poniedziałek 17.02.2020

Imieniny: Aleksego Lukasza

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Pijany ojciec wiózł samochodem 8-letnigo syna

Pijany ojciec wiózł samochodem 8-letnigo syna

21.10. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Skrajnie nieodpowiedzialny 42-latek, który posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, będąc pod wpływem alkoholu jechał samochodem wraz ze swoim 8-letnim synem.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej patrolując ulice jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska zauważyli pojazd marki Smart. Funkcjonariusze wiedząc, że osoba, która porusza się tym samochodem, posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, zatrzymali go do kontroli drogowej.

Kierującym okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który po sprawdzeniu w systemie policyjnym figurował jako osoba usunięta z systemu punktowego oraz posiadająca sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.

Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierowcy woń alkoholu. W związku z tym sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Dlatego tym bardziej niezrozumiałe było to, że nieodpowiedzialny mężczyzna przewoził na przednim siedzeniu pasażera swojego 8-letniego syna i to bez wymaganego fotelika samochodowego. Ponadto pojazd nie posiadał obowiązkowego wyposażenia w postaci trójkąta ostrzegawczego. Policjanci zabezpieczyli pojazd pomocą drogową na parkingu strzeżonym na koszt właściciela.

Komplet materiałów stwierdzających popełnione przestępstwo oraz wykroczenia drogowe funkcjonariusze przekażą do sądu. 42-latek musi się liczyć z konsekwencjami karnymi swojego postępowania. Przypomnijmy, kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega odpowiedzialności karnej do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejny raz średzcy policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze. Nierespektowanie obowiązujących przepisów prawa, rażące narażanie siebie oraz innych uczestników ruchu, w tym przewożonych pasażerów, którymi często są nasi najbliżsi, doprowadzić może do tragedii na drodze, której skutków nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych, a także pamiętajmy, że wypity alkohol, nawet w najmniejszych ilościach, nie pozostaje bez wpływu na samopoczucie kierowcy i jego reakcje na drodze.

(ms/kpp) / fot. policja, zdj. ilustracyjne

 

 
Komentarzy (5)

This comment was minimized by the moderator on the site

Kusy znowu ty?

This comment was minimized by the moderator on the site

a w zasadzie facet był po piwku i już zrobili aferę na skale światową.

This comment was minimized by the moderator on the site

No to siup!

This comment was minimized by the moderator on the site

To nie pojazd to kubek po jogurcie!

This comment was minimized by the moderator on the site

BRAWO POLICJA! 5 LAT ZA KRATAMI ORAZ DOŻYWOTNI ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW NAUCZY JEGO I INNYCH RESPEKTOWANIA PRAWA.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

zuk baner

hydrotech do gazety nowa reklama

komnet internet

Serwis

stihl

handlo trans

0001

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

taxi stas

 

drewno kominkowe

panele 5kw

nadania i odbiory 18

allago reklama kino Obszar roboczy 1