piątek 15.01.2021

Imieniny: Pawla Arnolda Izydora

Otwarcie Centrum Kultury Alternatywnej już 6 marca!

Otwarcie Centrum Kultury Alternatywnej już 6 marca!

Wt, 04.02.2020 16:28

Znamy już program najważniejszego wydarzenia kulturalnego tego roku w naszym powiecie. W piątek 6 marca oficjalnie otwarte zostanie Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej.Władze powiatu nie ukrywają, że będzie to dla nich dzień szczególny. Historia starań o zagospodarowanie starej sali sportowej zaczyna się w marcu 2015 roku. Wtedy to zarząd powiatu ogłosił konkurs na wykorzystanie starego obiektu. Spośród ośmiu propozycji za najciekawszą uznano pomysł średzkiego oddziału NSZZ Solidarność zakładający powstanie Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej. W 2017 r. projekt zgłoszono do Regionalnego Programu Operacyjnego. Kolejne działania to: podpisanie umowy z zarządem województwa o dofinansowanie, ogłoszenie przetargu i wyłonienie wykonawcy. 21 marca 2019 roku wmurowano kamień węgielny, który rozpoczął budowę. 6 marca, po pięciu latach od pierwszego kroku, nowy obiekt zostanie oficjalnie otwarty.

–  To dla nas bardzo ważny dzień, ale jeszcze ważniejszy dla naszej społeczności. Oddajemy do użytku obiekt, która będzie służył nam na wiele naprawdę różnych sposobów. Będą tam organizowane warsztaty plastyczne, zajęcia komputerowe, koncerty, bale, studniówki. Będzie to też miejsce wystaw, spotkań autorskich i prób muzycznych – wylicza wicestarosta Sebastian Burdzy, który w 2015 roku, jako starosta powiatu, rozpoczął starania o nowe oblicze sali.

Program otwarcia dla tak wyjątkowej inwestycji również musi być wyjątkowy. – Planujemy dwa otwarcia. Pierwsze dla osób związanych z inwestycją i drugie, tak samo uroczyste, dla mieszkańców naszego powiatu. Ustalając jego program kierowaliśmy się charakterem obiektu i tym, że ma on służyć naszym mieszkańcom. Dlatego postawiliśmy na zdolnych średzian i to ich talenty będziemy podziwiać na pierwszej imprezie w naszym CEKa – dodaje Burdzy.

Oficjalne otwarcie zaplanowano na godz. 12.00. Drugie dla mieszkańców na godz. 16.00.

Oto ich szczegóły:

 • powitanie gości, podsumowanie projektu „Utworzenie Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej”, prezentacja obiektu - wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy
 • koncert pn. „Bajka alternatywą Nam” z udziałem lokalnych artystów: Małgorzaty Pauki, Pawła Wenderskiego i zespołu instrumentalistów pod kierownictwem Andrzeja Bielskiego
 • poczęstunek: słodko, wytrawnie, alternatywnie, przygotowany przez Mariusza Komendę - kulinarne odkrycie Ziemi Średzkiej, uczestnika 8. edycji Masterchefa.

Wejściówki na drugie otwarcie będą kolportowane przez starostwo, według wcześniej ustalonych zasad. 7 marca CKA rozpocznie normalne funkcjonowanie. O planowanych na „weekend otwarcia” wydarzeniach napiszemy wkrótce.

(rfp) / fot. mw, rfp
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Piotrek powiedział(a) Więcej
  Żeby nie było tak  jak w WUM Warszawa najpierw po układach i znajomosciachpedały,celebryci,ubecy itp i... 5 godzin temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :silly: 5 godzin temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :cheer: 5 godzin temu.
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Ojciec powinni najpierw pociągnąć do odpowiedzialności winnych zorganizowania całego tego cyrku z pseudo... 6 godzin temu.
 • Fikus powiedział(a) Więcej
  Tak to wyglada, że włodarzom miasta i powiatu wszystko jedno , czy jest tu schludnie czy byle jak.... 9 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM