poniedziałek 30.03.2020

Imieniny: Anieli Leonarda

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Pijany ojciec wiózł samochodem 8-letnigo syna

Pijany ojciec wiózł samochodem 8-letnigo syna

21.10. 2019

Skrajnie nieodpowiedzialny 42-latek, który posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, będąc pod wpływem alkoholu jechał samochodem wraz ze swoim 8-letnim synem.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej patrolując ulice jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska zauważyli pojazd marki Smart. Funkcjonariusze wiedząc, że osoba, która porusza się tym samochodem, posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, zatrzymali go do kontroli drogowej.

Kierującym okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który po sprawdzeniu w systemie policyjnym figurował jako osoba usunięta z systemu punktowego oraz posiadająca sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.

Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierowcy woń alkoholu. W związku z tym sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Dlatego tym bardziej niezrozumiałe było to, że nieodpowiedzialny mężczyzna przewoził na przednim siedzeniu pasażera swojego 8-letniego syna i to bez wymaganego fotelika samochodowego. Ponadto pojazd nie posiadał obowiązkowego wyposażenia w postaci trójkąta ostrzegawczego. Policjanci zabezpieczyli pojazd pomocą drogową na parkingu strzeżonym na koszt właściciela.

Komplet materiałów stwierdzających popełnione przestępstwo oraz wykroczenia drogowe funkcjonariusze przekażą do sądu. 42-latek musi się liczyć z konsekwencjami karnymi swojego postępowania. Przypomnijmy, kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega odpowiedzialności karnej do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejny raz średzcy policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze. Nierespektowanie obowiązujących przepisów prawa, rażące narażanie siebie oraz innych uczestników ruchu, w tym przewożonych pasażerów, którymi często są nasi najbliżsi, doprowadzić może do tragedii na drodze, której skutków nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych, a także pamiętajmy, że wypity alkohol, nawet w najmniejszych ilościach, nie pozostaje bez wpływu na samopoczucie kierowcy i jego reakcje na drodze.

(ms/kpp) / fot. policja, zdj. ilustracyjne

 
 

 
Komentarzy (5)

This comment was minimized by the moderator on the site

Kusy znowu ty?

This comment was minimized by the moderator on the site

a w zasadzie facet był po piwku i już zrobili aferę na skale światową.

This comment was minimized by the moderator on the site

No to siup!

This comment was minimized by the moderator on the site

To nie pojazd to kubek po jogurcie!

This comment was minimized by the moderator on the site

BRAWO POLICJA! 5 LAT ZA KRATAMI ORAZ DOŻYWOTNI ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW NAUCZY JEGO I INNYCH RESPEKTOWANIA PRAWA.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

Czysty lans, a skąd Komendant Straży Miejskiej daruje środki dla Policji, przecież jest uzależniony od tego co...
A ostatecznie po 2cosoby a tam juz jest zgromadzeniecwszystkim po 5 tys kary dalbym
Ruskiej Bondaj skomentował/a Lokalną policję też trzeba wspierać!
Witam. Śmiem postawić śmiałą hipotezę , że czasy takie mamy nie patrząc na zachowanie minimum elegancji każdy ...

Lokalne ogłoszenia drobne

03.03.2020 14:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT - NAJLEPSZE CENY - ZADZWOŃ ~!~ SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obraz…

03.03.2020 13:50 wrote:

Fizjoterapeuta, Trener Personalny zaprasza na  FizjoTrening. ?To autorski trening; łączący pracę rąk fizjoterapeuty? z Twoim indywidualnym…

18.02.2020 12:40 wrote:

Kupię Starą Porcelanę, Obrazy, Ceramikę, Szkło, Kryształy, Zegary, Zegarki, Kufle, Figury, Figurki, Rzeźby, Biżuterię, Srebro, Zegarki, Sta…