poniedziałek 18.01.2021

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Nieustanny rozwój Schumacher Packaging dowodem stabilnej pozycji grupy

Nieustanny rozwój Schumacher Packaging dowodem stabilnej pozycji grupy

Pn, 06.07.2020 10:57

Choć Schumacher Packaging od początku swej historii pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym, to nie sposób przejść obojętnie wobec ogromnego rozwoju firmy, szczególnie widocznego w ostatnich latach jej działalności.2019 rok był kolejnym, w którym spółka odnotowała wzrost sprzedaży. Kluczem do sukcesu jest nie tylko szeroka wiedza z zakresu produkcji opakowań, ale też umiejętność stawiania czoła wyzwaniom wciąż ewoluującego rynku.

- Jesteśmy dumni z funkcjonowania naszych zakładów. Poczyniliśmy istotne postępy zarówno po stronie sprzedaży, jak i surowców. Dzięki własnej papierni w śląskim Myszkowie coraz bardziej zbliżamy się do naszego strategicznego celu, jakim jest uniezależnienie się od sytuacji na rynku oraz cen poprzez samowystarczalne zaopatrzenie w surowce – mówi Björn Schumacher, CEO Schumacher Packaging Group.

W listopadzie 2019 r. do Schumacher Packaging dołączyło angielskie przedsiębiorstwo Jaffabox Ltd., zakład produkcji opakowań z tektury falistej w Birmingham. Włączenie fabryki do portfolio spółki w naturalny sposób rozwiązało problem Brexitu, co z zadowoleniem przyjęli brytyjscy klienci firmy.

Nieustanny rozwój i ekspansja spółki stały się motorem napędowym dla licznych inwestycji w zakładach grupy Schumacher Packaging, między innymi tym w Krępicach pod Wrocławiem.

Produkcja opakowań z tektury falistej w krępickiej fabryce ruszyła równo 20 lat temu, wtedy jeszcze pod nazwą Tektura Wrocław. Od tamtego momentu miały miejsce trzy rozbudowy – w roku 2004, 2008 oraz na przełomie lat 2015 i 2016. Efektem ostatniej z nich jest w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania, obejmujący 21 000 miejsc paletowych. Jego powstanie pozwoliło na zapewnienie wyprodukowanym opakowaniom optymalnych warunków przechowywania i umożliwiło bezproblemowe kontrolowanie stanu ilościowego i jakościowego wytworzonych towarów.

Aktualnie na terenie zakładu trwa czwarta tego typu inwestycja, której celem jest zwiększenie powierzchni użytkowej fabryki o 10 000 m2.  Wdrażany obecnie projekt zakłada 2 etapy: w pierwszym z nich powstanie hala magazynu wyrobu gotowego i budynek Działu Logistyki. Planowane jest także utworzenie biura Działu Technicznego. Drugi etap to budowa hali magazynu papieru.

Większa przestrzeń to nie tylko możliwość stworzenia nowych biur i pomieszczeń, ale także szansa na przyspieszenie wdrożenia pełnej automatyzacji odbioru wyrobu gotowego z maszyn. Sam projekt robotyzacji rozpoczął się już w 2018 roku, a instalacja kolejnych urządzeń cały czas trwa. Inwestycja ta ma na celu nie tylko odciążenie pracowników, ale też całkowitą eliminację wózków widłowych z hali. Dzięki tym usprawnieniom proces produkcyjny odbywa się bezpieczniej, szybciej i bardziej dynamicznie.

Mocne podstawy rozwoju krępickiego zakładu dają szansę przetrwania obecnego kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa, a także nadzieję na stabilny wzrost w najbliższych latach.

- W tej trudnej sytuacji spoczęła na nas ogromna odpowiedzialność - zarówno za zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, jak i utrzymanie łańcucha dostaw dla naszych klientów. Skutki pandemii odczuwamy wszyscy – ostatnie miesiące to dla rynku opakowań czas minimalizowania strat. Jesteśmy wdzięczni, że mamy w zespole ludzi, na których możemy polegać – Schumacher Team kolejny raz to udowadnia – mówi Anna Sokół, Prezes Zarządu Schumacher Packaging Zakład Wrocław.

Zachęcamy do aktywnego śledzenia naszych kanałów  w  social  media,  gdzie  na  bieżąco informujemy o aktualnościach z życia firmy oraz społeczności lokalnej:

LinkedIn: www.linkedin.com/company/schumacher-packaging-polska/

Facebook:  www.facebook.com/SchumacherPackagingPolska/

Instagram:  www.instagram.com/SchumacherPackagingPolska

Artykuł sponsorowany

wizualizacja

91865781 2605905329693707 5906140598246572032 o

foto 070

mapa nowa
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Marianna powiedział(a) Więcej
  Temat zainteresował dwie(2) osoby, 4 godziny temu.
 • Marian powiedział(a) Więcej
  A prawicowego gdzie? 4 godziny temu.
 • Maria powiedział(a) Więcej
  To PO rządzi szczepieniami.Nie wiedziałam. 4 godziny temu.
 • Pacjentka powiedział(a) Więcej
  Dlaczego największa prywatna przychodnia, spółka PULS w Środzie nie podjęła się szczepienia swoich... 4 godziny temu.
 • dfvg powiedział(a) Więcej
  Wiecznie tam wypadki..... 5 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayFrom: 17.01.2021 20:00 CET Until: 18.01.2021 09:00 CETpolski: Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -15°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h. Spodziewaj się utrudnień. Niska temperatury powietrza może stanowić zagroże... więcej informacji.

0
RAZEM