niedziela 23.01.2022

Imieniny: Ildefonsas Rajmunda

Nowa książka bestsellerowego Mieczysława Gorzki. Co kryje powieść „Dziewięć”?

Nowa książka bestsellerowego Mieczysława Gorzki. Co kryje powieść „Dziewięć”?

Pt, 26.11.2021 10:49
 •  

8 grudnia, nakładem wydawnictwa Bukowy Las, w księgarniach ukaże się „Dziewięć” – kontynuacja bestsellerowego „Polowanie na psy” z charyzmatycznym komisarzem Marcinem Zakrzewskim w roli głównej. Wciągający, pełen tajemnic thriller rozbudzi apetyt każdego czytelnika. To drugi – po wydanym w tym roku „Polowaniu na psy” – kryminał z cyklu „Wściekłe psy”. 


Pisarski sukces

Mieczysław Gorzka to wszechstronny pisarz, który nie kończy swojej twórczości na jednym gatunku. Pisze kryminały, horrory, science-fiction i fantasy. Zadebiutował w 2019 roku powieścią kryminalną „Martwy Sad”, która momentalnie zdobyła uznanie czytelników. Od tamtej pory napisał kilka książek, jednak to właśnie kryminały przyniosły mu niezwykły sukces. 

W przypadku kryminałów już sam w sobie tytuł może być zagadką. Czym jest „Dziewięć”? Najnowsza powieść to dynamiczny, wciągający kryminał z odrobiną napięcia, w którym nie sposób szybko odgadnąć, do czego doprowadzi kolejna wskazówka. 

Szybka i wartka akcja

W „Dziewięć” czytelnik po raz kolejny dostaje ciekawą fabułę i zagadkę do rozwiązania. Porwana zostaje Karolina, nastoletnia córka znanej wrocławskiej milionerki Doroty Nowackiej, która wynajmuje do pomocy agencję detektywistyczną Adama Markiewicza i ze znanych tylko sobie powodów nie chce współpracować z policją. Prywatnie prosi o pomoc swojego dawnego przyjaciela ze studiów, nadkomisarza Marcina Zakrzewskiego. Ten odmawia, ale dręczony wyrzutami sumienia, zaczyna interesować się porwaniem. Bardzo szybko odkrywa całą skomplikowaną siatkę podejrzanych powiązań Nowackiej, nieczystą grę policji, niezbyt przejrzyste motywacje i podejrzane interesy Markiewicza. Wkrótce dochodzi do wniosku, że jest jedyną osobą, której naprawdę zależy na uratowaniu Karoliny.

Równocześnie odkrywa, że okoliczności porwania dziewczyny są dokładnie takie same jak te sprzed ośmiu lat, kiedy na Dolnym Śląsku grasował zabójca nastolatek. Tylko że tamta sprawa została przez policję rozwiązana. Czy jednak na pewno? W miarę zapoznawania się ze szczegółami tamtego śledztwa Zakrzewski ma coraz większe wątpliwości. Tymczasem czas płynie nieubłaganie. Czy uda mu się odnaleźć sprawców porwania i ocalić Karolinę?

O autorze

Mieczysław Gorzka – urodził się w Środzie Śląskiej, ale od trzydziestu lat mieszka we Wrocławiu. Z wykształcenia ekonomista, prowadzi własną firmę zajmującą się podatkami i księgowością. Z zamiłowania piwowar i astronom amator, interesuje się fizyką kwantową i kosmologią, jak również średniowieczną historią Wrocławia i Śląska. Jego największą pasją od zawsze było i jest pisanie. Realizuje się w różnych gatunkach, takich jak fantastyka, kryminały  i horrory. Pierwszy cykl kryminalny Gorzki CIENIE PRZESZŁOŚCI odniósł ogromny sukces. Komisarz Marcin Zakrzewski powrócił więc jako bohater w najnowszych dwóch powieściach, wydanym już Polowaniu na psy oraz w oddawanej właśnie czytelnikom książce Dziewięć.

Warto dodać, że już 12 grudnia w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej odbędzie się premiera powieści "Dziewięć". Wydarzenie odbędzie się o godz. 17.00. Oprócz spotkania z autorem w programie m.in. konkursy z nagrodami oraz muzyka na żywo. Szczegóły - tutaj.

 (rol/pk)

 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę

Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze:
 • Sam powiedział(a) Więcej
  Podziękujemy mu na wyborach. Mniej niż minutę temu
 • Jarek powiedział(a) Więcej
  Ty jesteś ***......do granic możliwości ***ni.......i tyle co powiem debil jesteś  i nawet... 35 minut temu.
 • Taki trochę JP powiedział(a) Więcej
  Jak dla mnie to powinna być robota dla Straży Miejskiej, a nie dla policji. Policja powinna... 8 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…