Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Nowe linie komunikacyjne powiatu coraz popularniejsze

Nowe linie komunikacyjne powiatu coraz popularniejsze

04.02. 2020

Minął miesiąc od uruchomienia przez powiat średzki pięciu nowych połączeń komunikacyjnych przy wsparciu rządowego Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Partnerstwo z gminami powiatu oraz dofinansowanie wojewody dolnośląskiego, pozwoliło na uruchomienie, od 1 stycznia br., pięciu linii:

- P1 Środa Śląska - Miękinia - Środa Śląska

- P2 Damianowo - Ujazd Górny - Środa Śląska

- P3 Lusina - Łagiewniki Średzkie - Środa Śląska

- P4 Chełm - Malczyce - Środa Ślaska

- P5 Wichrów - Kostomłoty - Środa Śląska

– Analizując styczeń możemy zauważyć wyraźny wzrost zainteresowania nowo powstałymi liniami. Najbardziej widoczny jest on na linii P2. Chętnych jest tam tak dużo, że przewoźnik podstawia dwa busy w jednym  czasie. Dużym zainteresowaniem cieszy się też  linia P5. Na pozostałych również widzimy sukcesywny wzrost, co nas bardzo cieszy – mówi Grzegorz Pierzchalski, członek zarządu powiatu odpowiedzialny za drogi.

Nowe połączenia, zgodnie z projektem, będą funkcjonować do końca grudnia tego roku. Władze powiatu już wiedzą, że będą zabiegać o dotację wojewody również na przyszły rok . – Jeśli zainteresowanie przewozami będzie dalej wzrastało to nie wykluczamy, że powiększymy siatkę powiatowego transportu zbiorowego. Oczywiście w porozumieniu z przewoźnikami i gminami – dodaje Pierzchalski. 

Kilka dni temu busy, obsługujące powiatowe linie, oznaczono logiem powiatu i informacją o dofinansowaniu i partnerach projektu.

(rfp)

4744 dsc2714

4743 dsc2710

 
 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ja również dziękuję .Nareszcie coś dla ludzi. Bardzo bym tylko prosił aby P.Mieczysław,pomyślał, czy nie można byłoby podstawiać tego ostatniego busa jakiegoś bardziej przystosowanego do przewozu niepełnosprawnych. Wsiadają w Piersnie. Ten biały...cóż .Nie bardzo się nadaje, jest strasznie ciasny i osobom tym ciężko jest wejść,a jak jest więcej ludzi to jest problem z miejscami siedzącymi dla nich. Proszę wziąć to pod rozwagę.Kierowcy za to...

Ja również dziękuję .Nareszcie coś dla ludzi. Bardzo bym tylko prosił aby P.Mieczysław,pomyślał, czy nie można byłoby podstawiać tego ostatniego busa jakiegoś bardziej przystosowanego do przewozu niepełnosprawnych. Wsiadają w Piersnie. Ten biały...cóż .Nie bardzo się nadaje, jest strasznie ciasny i osobom tym ciężko jest wejść,a jak jest więcej ludzi to jest problem z miejscami siedzącymi dla nich. Proszę wziąć to pod rozwagę.Kierowcy za to b.mili.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

tu akurat musze powiat pochwalić za inicjatywe i zrealizowanie tego co było nam tak potrzebne - dzięki !

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

To chyba ten mieszkaniec mieszka na zadupiu środy tam gdzie on nie dojeżdża...to nie pasja-jeżdżąc po miescie ...
wiem jedno-obiecuje mu,że będzie chodził na pieszo,ewentualnie będzie mógł popedałować na rowerze:)
spisać nr.rejestracyjne i zadzwonić na policje....ewentualnie pismo od mieszkańców opisać co i jak...szybko us...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…