczysława Gorzki, byłego mieszkańca Szczepanowa i autora kryminałów, m.in. cyklu „Cienie Przeszłości". Drugim rozmówcą był Norbert Czajkowski, były policjant komendy wojewódzkiej i miejskiej we Wrocławiu, który opowiedział o pracy w wydziale kryminalnym, trudnych sprawach i zaskakujących rozwiązaniach. Oczywiście, odniósł się też do książek Gorzki. Trzecią osobą był Krzysztof Suszycki, muzyk i lokalny artysta, którego pandemia zainspirowała do porzucenia pracy maszynisty i stworzenia cyklu niezwykłych dzieł. W roli prowadzącego wystąpił wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy.

– Sądząc po komentarzach osób, które uczestniczyły w wydarzeniu, niewiele z nich spodziewało się takiej formuły tego spotkania. To drugie już wydarzenie, po Dniu Kobiet, w trakcie którego jednego wieczoru prezentujemy dokonania osób związanych z naszym Centrum. Dzisiaj Mieczysław Gorzka był jednym z gości, lecz już w kolejnym, sierpniowym odcinku przejmie rolę gospodarza cyklu – informuje Anna Klimczuk - Malczewska, kierownik Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej. – Mieczysław Gorzka jest otwarty na różnorodność i ma wiele pomysłów, więc kolejne niedzielene spotkania będą równie atrakcyjne. Już sam fakt, że pisarz przepytywać będzie pisarza oraz innych zaproszonych gości, to nowość na naszym, lokalnym rynku – dodaje.

O oprawę muzyczną „Niedzieli z kryminałem” zadbali współtwórcy Alternatywnej Sceny Muzycznej: Krzysztof Suszycki, Sylwester Skrabucha i Andrzej "Waluś" Wandzio. "Wodzianką" na potrzeby wydarzenia został Maciej Abel, prowadzący w CeKA warsztaty piwowarskie. W spotkaniu uczestniczyli również funkcjonariusze ze średzkiej komendy policji, którzy przygotowali dla mieszkańców ulotki informacyjne i materiały promocyjne.

Spotkanie zakończyło się podpisywaniem książek. Kolejka chętnych na autograf pisarza i zdjęcie z nim była naprawdę długa.

Powiat Średzki - RFP

 • 3
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1


Najnowsze komentarze

 • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Redakcja Rolanda,wspomnienia pana Kopacza interesujące,tylko trochę nie w czasie pisać o... 7 godzin temu.
 • Rodzic powiedział(a) Więcej
  Brawo!  Oderwać dzieci od komputerów, konsol i smartfonów i zachęcać do aktywności, tak... 7 godzin temu.
 • Elżbieta powiedział(a) Więcej
  Tom napisał:
  Opoka napisał:
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie.

  8 godzin temu.
 • Tom powiedział(a) Więcej
  Opoka napisał:
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie.

  8 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

01.08.2021 14:30 wrote:

Osoby zainteresowane zajęciami Aikido proszę o kontakt w sprawie utworzenia sekcji w Środzie  Śląskiej. Tel 787 707 885 lub fb Aikido Środa …

25.07.2021 10:03 wrote:

Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, ozdobne Ramy, Ceramikę, Porcelanę, stare Szkła, kolorowe Szkło z PRL-u, Kryształy, Lampy, Figurki, R…

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…