– Wcześniejsi przewoźnicy zrezygnowali z tych połączeń w związku z ich małą rentownością. Niespodziewanie i szczęśliwie dla nas wojewoda dolnośląski ogłosił trzeci nabór wniosków na dofinansowanie. W ekspresowym tempie złożyliśmy wniosek i udało się. To ważne połączenia dla nas, bo korzystało z niech wiele osób, m.in. uczniowie naszych powiatowych szkół – informuje Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu powiatu.
Przypinamy, że powiatowa komunikacja uruchomiana została dzięki rządowemu Funduszowi rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Dzięki środkom wojewody i partnerskich gmin 2 stycznia uruchomiono pięć linii:
- P1 Środa Śląska - Miękinia - Środa Śląska
- P2 Damianowo - Ujazd Górny - Środa Śląska
- P3 Lusina - Łagiewniki Średzkie - Środa Śląska
- P4 Chełm - Malczyce - Środa Ślaska
- P5 Wichrów - Kostomłoty - Środa Śląska
Teraz do tego wykazu doszły dwa nowe połączenia: P6 Malczyce - Środa Ślaska - Wróblowice i P7 Ramułtowice - Budziszów - Rakoszyce. Ich obsługą zajęli się odpowiednio Kazimierz Słobodzian i Mieczysław Malec. Kwota dofinansowania to 33,6 tys. zł. Powiat i partnerskie gminy dołożyli 6,6 tys. zł.
- Wszystkie linie, zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie, będą funkcjonować do końca roku. Co stanie się później z powiatową siatką? – Pod koniec listopada planujemy złożyć kolejny wniosek do wojewody na wszystkie siedem linii. Czy pojawią się kolejne połączenia to zależy od rozmów z przewoźnikami oraz analizy wniosków mieszkańców – podsumowuje G. Pierzchalski.
(rfp)
Linia komunikacyjna
P6 Malczyce - Środa Śląska - Wróblowice
Lp. | km | Przystanki | Nr przystanku | kat. drogi | Godz. odjazdu | Godz. odjazdu |
| Godz. odjazdu |
1 | 0 | Malczyce | 2066 -12 | DP | 6.45 | |||
2 | 2 | Mazurowice | 78 | DK | 6.48 | 7.53 | 15.25 | |
3 | 4,4 | Rusko | 80 | DK | 6.51 | 7.55 | 15.27 | |
4 | 7,9 | Wilczków | 82 | DK | 6.56 | 7.57 | 15.29 | |
5 | 9,3 | Wilczków Kolonia | 84 | DK | 7.01 | 7.59 | 15.31 | |
6 | 15 | Środa Śląska ul. Legnicka | pętla | DG | 7.04 | 8.04 | 15.36 | |
7 | 15,9 | Środa Śląska ul. Wrocławska / Powiatowy Urząd Pracy | 06 | DG | 7.06 | 8.07 | 15.39 | |
8 | 17,9 | Komorniki | 90 | DK | 7.10 | 8.10 | 15.42 | |
9 | 21,5 | Juszczyn | 92 | DK | 7.13 | 8.15 | 15.45 | |
10 | 24,4 | Źródła | 94 | DK | 7.15 | 8.19 | 15.50 | |
11 | 26,2 | Błonie | 96 | DK | 7.18 | 8.22 | 15.53 | |
12 | 28,5 | Wróblowice | 98 | DK | 7.20 | 8.24 | 15.56 |
Wróblowice - Środa Śląska - Malczyce
Lp. | km | Przystanki | Nr przystanku | kat. drogi | Godz. odjazdu | Godz. odjazdu | Godz. odjazdu | Godz. odjazdu |
1 | 0 | Wróblowice | 55 | DK | 7.20 | 8.25 | 15.56 | |
2 | 2,3 | Błonie | 57 | DK | 7.23 | 8.28 | 15.59 | |
3 | 4.10 | Źródła | 59 | DK | 7.26 | 8.31 | 16.02 | |
4 | 7 | Juszczyn | 61 | DK | 7.30 | 8.35 | 16.07 | |
5 | 10,6 | Komorniki | 63 | DK | 7.35 | 8.38 | 16.10 | |
6 | 12,6 | Środa Śląska ul. Wrocławska / Powiatowy Urząd Pracy | 05 | DG | 7.38 | 8.41 | 16.13 | |
7 | 13,5 | Środa Śląska ul. Legnicka | pętla | DG | 7.40 | 8.44 | 14.40 | 16.16 |
8 | 19,2 | Wilczków Kolonia | 69 | DK | 7.45 | 14.45 | 16.21 | |
9 | 20,6 | Wilczków | 71 | DK | 7.48 | 14.47 | 16.23 | |
10 | 24,1 | Rusko | 73 | DK | 7.50 | 14.49 | 16.25 | |
11 | 26,5 | Mazurowice | 75 | DK | 7.53 | 14.51 | 16.27 | |
12 | 28,5 | Malczyce | 2066-11 | DP | 16.30 |
kursuje w dni robocze od poniedziałku do piątku
Linia komunikacyjna
P7 Ramułtowice – Budziszów – Rakoszyce - Ramułtowice
Lp | km | Przystanki | Godz. odjazdu |
|
1 | 0 | Ramułtowice | 16.20 | 16.40 |
2 | 3,4 | Budziszów | 16.23 | 16.37 |
3 | 7 | Rakoszyce | 16.30 | 16.30 |
Godz. odjazdu |
kursuje w dni nauki szkolnej