czwartek 27.02.2020

Imieniny: Gabriela Anastazji

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Podpalenia plagą. Pali się niemal codziennie!

Podpalenia plagą. Pali się niemal codziennie!

21.08. 2018

W miniony weekend strażacy z naszego powiatu wzywani byli do wielu pożarów, których prawdopodobną przyczyną było podpalenie. Wezwania dotyczyły także innych zdarzeń.

W piątek 17 sierpnia służby zostały wezwane na ul. Basztową w Środzie Śląskiej w celu ściągnięcia dekoracji jednej z średzkich lodziarni, która została skradziona.

- Lodowy rożek znajdował się na murach obronnych naszego miasta. Strażacy ściągnęli "figurkę" i przekazali Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej – informuje rzecznik prasowy KP PSP w Środzie Śląskiej.

W sobotę 18 sierpnia o godzinie 04:00 strażacy zostali wysłani na ulicę Górną w Środzie Śląskiej w celu ugaszenia pożaru leżącego, starego spróchniałego konaru drzewa.

Tego samego dnia o godzinie 08:00 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze kontenera z śmieciami w jednej z fabryk na terenie Legnickiej Strefy Ekonomicznej w Komornikach. 

- Na miejscu stwierdzono, że pali się kontener z materiałami budowlanymi jednej z fabryk. Prawdopodobną przyczyną pożaru był niedopałek z papierosa.  Działania  strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru  – dodaje D. Domaradzki.

Także w sobotę około godziny 15:00 dyżurny wysłał zastępy straży pożarnej do pożaru suchej trawy pomiędzy miejscowościami Źródła - Wróblowice. W skutek pożaru zniszczeniu uległo 100 m trawy.

Z kolei po godzinie 19:00 strażacy otrzymali powiadomienie o gnieździe os w miejscowości Kryniczno. 

- Gniazdo znajdowało się nad wejściem do świetlicy wiejskiej. Działania strażaków polegały na  neutralizacji niebezpiecznych owadów  – oznajmia D. Domaradzki.

Tego samego dnia  strażacy wezwani zostali dwukrotnie do pożaru w Chomiąży, gdzie paliły się rowy oraz słomiane dekoracje dożynkowe.

Niedziela (19.08) okazała się być feralnym dniem zgłoszeń, po godzinie 01:00 do KP PSP w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy w Komornikach przy ul. Przemysłowej. W skutek pożaru spaliło się 20 m kw. suchej trawy.

- Działania polegały na oświetleniu miejsca pożaru, jego zabezpieczeniu, podaniu prądów wodnych oraz rozgarnianiu słomy i przy pomocy tłumic – informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej Dariusz Domaradzki.

Również 19 sierpnia, przed godziną 22:00, dyżurny został powiadomiony o pożarze suchej trawy w miejscowości Komorniki. Tu zniszczeniu uległo 30 m nieużytku oraz 2 ary suchej trawy.

Wczoraj, pół godziny po północy, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie  Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze w miejscowości Osiek w gminie Kostomłoty. Na miejscu stwierdzono, że pali się sterta siana o wymiarach około 4/5 metrów i 3 m wysokości oraz około 0,1 ha ścierniska.

(kb) fot. OSP Ujazd Górny / zdj. ilustracyjne

 

 
Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Coś ostatnio często się pali. Jak nie auta to pola i lasy. Oby policja złapała szybko podpalacza bo się skończy tragedią. Co trzeba mieć w głowie żeby z premedytacją dokonać podpaleń?

This comment was minimized by the moderator on the site

Pewnie że podpalają to niemożliwe zeby ciagle sie gdzieś fajczyło. Ale czy złapią podpalaczy - wątpię

This comment was minimized by the moderator on the site

Upały upałami ale samo się nie zapaliło nagle w tylu miejscach co ostatnio. Ewidentnie ktoś podpala i mam nadzieję że uda się go złapać. Jeszcze podpalacz wpadnie na pomysł żeby podjarać zabudowania i wtedy tragedia będzie.

This comment was minimized by the moderator on the site

Też wątpię że samo się zapaliło nawet jak są takie upały. Niestety podpalacza będzie trudno ująć ale może się uda. Oby przez idiotę nie doszło do jakiejs tragedii jak mu przyjdzie do głowy podpalić zabudowania.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

stihl

Serwis

pelka baner

komnet internet

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

 

panele 5kw

drewno kominkowe

zuk baner

 

allago reklama kino Obszar roboczy 1

hydrotech do gazety nowa reklama

taxi stas

0001

handlo trans