niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

Ósmy przypadek zakażenia COVID-19 na terenie powiatu średzkiego

Ósmy przypadek zakażenia COVID-19 na terenie powiatu średzkiego

Śr, 15.04.2020 10:49

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Środzie Śląskiej poinformowała, że w powiecie średzkim potwierdzono ósmy przypadek zakażenia koronawirusem.Chory to mężczyzna w średnim wieku, mieszkaniec gminy Kostomłoty. Jak informuje sanepid jest to zakażenie, którego źródło nie jest znane. 

PSSE w Środzie Śląskiej dotarła już do wszystkich osób, które miały kontakt z zakażonym. Osoby te objęte zostały kwarantanną.

Przypomnijmy. Poprzednie osoby, u których wyniki testów były pozytywne, tym samym potwierdzające zakażenia koronawirusem to 2 mieszkańców gminy Miękinia oraz 2 gminy Środa Śląska. Natomiast dzisiejszy przypadek jest już 4 w gminie Kostomłoty.

W powiecie średzkim aktualnie 56 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym. 232 przebywają na kwarantannie, a 358 osób ją zakończyło.

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Środzie Śląskiej wykonał w sumie 197 testów.

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne
powrót na górę
 • Kleks powiedział(a) Więcej
  Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze znajdzie argument :) Zakrywanie twarzy zmniejsza ryzyko... godzinę temu.
 • Peppers powiedział(a) Więcej
  Gdzieś się zgubiło "Miękinia, otwórz się na zdrowy klimat"....... 2 godziny temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? 3 godziny temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... 3 godziny temu.
 • szczerze i naprawdę powiedział(a) Więcej
  Bezsprzecznie  wolę naturalne,szczere, historyczne, wiarygodne i patriotyczne opowiadania Pana Wojtka Kopacza. 3 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.dyr.G.Borowski-bardzo ciekawe i nowatorskie w swojej formie art.zamieszcza pani Ania Celuch-zawsze z... 4 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM