Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Odpowiedź Starosty Powiatu na stanowisko Wójta Gminy Miękinia

Odpowiedź Starosty Powiatu na stanowisko Wójta Gminy Miękinia

17.03. 2020

Odpowiedź Starosty Powiatu Średzkiego na stanowisko Wójta Gminy Miękinia w sprawie spotkania dotyczącego wstępnych wariantów przebiegu korytarzy A4 na odcinku Wrocław-Krzyżowa.

Szanowny Panie Wójcie,

Dnia 19.02.2020 r. przedstawiciele spółki WYG International Sp. z o.o. (realizującej na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu, zadanie dotyczące opracowania Studium Korytarzowego wraz z analizą techniczno-ekonomiczno-logistyczną rozbudowy/budowy autostrady A4 na odcinku Wrocław – Krzyżowa) jako organizator i podmiot odpowiedzialny za realizację zadania, zwrócili się do mnie z prośbą o umożliwienie spotkania w siedzibie Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej, które zgodnie z w/w pismem „skierowane będzie w głównej mierze dla przedstawicieli samorządu oraz mieszkańców gmin Udanin, Kostomłoty, Malczyce oraz Środa Śląska”.

Po wyrażeniu aprobaty dla udostępnienia sali konferencyjnej w siedzibie Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej na rzecz WYG International Sp. z o.o dnia 27.02.2020 r. Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej otrzymało oficjalne zaproszenie na powyższe spotkanie informacyjne, organizowane przez WYG International Sp. z o.o., na zlecenie GDDKiA we Wrocławiu. Organizatorzy poinformowali nas również, że jednakowe zaproszenia na spotkanie zostały skierowane do przedstawicieli lokalnych samorządów, instytucji odpowiedzialnych za zagospodarowanie terenu oraz mieszkańców tych obszarów, przez które zaplanowano wstępne warianty przebiegu korytarzy drogowych. Poproszono nas również o zamieszczenie otrzymanego zaproszenia na tablicy informacyjnej oraz stronie internetowej, co oczywiście uczyniliśmy. Podobnie postąpili przedstawiciele gmin, którzy otrzymali zaproszenie od organizatora.

Spotkanie informacyjne odbyło się dnia 10 marca 2020 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej przy udziale gospodarzy gmin, które otrzymały zaproszenie od WYG International Sp. z o.o oraz zainteresowanych mieszkańców. Propozycja zorganizowania przez wykonawcę spotkania w każdej gminie, przez którą zaplanowano warianty przebiegu autostrady A4 została odrzucona przez GDDKiA na powyższym spotkaniu ze względu na zapisy umowne wynikające z przeprowadzonego przetargu na to zadanie.

Podsumowując, to nie Powiat Średzki był organizatorem opisanego wyżej spotkania.

Jednocześnie chciałbym poinformować Pana, iż dnia 13.03.2020 r. otrzymaliśmy od GDDKiA we Wrocławiu informacje o możliwości przekazania, do dnia 31.03.2020 r.,S opinii do projektowanych korytarzy A4 i S5 przedstawionych podczas spotkania, a przedstawiona prezentacja dostępna jest na stronie internetowej www.a4sk.pl. Zapraszam również do swojego gabinetu na merytoryczną rozmowę dotyczącą aktualnej współpracy, ponieważ „Facebook” nie jest dobrym miejscem na tego typu rozmowy.

                                                                                                              Z poważaniem

Krzysztof Szałankiewicz

Starosta Powiatu Średzkiego

 
 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Powiat powinien łączyć gminy w różnych sprawach. Ewidentnie zabrakło pomysłu.

PS od kiedy dla powiatu Facebook to nie jest dobrym miejscem na komunikację, chyba że nie oficjalny profil tylko te wice.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

młodość nie wieczność skomentował/a Jazda na "pełnym gazie" uprzykrza życie mieszkańcom (list)
w życiu ważna jest pasja i te młode osoby ja realizują nie potrzebnie państwo wylewacie fale hejtu na nich, cz...
Dokładnie pies na smyczy mały czy duży. Chodzą dwie Panie po Środzie z 3 psami zawsze bez smyczy! Zwrócenie im...
Kos ioły na wioskach.. plaga zgrupowań... nie mozna na prawde zostać w domach i sie pomodlic.. wracalem z apte...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…