wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Nowa organizacja ratująca zwierzęta poszukuje osób do współpracy
W zeszłym miesiącu we Wrocławiu powstała Dolnośląska Straż ds. Ochrony Zwierząt, organizacja ratująca życie zaniedbanych zwierząt z województwa.

Fot. Dolnośląska Straż ds. Ochrony Zwierząt Fot. Dolnośląska Straż ds. Ochrony Zwierząt


Straż została założona została przez trzy osoby, które już wcześniej działały lokalnie na rzecz pokrzywdzonych zwierząt. W ciągu kilku miesięcy zaopiekowały się prawie setką pokrzywdzonych zwierząt. Jednak zgłoszenia dotyczące zaniedbanych zwierząt obejmowały coraz większy obszar. W związku z tym Karolina Piech, Małgorzata Bejm i Aleksandra Krasowska podjęły się stworzenia oficjalnej organizacji ratującej życie zwierząt. Obecnie panie pełnią funkcję zarządu Straży oraz inspektorów ds. ochrony zwierząt. 

- Ratujemy zwierzęta z rąk oprawców, leczymy je, znajdujemy nowe, kochające domy. Prowadzimy postępowania karne i nieustępliwie zmierzamy do karania znęcającymi się nad zwierzętami zwyrodnialców - mówi Aleksandra Krasowska. Działania i interwencje, które Straż podejmuje można obserwować na ich facebooku (https://www.facebook.com/dsozpl/) lub instagramie (www.instagram.com/_dsoz). Tam również przedstawiana jest historia uratowanych zwierząt i ich dalsze losy. Z kolei dla osób zainteresowany adopcją zwierzaków powstała specjalna strona (https://www.facebook.com/centrumadopcyjnedsoz).

- Obecnie chcielibyśmy zaprosić ludzi do współpracy. Prowadzimy rekrutację wolontariuszy, członków oraz inspektorów, jak również domów tymczasowych. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z nami przez nasze profile społecznościowe, głównie przez facebooka - dodają przedstawiciele organizacji. 

Na ten moment działalność nowej organizacji można wesprzeć poprzez wpłaty na zbiórki dla poszczególnych zwierząt, ale już wkrótce pojawi się także oficjalne konto Straży. Zachęcamy do obserwacji ich mediów społecznościowych, aby być na bieżąco.

OLO

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Pacholku Brukseli zobacz jak wygląda gospodarka Niemiec a jak Polski. Wszystkie zakłady na strefie są praktycznie Niemieckie. Niemcy to bogaty kraj... 46 minut temu.
 • Lolo powiedział(a) Więcej
  Policji tą krajowa mapa jest potrzebna jak pani lekkich obyczajów majtki. Policja jak się domyślam ma co robić. 46 minut temu.
 • Donald T powiedział(a) Więcej
  Donald T napisał:
  Wszystko co Polskie - Niemcom oddam. To wam gwarantuję !!!! DONALD volksdojcz.
  2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…