poniedziałek 17.02.2020

Imieniny: Aleksego Lukasza

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Podpalenia plagą? - Raport straży pożarnej

Podpalenia plagą? - Raport straży pożarnej

20.09. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Analizując ostatnie zgłoszenia jakie wpływają do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej, z przykrością można stwierdzić, że podpalenia stanowią największy procent przyczyn pożarów na naszym terenie.

W niedzielę 16.09.2018 r. o godzinie 19:40 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze pomieszczenia gospodarczego w miejscowości Wilkszyn.

- Na miejsce wysłano 5 zastępów straży pożarnej. Pożar dotyczył budynku gospodarczego, który znajdował się w odległości około 20 m od budynku mieszkalnego. Pod pomieszczeniem znajdował się garaż, a w nim samochody. Auta zostały wyprowadzone przez właściciela. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru, jego ugaszeniu oraz dogaszeniu zarzewia ognia. Podczas pożaru całkowitemu zniszczeniu uległ dach budynku oraz sprzęt znajdujący się w pomieszczeniu m.in. piec grzewczy, bojler, kosiarka, komplet opon. Straty oszacowano na około 60 tys. złotych. Prawdopodobną przyczyną było zaproszenie ognia przez osoby małoletnie – wyjaśnia rzecznik prasowy KP PSP, Dariusz Domaradzki.

W poniedziałek 17.09.2018 r., w godzinach porannych, dyżurny został powiadomiony o pożarze pozostałości roślinnych w miejscowości Księginice.

- Ogień znajdował się w pobliżu nasypu kolejowego. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, ugaszeniu pożaru oraz dogaszaniu zarzewia ognia – informuje Dariusz Domaradzki.

Tego samego dnia, w godzinach południowych, zastępy straży pożarnej zostały wysłane do miejscowości Wichrów.

- Tu prawdopodobnie doszło do podpalenia konaru drzewa. Strażacy podjęli rutynowe działania – mówi rzecznik KP PSP.

Także 17.09.2018 r., około godziny 20:00, dyżurny KP PSP odebrał zgłoszenie o pożarze bel siana na polu pomiędzy Środą Śląską, a Jastrzębcami. 

- Obszar pożaru dotyczył około 2 kw. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i ugaszeniu pożaru - informuje Dariusz Domaradzki.

We wtorek 18.09.2018 r. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej poinformowano o pożarze pozostałości roślinnych w miejscowości Gałów.

-  Po przyjeździe nie miejsce stwierdzono pożar konaru drzewa, który znajdował się przy cmentarzu. Działania strażaków polegały na podaniu 1 prądu wody w celu ugaszeniu ognia. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie  – wyjaśnia rzecznik prasowy KPP SP.

(kb) fot. zdj. ilustracyjne

 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Piromani to plaga fakt ale najgorsze jest że trudno ich namierzyć

This comment was minimized by the moderator on the site

I jak tu nie kląć jak taki idiota jeden z drugim mogą sprowadzić tragedię na ludzi przez takie akcje. Jak już złapią jednego z drugim to niech porządnie karają.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

panele 5kw

hydrotech do gazety nowa reklama

drewno kominkowe

zuk baner

nadania i odbiory 18

Serwis

handlo trans

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

 

allago reklama kino Obszar roboczy 1

komnet internet

0001

stihl

taxi stas