sobota 04.12.2021

Imieniny: Barbary Krystiana

Osobówka zderzyła się z ciężarówką – policjanci apelują o ostrożność na drodze!

Osobówka zderzyła się z ciężarówką – policjanci apelują o ostrożność na drodze!

So, 31.10.2020 13:52
 •  

Do poważnego wypadku doszło w miniony czwartek w powiecie średzkim na drodze krajowej 94. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, nierzadko ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego też średzcy policjanci apelują do wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności podczas wykonywania wszelkich manewrów i obserwowanie tego, co dzieje się na drodze.


Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący pojazdem osobowym wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem ciężarowym, który poruszał się drogą krajową 94. W wyniku tego zdarzenia zarówno kierujący osobówki, jak i jego pasażer z obrażeniami zostali przetransportowani do szpitala.

Średzcy policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo na drodze apelują do wszystkich uczestników ruchu o ostrożną i odpowiedzialną jazdę. Zwracają też uwagę, że poza stosowaniem się do obowiązujących przepisów, należy pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania. Nie wszyscy bowiem, bardziej bądź mniej świadomie, stosują się do obowiązujących przepisów. Dlatego na drodze należy być czujnym, ostrożnym i reagować adekwatnie do sytuacji.

Obecna pora roku to również trudne, wymagające i zmieniające się warunki pogodowe. Przy mokrej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża, a poślizg nietrudno. Zachowujmy więc właściwy odstęp od poprzedzającego nas pojazdu tak, aby w razie potrzeby bezpiecznie zahamować i odpowiednio wcześniej sygnalizujmy planowane manewry.

Pamiętajmy też, że na drodze są piesi i rowerzyści, których nie chronią nowoczesne systemy bezpieczeństwa: pasy, poduszki powietrzne, czy karoseria pojazdu, a jedyną ich ochroną jest odblask, który daje szansę na zauważenie przez kierujących pojazdami.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Wiki powiedział(a) Więcej
  Przyjedź do Proszkowa zobaczysz jak wygląda "wizytówka" wsi 3 godziny temu.
 • SEBIX powiedział(a) Więcej
  TO SAMO DZIEJE SIĘ ZE SPERMĄ,TEŻ SĄ BRAKI 3 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  nie znam stawu w Proszkowie,ale jeśli chodzi o staw w Juszczynie, to nigdy nie wysychał i... 5 godzin temu.

Najnowsze artykuły

piątek / 03.12.2021 / 23:18

Dom Kultury zaprasza na grudniowe wydarzenia

Dom Kultury w Środzie Śląskiej przygotował na grudzień wiele kulturalnych nowości związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…