wtorek 18.01.2022

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Od koni do malowania ogniem. Niezwykłe hobby pani Eli

Od koni do malowania ogniem. Niezwykłe hobby pani Eli

Pt, 10.12.2021 14:22

Pani Elżbieta Zielińska od zawsze kochała sztukę i konie, teraz uwiecznia swoje ukochane zwierzęta na oryginalnych obrazach. 


Malowanie ogniem to, mówiąc bardziej profesjonalnie - pirografia. Coraz mniej popularna sztuka wypalania różnych grafik na drewnie za pomocą specjalnego urządzenia z metalową końcówką rozgrzewaną prądem. Pani Ela z Ciechowa od półtora roku zajmuje się tym hobbystycznie. A wszystko zaczęło się od… koni.

Te majestatyczne zwierzęta towarzyszą jej praktycznie od zawsze. Były w domu rodzinnym  odkąd pamięta. Aktualnie rodzina zajmuje się trzema konikami, które od czasu do czasu można spotkać na różnych festynach i imprezach w powiecie, gdzie poniekąd zarabiają na swoje utrzymanie oferując między innymi przejażdżki bryczką. Pani Ela również planuje poszerzenie swojej działalności o naukę jazdy konnej. Ale w jaki sposób miłość do koni doprowadziła ją do pirografii? 

Na taką technikę “malowania” natknęła się na Facabooku, na jednej z grup poświęconej koniom. Bardzo spodobała jej się podkładka pod kubek z wypalonym rumakiem. Postanowiła dowiedzieć się z czym się to wszystko wiąże i bardzo ją to wciągnęło. W pani Eli już od gimnazjum tkwiła artystyczna dusza, zajmowała się wtedy szkicowaniem sylwetek koni, więc zaczynając swoją przygodę z pirografią nie była zupełnym laikiem. Mimo to, jak sama mówi, wciąż się uczy. Aby obraz wyszedł dobrze należy poświęcić mu bardzo wiele godzin ciężkiej pracy, jeden zły ruch pirografem i cała praca na marne.

Oprócz swoich ukochanych koni, pani Ela wypala również wizerunki innych zwierząt, ptaków, owadów oraz kwiaty czy napisy. Na początku była to jedynie forma rekreacji, sposób spędzenia wolnego czasu, teraz jednak zdarza się, że robi prace za które dostaje wynagrodzenie. Wszystko można znaleźć na jej Facebooku, gdzie zamieszcza swoje prace, w ten sposób również można się z nią kontaktować jeśli ktoś byłby zainteresowany nabyciem tak oryginalnej i ręcznie robionej ozdoby.

(jk) / fot. archiwum prywatne

 • 3
 • 5
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Jeszcze wyższe zróbcie te progi. Nie można normalnego zrobić, żeby możliwe było... godzinę temu.
 • Spostrzegawczy# powiedział(a) Więcej
  To już kolejna inwestycja z pieniędzy gminy, która nie jest dopilnowana przez kierownika... 2 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  po prostu potrafie logicznie myslec !!! 11 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

17.12.2021 11:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - SKUP ANTYKÓW !!!!!!!!!! - Stare Malarstwo : Obrazy, Grafiki, …

10.12.2021 10:48 wrote:

Za darmo oddam dwa foteliki samochodowe dla dzieci w wieku do lat 5 w bardzo dobrym stanie. Miejscowość Środa Śląska - odbiór własny. Konta…