niedziela 23.06.2024

Imieniny: Wandy Zenona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Nowi dolnośląscy policjanci wypowiedzieli słowa roty ślubowania

Skomentuj,,Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. (...) – m.in. takie właśnie słowa podczas uroczystego ślubowania wypowiedzieli dziś nowi policjanci, którzy zasilili szeregi dolnośląskiej Policji. Stan osobowy garnizonu powiększył się o kolejnych 40 policjantów, w tym 16 kobiet. Funkcjonariusze pojadą teraz na kurs podstawowy do szkół Policji w kraju i później wrócą do swoich jednostek macierzystych. Akty ślubowania policjantom wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Paweł Półtorzycki, a w uroczystości oprócz kadry kierowniczej i nowych funkcjonariuszy, brali udział najbliżsi i rodziny nowych adeptów policyjnego rzemiosła.


Fot. Policja Fot. Policja


Garnizon dolnośląski Policji przyjął w swoje szeregi kolejnych nowych funkcjonariuszy. Słowa roty ślubowania wypowiedzieli dziś oni podczas uroczystej zbiórki, którą zorganizowano w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Akty ślubowania nowo przyjętym funkcjonariuszom wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Paweł Półtorzycki. 

Generał podczas swojego wystąpienia przekazał młodym policjantom kilka jakże ważnych słów na temat służby w Policji. Podkreślił, jak istotny w życiu funkcjonariusza jest dzień, kiedy wypowiada rotę ślubowania, a później jej słowa towarzyszą mu cały czas. Jest to przyrzeczenie składane na rzecz całego społeczeństwa, ogromny zaszczyt, ale i też obowiązek powiązany z odpowiedzialnością. Szef dolnośląskich policjantów złożył również podziękowania rodzinom za wsparcie, życząc młodym policjantom szczęścia i powodzenia w realizacji zadań służbowych.  

Głos zabrał także asp. szt. Roman Buczkowski z Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego, który pogratulował podjęcia tej bardzo ważnej, trudnej życiowej decyzji, jaką jest wstąpienie do służby i zaoferował wszelką pomoc ze strony NSZZ Policjantów. 

Nie zabrakło też słów otuchy i duchowego wsparcia ze strony kapelanów dolnośląskiej Policji ks. kanonika Stanisława Stelmaszka oraz ks. protojereja Grzegorza Cebulskiego, którzy życzyli młodym funkcjonariuszom m.in. błogosławieństwa i ochrony na każdą godzinę życia oraz służby. 

Łącznie stan osobowy naszego garnizonu w roku 2023 powiększył się łącznie o blisko 300 funkcjonariuszy, a podczas dzisiejszego naboru dołączyło do nas dodatkowych 40 policjantów, w tym 16 kobiet. Wszyscy po ukończeniu kursu podstawowego trafią do swoich jednostek macierzystych, w tym m.in.: do Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy, Wałbrzycha, Bolesławca, Głogowa, Góry, Jawora, Kamiennej Góry, Kłodzka, Lubina, Oławy, Polkowic, Środy Śląskiej, Świdnicy, Trzebnicy, Ząbkowic Śląskich i Złotoryi. Część z młodych mundurowych służbę pełnić będzie także w Oddziale Prewencji Policji we Wrocławiu oraz Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Legnicy.

Wszystkim nowo przyjętym policjantom serdecznie gratulujemy, a ponieważ kolejne przyjęcia zostały zaplanowane już na dzień 4 marca 2024 roku, zapraszamy kandydatów do zapoznania się z warunkami służby w Policji. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie dolnośląskiej Policji w zakładce SŁUŻBA w Policji. Poradą telefoniczną służą także pracownicy Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którego siedziba mieści się przy ul. Połbina 1. 

Komplet dokumentów złożyć można osobiście lub w komendach miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego. Informujemy, że każdy policjant po ukończeniu szkolenia podstawowego otrzymuje na start uposażenie w wysokości 4930 złotych netto, a Ci funkcjonariusze, którzy nie ukończyli 26 roku życia - 5300 złotych netto. Natomiast policjanci pełniący służbę w Oddziale Prewencji Policji we Wrocławiu lub Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Legnicy, gdy już zakończą kurs podstawowy, otrzymają uposażenie w wysokości 5750 złotych netto, a funkcjonariusze mający powyżej 26 lat - 5320 złotych netto.

Źródło: asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Rzecznik Prasowy KWP we Wrocławiu

411 222541

411 222568

411 222576


Media
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...
Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.