środa 26.02.2020

Imieniny: Miroslawa Aleksandra

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Okradał zakłady produkcyjne. Trafił do aresztu

Okradał zakłady produkcyjne. Trafił do aresztu

12.08. 2019

Kilkukrotnie wjeżdżał na teren zakładów produkcyjnych, skąd zabierał odpady miedziane oraz palety. Swoim przestępczym działaniem spowodował straty w wysokości ponad 4 tysięcy złotych.

Sprawca wpadł podczas kontroli drogowej. Na podstawie podjętych przez średzkich funkcjonariuszy czynności jego pojazd został wytypowany jako ten, którym poruszała się osoba dokonująca kradzieży.

Pojazd został zauważony na terenie jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska. Poruszał się bez włączonych świateł, miał uszkodzoną przednią lampę oraz pękniętą szybę przednią. Ponadto po zatrzymaniu okazało się, że  również stan ogumienia pojazdu pozostawia wiele do  życzenia. Policjanci ustalili, że 27-letni mieszkaniec gm. Kąty Wrocławskie nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd, którym się poruszał, aktualnego badania technicznego. Brakowało również obowiązkowego wyposażenia w postaci gaśnicy oraz trójkąta.

Za liczne wykroczenia funkcjonariusze zatrzymali kierującemu dowód rejestracyjny, natomiast jego pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Na mężczyznę policjanci nałożyli grzywny w postaci mandatów karnych o łącznej wysokości 2000 złotych, które to mandaty przyjął.

Ale to nie koniec jego kłopotów. W związku z podejrzeniem dokonania przez 27-latka licznych kradzieży na terenie pobliskich zakładów, mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili w pojeździe palety, pochodzące z przestępstwa.

Policjanci ustalili, że 27-latek swój przestępczy proceder realizował od maja do lipca br. Był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie 4 zarzuty kradzieży. Odpowie za trzy kradzieże miedzianych odpadów poprodukcyjnych, podczas których jego łupem padło mienie w ilości 800 kg o łącznej wartości 3400 zł oraz kradzież 40 sztuk nastawek paletowych o wartości 900 złotych.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(ms) / fot. policja, zdj. ilustracyjne

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

hydrotech do gazety nowa reklama

stihl

handlo trans

0001

komnet internet

taxi stas

pelka baner

Serwis

 

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

panele 5kw

 

zuk baner

drewno kominkowe

allago reklama kino Obszar roboczy 1