wtorek 01.12.2020

Imieniny: Natalii Eligiusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Osobówka zderzyła się z ciężarówką – policjanci apelują o ostrożność na drodze!

Osobówka zderzyła się z ciężarówką – policjanci apelują o ostrożność na drodze!

31.10. 2020

Do poważnego wypadku doszło w miniony czwartek w powiecie średzkim na drodze krajowej 94. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, nierzadko ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego też średzcy policjanci apelują do wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności podczas wykonywania wszelkich manewrów i obserwowanie tego, co dzieje się na drodze.

Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący pojazdem osobowym wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem ciężarowym, który poruszał się drogą krajową 94. W wyniku tego zdarzenia zarówno kierujący osobówki, jak i jego pasażer z obrażeniami zostali przetransportowani do szpitala.

Średzcy policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo na drodze apelują do wszystkich uczestników ruchu o ostrożną i odpowiedzialną jazdę. Zwracają też uwagę, że poza stosowaniem się do obowiązujących przepisów, należy pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania. Nie wszyscy bowiem, bardziej bądź mniej świadomie, stosują się do obowiązujących przepisów. Dlatego na drodze należy być czujnym, ostrożnym i reagować adekwatnie do sytuacji.

Obecna pora roku to również trudne, wymagające i zmieniające się warunki pogodowe. Przy mokrej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża, a poślizg nietrudno. Zachowujmy więc właściwy odstęp od poprzedzającego nas pojazdu tak, aby w razie potrzeby bezpiecznie zahamować i odpowiednio wcześniej sygnalizujmy planowane manewry.

Pamiętajmy też, że na drodze są piesi i rowerzyści, których nie chronią nowoczesne systemy bezpieczeństwa: pasy, poduszki powietrzne, czy karoseria pojazdu, a jedyną ich ochroną jest odblask, który daje szansę na zauważenie przez kierujących pojazdami.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta StefanowskaNajbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

 • Alojz powiedział(a) Więcej
  A ten ten pan z palcem do góry to ten co sprzedał za bezcen szpital,tak to ten pan chyba przylgnie do niego łatka mr.szpital. godzinę temu.
 • Franek powiedział(a) Więcej
  Są gorsze drogi niż ta ze środy do malczyc godzinę temu.
 • Kibic powiedział(a) Więcej
  Panie Krzysztofie, w imieniu sporej części kibiców dziękuję bardzo za dostarczone emocje oraz za to, że przez jakiś Średzki stadion,... 2 godziny temu.
 • andrzej powiedział(a) Więcej
  dlatego Osp bukówek zawsze pierwszy na miejscu wypadku  8)   2 godziny temu.
 • Krystyna powiedział(a) Więcej
  Brawo UM. Teraz zajmijcie się gównami w rowie koło bazaru. To nie średniowiecze żeby ścieki płynęły rynsztokiem przez miasto. Panie... 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2020 06:00 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.: -0…

19.11.2020 08:17 wrote:

Sprzedam choinki świerk pospolity,srebrny, jodła kaukaska. Cena w zależności od wielkości i rodzaju drzewka 50-70 PLN Tel.606-953-368  …

11.11.2020 18:42 wrote:

GOTÓWKA bez potrzeby wychodzenia z DOMU - SZYBKI KONTAKT ! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce, Patery, Tace, Świeczniki, Por…

09.11.2020 17:30 wrote:

nauka projektowania 2D/3D, nauka rysunku technicznego (od rzutowania przez wymiarowanie po tolerowanie), wykonywanie rysunków techniczny, p…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

Czytelniku!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go! Pod tekstem znajdziesz opcję, dziękujemy.

0
RAZEM