Obchody Święta Niepodległości w SOSzW w Środzie Śląskiej

Obchody Święta Niepodległości w SOSzW w Środzie Śląskiej

15.11. 2019

,,Ojczyzna zwykłe słowo, a tyle znaczy…’’ – to słowa tylko jednego z wielu wierszy, które w czwartek 14.11.2019 r. wypłynęły z ust uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Środzie Śląskiej.

W przepięknej scenerii, przy zapalonych świecach i mieniących się barwach biało – czerwonych, w nastroju refleksji i zadumy uczniowie zaprezentowali podniosły i wzruszający montaż słowno- poetycki, podczas którego wybrzmiało wiele wierszy mówiących o tym, czym dla każdego z nas jest ojczyzna, wierszy o pięknie naszego kraju, a także przypominających burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności.

W trakcie akademii rozstrzygnięty został, wcześniej ogłoszony, konkurs pod hasłem,, Symbole i barwy narodowe’’. Było bardzo dużo wyróżnionych prac, które utworzyły piękną dekorację korytarzy szkolnych.

Podczas uroczystości nie zabrakło też wspólnego śpiewania przez uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości pieśni patriotycznych, które sprawiły, że popłynęły łzy. Dzień ten na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Organizatorzy

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Brawo dla organizatorów. Jak widać na zdjęciach była to piękna uroczystość . Wielki szacunek dla nauczycieli .Widać, że włożyli wiele pracy.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację