Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Nieustanny rozwój Schumacher Packaging dowodem stabilnej pozycji grupy

Nieustanny rozwój Schumacher Packaging dowodem stabilnej pozycji grupy

06.07. 2020

Choć Schumacher Packaging od początku swej historii pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym, to nie sposób przejść obojętnie wobec ogromnego rozwoju firmy, szczególnie widocznego w ostatnich latach jej działalności.

2019 rok był kolejnym, w którym spółka odnotowała wzrost sprzedaży. Kluczem do sukcesu jest nie tylko szeroka wiedza z zakresu produkcji opakowań, ale też umiejętność stawiania czoła wyzwaniom wciąż ewoluującego rynku.

- Jesteśmy dumni z funkcjonowania naszych zakładów. Poczyniliśmy istotne postępy zarówno po stronie sprzedaży, jak i surowców. Dzięki własnej papierni w śląskim Myszkowie coraz bardziej zbliżamy się do naszego strategicznego celu, jakim jest uniezależnienie się od sytuacji na rynku oraz cen poprzez samowystarczalne zaopatrzenie w surowce – mówi Björn Schumacher, CEO Schumacher Packaging Group.

W listopadzie 2019 r. do Schumacher Packaging dołączyło angielskie przedsiębiorstwo Jaffabox Ltd., zakład produkcji opakowań z tektury falistej w Birmingham. Włączenie fabryki do portfolio spółki w naturalny sposób rozwiązało problem Brexitu, co z zadowoleniem przyjęli brytyjscy klienci firmy.

Nieustanny rozwój i ekspansja spółki stały się motorem napędowym dla licznych inwestycji w zakładach grupy Schumacher Packaging, między innymi tym w Krępicach pod Wrocławiem.

Produkcja opakowań z tektury falistej w krępickiej fabryce ruszyła równo 20 lat temu, wtedy jeszcze pod nazwą Tektura Wrocław. Od tamtego momentu miały miejsce trzy rozbudowy – w roku 2004, 2008 oraz na przełomie lat 2015 i 2016. Efektem ostatniej z nich jest w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania, obejmujący 21 000 miejsc paletowych. Jego powstanie pozwoliło na zapewnienie wyprodukowanym opakowaniom optymalnych warunków przechowywania i umożliwiło bezproblemowe kontrolowanie stanu ilościowego i jakościowego wytworzonych towarów.

Aktualnie na terenie zakładu trwa czwarta tego typu inwestycja, której celem jest zwiększenie powierzchni użytkowej fabryki o 10 000 m2.  Wdrażany obecnie projekt zakłada 2 etapy: w pierwszym z nich powstanie hala magazynu wyrobu gotowego i budynek Działu Logistyki. Planowane jest także utworzenie biura Działu Technicznego. Drugi etap to budowa hali magazynu papieru.

Większa przestrzeń to nie tylko możliwość stworzenia nowych biur i pomieszczeń, ale także szansa na przyspieszenie wdrożenia pełnej automatyzacji odbioru wyrobu gotowego z maszyn. Sam projekt robotyzacji rozpoczął się już w 2018 roku, a instalacja kolejnych urządzeń cały czas trwa. Inwestycja ta ma na celu nie tylko odciążenie pracowników, ale też całkowitą eliminację wózków widłowych z hali. Dzięki tym usprawnieniom proces produkcyjny odbywa się bezpieczniej, szybciej i bardziej dynamicznie.

Mocne podstawy rozwoju krępickiego zakładu dają szansę przetrwania obecnego kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa, a także nadzieję na stabilny wzrost w najbliższych latach.

- W tej trudnej sytuacji spoczęła na nas ogromna odpowiedzialność - zarówno za zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, jak i utrzymanie łańcucha dostaw dla naszych klientów. Skutki pandemii odczuwamy wszyscy – ostatnie miesiące to dla rynku opakowań czas minimalizowania strat. Jesteśmy wdzięczni, że mamy w zespole ludzi, na których możemy polegać – Schumacher Team kolejny raz to udowadnia – mówi Anna Sokół, Prezes Zarządu Schumacher Packaging Zakład Wrocław.

Zachęcamy do aktywnego śledzenia naszych kanałów  w  social  media,  gdzie  na  bieżąco informujemy o aktualnościach z życia firmy oraz społeczności lokalnej:

LinkedIn: www.linkedin.com/company/schumacher-packaging-polska/

Facebook:  www.facebook.com/SchumacherPackagingPolska/

Instagram:  www.instagram.com/SchumacherPackagingPolska

Artykuł sponsorowany

wizualizacja

91865781 2605905329693707 5906140598246572032 o

foto 070

mapa nowa

Udostępnij ten artykuł:

 

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Panie były starosto jakich "usług medycznych"? Jeszcze może oworzycir przychodnie zamiast szpitala ...
super dzieciaczki a dla wszystkich chłopaków najserdeczniejsze życzenia...
no i super gmina miekinia!!!! nalezy działać bo ludzie potrzbuja bardzo tego szpitala

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.