sobota 23.09.2023

Imieniny: Bogusława Tekli

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Nietrzeźwy duet na drodze!

SkomentujPolicjanci Wydziału Kryminalnego podczas wykonywania czynności służbowych przejeżdżając przez jedną z miejscowości na terenie gminy Malczyce zauważyli rozrzucone na jezdni części uszkodzonej infrastruktury drogowej, elementy karoserii pojazdu oraz cegłówki. Jak się później okazało sprawca tego procederu był nieopodal, znajdował się w rozbitym samochodzie. Policjanci postanowili sprawdzić co się wydarzyło.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


21-latek tłumaczył się, że stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Powodem tego miała być nadmierna prędkość, a przede wszystkim fakt, że pokłócił się ze swoją partnerką. To jednak nie wszystko! Funkcjonariusze od razu wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu! 21-latek przyznał się, że spożywał alkohol. Mieszkaniec powiatu średzkiego podróżował sam, na szczęście nikomu nic się nie stało.

To jeszcze nie koniec historii! Na miejsce przybyła z pomocą znajoma mężczyzny. Nie byłoby w tym wszystkim nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kobieta przyjechała samochodem, a gdy próbowała opuścić pojazd, nie była w stanie wysiąść z niego o własnych siłach. 31-latka również była pod wyraźnym wpływem alkoholu. Kobieta przyznała się, że spożywała alkohol w tym dniu.

Wyniki badań na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu wykazały, iż zarówno mężczyzna jak i kobieta mieli w sobie ponad dwa promile alkoholu w organizmie! Osoby te będą musiały liczyć się z prawnymi konsekwencjami swoich czynów.

Średzcy policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, zagrożone karą 2 lat pozbawienia wolności i utratą prawa jazdy. Jednak problem nietrzeźwości za kierownicą to nie tylko kwestia prawa i karalności. To przede wszystkim odpowiedzialność człowieka za zdrowie lub nawet życie własne i innych ludzi.

Źródło: KPP Środa Śląska

431 196790
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

hydrotech do gazety nowa reklama

handlo trans

baner

Nie przegap tych artykułów.