piątek 22.09.2023

Imieniny: Bogusława Tekli

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Pijani rowerzyści na naszych drogach. Rekordzista miał ponad 3 promile!

SkomentujWakacje w pełni. Dla średzkich policjantów jest to czas wzmożonej pracy. Na drogach powiatu średzkiego zauważyć można wzrost liczby osób poruszających się na rowerach. Niestety również tych, którzy znajdują się pod wpływem alkoholu. W ostatnim czasie policjanci zatrzymali, aż sześciu rowerzystów będących pod wpływem alkoholu. Apelujemy! Piłeś – nie jedź!


Fot. Policja Fot. Policja


Piękna pogoda sprawia, że na drogi powiatu średzkiego wyjeżdża coraz więcej rowerzystów. Mimo cyklicznych apeli w dalszym ciągu na jednoślad siadają osoby nietrzeźwe, bądź po użyciu alkoholu, które stwarzają zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej podczas pełnienia służby na terenie naszego powiatu w bieżącym tygodniu dokonali sprawdzenia stanu trzeźwości wielu rowerzystów. Uzasadnione podejrzenia mundurowych, że osoby kierują rowerami w stanie nietrzeźwości potwierdziły się wraz z uzyskanymi wynikami badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Urządzenie pomiarowe wykazało, że ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał 44-latek i prawie promil miał w sobie 34-latek, mężczyźni jechali na rowerach ulicami miasta Środa Śląska! Kolejny ”miłośnik dwóch kółek” to 50-letni mężczyzna, który został zatrzymany na terenie gminy Miękinia z ponad dwoma promilami w swoim organizmie! Niecałe dwa promile w swoim organizmie również osiągnął 33-letni rowerzysta, który na terenie gminy Malczyce wsiadł na jednoślad! 26-letni rowerzysta został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Udanin i okazało się, że ma w sobie niecały promil. 42-letni mieszkaniec powiatu średzkiego „wpadł” na terenie gminy Miękinia, poruszał się rowerem mając w sobie dwa promile alkoholu!

Wszyscy mężczyźni to mieszkańcy powiatu średzkiego, którzy dalszą podróż kontynuowali już pieszo. Każdy z nich musi liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami za swoje czyny i zapłacić wysokie mandaty. Za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2.500 złotych.

Przypominamy!


Od 1 stycznia 2022 roku za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym, niż mechaniczny np. rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 a 0,5 promila) obowiązują wyższe kary. Za to wykroczenie grozi mandat w wysokości 1000 złotych. Jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu), wówczas mandat wynosi 2500 złotych!

Apelujemy o trzeźwość do wszystkich, którzy wsiadają za kierownicę!

Pijany rowerzysta to równie poważne zagrożenie, jak nietrzeźwy kierujący pojazdem mechanicznym. Stwarza on niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Jazda slalomem lub inne nieoczekiwane, nagłe zachowanie takiego rowerzysty może być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego policjanci apelują: stosujmy się do przepisów ruchu drogowego!

Razem dbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo!

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

taxi stas

hydrotech do gazety nowa reklama

Nie przegap tych artykułów.