piątek 29.05.2020

Imieniny: Magdaleny Bogumiły

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Pięć osób otrzymało tytuł „Zasłużony dla Powiatu Średzkiego”

Pięć osób otrzymało tytuł „Zasłużony dla Powiatu Średzkiego”

21.03. 2018

W piątek, w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej pięciu mieszkańców powiatu średzkiego wręczono tytuł „Zasłużony dla Powiatu Średzkiego”. Wśród uhonorowanych znaleźli się m.in. Julian Honc, wieloletni sołtys Kulina i druh Leszek Gawliński.

W piątek, 16 marca, pięciu mieszkańców powiatu średzkiego zostało uhonorowanych tytułem „Zasłużony dla Powiatu Średzkiego”. Wyróżnieni otrzymali z rąk m.in. starosty średzkiego Sebastiana Burdzego, wicestarosty Grzegorza Pierzchalskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Daniela Padewskiego i Witolda Rutkowskiego pamiątkowe dyplomy i statuetki. Uroczystości uświetnili swoim występem muzycy Średzkiej Orkiestry Dętej, z kaplemistrzem Kazimierzem Puchalskim na czele.

- To wyjątkowe wydarzenie. Stworzone z myślą o ludziach, którzy osiagnęli coś w życiu prywatnym i dali coś od siebie społeczności lokalnej, dla poszczególnej gminy, ale również i dla całego powiatu, dla naszej małej ojczyzny – wyjaśnił ideę odznaczenia „Zasłużony dla Powiatu Średzkiego” starosta średzki, Sebastian Burdzy.

10 lat minęło

Już w roku 2007 decyzją Rady Powiatu przyjęto uchwałę i regulamin przyznawania tytułu. A już w styczniu 2008 roku pierwszym Zasłużonym dla Powiatu został Mieczysław Rutyna, mieszkaniec Środy Śląskiej i dwukrotny uczestnik olimpiad w 1964 i 1968 roku w chodzie na 20km. Rok później, w 2009 roku tytułem uhonorowana została prezes Fundacji Polsat Małgorzata Żak. W roku 2014 z kolei zaszczytny tytuł przyznano czterem związkom działającym na terenie powiatu średzkiego: Związkowi Sybiraków, Związkowi Inwalidów Wojennych RP, Związkowi Kombatantów i byłych Więźniów, a także Polskiemu Związkowi Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Odznaczeni i uhonorowani

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, uroczystości zorganizowano w sali rajców średzkiego Muzeum Regionalego w Środzie Śląskiej. Wśród uhonorowanych tytułem znaleźli się:

Ks. mitrat Michał Szlaga, proboszcz parafii prawosławnej w Malczycach od 1995 roku. Uhonorowany m.in. Orderem Św. Marii Magdaleny i Mitrą (w 2009r).

Roman Kozak, pełniący od 1986 roku funkcję sołtysa wsi Pielaszkowice, członek Stowarzyszenia Sołtysów w Legnicy, a także Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego. Wśród zasług sołtysa, jakie podczas uroczystości wymienił przewodniczący rady, Daniel Padewski, znalazła się m.in.: budowa placu zabaw i wiaty przystankowej, modernizacja dróg, spotkania z rolnikami, montaż większej ilości puntków świetlnych we wsi.

Wacław Jaskuła. Mieszkający w Wichrowie samorządowiec z 28-letnim stażem przez całe życie związany jest z gminą Kostomłoty. Wieloletni nauczyciel matematyki. W latach 2006-2014 pełnił funkcję wójta gminy Kostomłoty.

Julian Honc. Wieloletni działacz społeczny. Od 1980 roku nieprzerwanie sołtys Kulina, prezes OSP Kulin, a także prezes oddziału rejnowego PCK w Środzie Śląskiej. Prezes i kierownik drużyny Czarni Kulin.

Druh Leszek Gawliński – od 1973 roku związany z ochotniczą strażą pożarną. Prezes jednostki OSP Lutynia, a także m.in. prezes ZOG ZOSP RP w Miękini. Jak mówiono o druhu podczas prezentacji, to człowiek instytucja i kolekcjoner przedmiotów związnych z ochotniczą strażą pożarną.

Wszystkim uhonorowanym serdecznie gratulujemy.

(red), Fot. isz

1 037 IMG 1296

1 fot

1 fot2

1 fot3

1 fot4

1 fot5

1 fot6

1 fot7

2 fot1

Więcej zdjęć TUTAJ

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Jak tańczyć na weselach i pić wódkę i zachować odstęp 2 metrów?
prof Simon pisze,że zarazi się tysiące osób a osoby powyżej 7o lat bedą umierac.
Tak sie własnie pozwala kłamac na forum ... Anonimowe kłamstwa... Zal
Szacun dla Mieczysława Łabatczyka ze nie ugiął się pod presja opozycyjnych radnych i zaglosował za r...

Lokalne ogłoszenia drobne

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…