wtorek 20.04.2021

Imieniny: Czesława Agnieszki

Nieustanny rozwój Schumacher Packaging dowodem stabilnej pozycji grupy

Nieustanny rozwój Schumacher Packaging dowodem stabilnej pozycji grupy

Pn, 06.07.2020 10:57

Choć Schumacher Packaging od początku swej historii pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym, to nie sposób przejść obojętnie wobec ogromnego rozwoju firmy, szczególnie widocznego w ostatnich latach jej działalności.2019 rok był kolejnym, w którym spółka odnotowała wzrost sprzedaży. Kluczem do sukcesu jest nie tylko szeroka wiedza z zakresu produkcji opakowań, ale też umiejętność stawiania czoła wyzwaniom wciąż ewoluującego rynku.

- Jesteśmy dumni z funkcjonowania naszych zakładów. Poczyniliśmy istotne postępy zarówno po stronie sprzedaży, jak i surowców. Dzięki własnej papierni w śląskim Myszkowie coraz bardziej zbliżamy się do naszego strategicznego celu, jakim jest uniezależnienie się od sytuacji na rynku oraz cen poprzez samowystarczalne zaopatrzenie w surowce – mówi Björn Schumacher, CEO Schumacher Packaging Group.

W listopadzie 2019 r. do Schumacher Packaging dołączyło angielskie przedsiębiorstwo Jaffabox Ltd., zakład produkcji opakowań z tektury falistej w Birmingham. Włączenie fabryki do portfolio spółki w naturalny sposób rozwiązało problem Brexitu, co z zadowoleniem przyjęli brytyjscy klienci firmy.

Nieustanny rozwój i ekspansja spółki stały się motorem napędowym dla licznych inwestycji w zakładach grupy Schumacher Packaging, między innymi tym w Krępicach pod Wrocławiem.

Produkcja opakowań z tektury falistej w krępickiej fabryce ruszyła równo 20 lat temu, wtedy jeszcze pod nazwą Tektura Wrocław. Od tamtego momentu miały miejsce trzy rozbudowy – w roku 2004, 2008 oraz na przełomie lat 2015 i 2016. Efektem ostatniej z nich jest w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania, obejmujący 21 000 miejsc paletowych. Jego powstanie pozwoliło na zapewnienie wyprodukowanym opakowaniom optymalnych warunków przechowywania i umożliwiło bezproblemowe kontrolowanie stanu ilościowego i jakościowego wytworzonych towarów.

Aktualnie na terenie zakładu trwa czwarta tego typu inwestycja, której celem jest zwiększenie powierzchni użytkowej fabryki o 10 000 m2.  Wdrażany obecnie projekt zakłada 2 etapy: w pierwszym z nich powstanie hala magazynu wyrobu gotowego i budynek Działu Logistyki. Planowane jest także utworzenie biura Działu Technicznego. Drugi etap to budowa hali magazynu papieru.

Większa przestrzeń to nie tylko możliwość stworzenia nowych biur i pomieszczeń, ale także szansa na przyspieszenie wdrożenia pełnej automatyzacji odbioru wyrobu gotowego z maszyn. Sam projekt robotyzacji rozpoczął się już w 2018 roku, a instalacja kolejnych urządzeń cały czas trwa. Inwestycja ta ma na celu nie tylko odciążenie pracowników, ale też całkowitą eliminację wózków widłowych z hali. Dzięki tym usprawnieniom proces produkcyjny odbywa się bezpieczniej, szybciej i bardziej dynamicznie.

Mocne podstawy rozwoju krępickiego zakładu dają szansę przetrwania obecnego kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa, a także nadzieję na stabilny wzrost w najbliższych latach.

- W tej trudnej sytuacji spoczęła na nas ogromna odpowiedzialność - zarówno za zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, jak i utrzymanie łańcucha dostaw dla naszych klientów. Skutki pandemii odczuwamy wszyscy – ostatnie miesiące to dla rynku opakowań czas minimalizowania strat. Jesteśmy wdzięczni, że mamy w zespole ludzi, na których możemy polegać – Schumacher Team kolejny raz to udowadnia – mówi Anna Sokół, Prezes Zarządu Schumacher Packaging Zakład Wrocław.

Zachęcamy do aktywnego śledzenia naszych kanałów  w  social  media,  gdzie  na  bieżąco informujemy o aktualnościach z życia firmy oraz społeczności lokalnej:

LinkedIn: www.linkedin.com/company/schumacher-packaging-polska/

Facebook:  www.facebook.com/SchumacherPackagingPolska/

Instagram:  www.instagram.com/SchumacherPackagingPolska

Artykuł sponsorowany

wizualizacja

91865781 2605905329693707 5906140598246572032 o

foto 070

mapa nowa
powrót na górę
 • Kowal powiedział(a) Więcej
  Właśnie,że nie jezdziłem....miałem szofera,ha,ha 2 godziny temu.
 • no tak powiedział(a) Więcej
  Skatepark i osiedle przerosły Pana Inżyniera. Teraz... 2 godziny temu.
 • Felek powiedział(a) Więcej
  Tanio to są jagody w lesie...Ale też nie są za darmo... 3 godziny temu.
 • Gałowiak powiedział(a) Więcej
  Kowal nie pamiętasz jak Ci prawko zatrzymali za... 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…